مقامات ایالات متحده در تلاش برای بازسازی روابط – و موارد دیگر – به ونزوئلا بازگشته اند


مقامات ارشد دولت ایالات متحده بی سر و صدا به کاراکاس سفر کرده اند تا آخرین تلاش خود را برای بازگرداندن آمریکایی های بازداشت شده و بازسازی روابط با غول نفتی آمریکای جنوبی با طولانی شدن جنگ در اوکراین انجام دهند و ایالات متحده را مجبور به سازماندهی مجدد و پیگیری سایر اهداف سیاست خارجی کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه این سفر را یک “سفر دلسوزانه” توصیف کرد که بر ایمنی چندین شهروند آمریکایی که در کاراکاس نگهداری می شوند، از جمله گروهی از مدیران شرکت سیتگو اویل مستقر در هیوستون که بیش از چهار سال است در زندان هستند، متمرکز شده است. این هیئت شامل راجر کارستنز، فرستاده ویژه رئیس جمهور در امور گروگان ها، و سفیر جیمز استوری، که ریاست واحد امور ونزوئلا دولت ایالات متحده در خارج از کشور در کشور همسایه کلمبیا را بر عهده دارد، می باشد.

رئیس جمهور نیکلاس مادورو در بیانیه ای تلویزیونی این دیدار را تایید کرد.

«(رئیس مجلس ملی) خورخه رودریگز در حال حاضر پذیرای هیئتی از دولت ایالات متحده است، هیئت مهمی از دولت ایالات متحده که دو ساعت پیش وارد ونزوئلا شد و در تلاش است تا تماس هایی را که از ۵ مارس آغاز شده است ادامه دهد و به مذاکرات ادامه دهد. دستور کار دوجانبه بین دولت آمریکا و دولت ونزوئلا.

اشاره مادورو به سفر غیرمنتظره دیگری در ماه مارس توسط کارستنز، استوری و خوان گونزالس، مدیر شورای امنیت ملی برای نیمکره غربی بود. این اولین بازدید کاخ سفید از این شهر در بیش از دو دهه گذشته بود که منجر به آزادی شهروندان آمریکایی به ناحق بازداشت شد و مادورو قول داد مذاکرات با مخالفان خود را از سر بگیرد.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. انتظار می رود که آنها با خوان گویدو، رهبر مخالفان، که مورد حمایت ایالات متحده است، ملاقات کنند.

از زمان سفر مارس، هم دولت بایدن و هم دولت سوسیالیست ونزوئلا نسبت به انتخاب مجدد مادورو در سال ۲۰۱۸ ابراز علاقه کرده اند که پس از سال ها خصومت بین واشنگتن و کاراکاس، با بی نظمی همراه بوده است. ایالات متحده و سایر کشورها پس از انتخابات مادورو را به رسمیت شناختند و در عوض گیدو را رهبر قانونی ونزوئلا در نظر گرفتند.

اگرچه مذاکرات بین مادورو و مخالفان هنوز از سر گرفته نشده است، اما ایالات متحده از آن زمان مجوز را تمدید کرده است تا شرکت‌های نفتی، از جمله شورون، بتوانند چاه‌های اولیه را به طور مشترک با غول نفتی ونزوئلا PDVSA حفظ کنند.

کاخ سفید همچنین شورون را از مذاکره در مورد شرایط مجوز با PDVSA مستثنی کرد و تحریم‌هایی را که در سال ۲۰۱۷ علیه سلیا فلورس برادرزاده بانوی اول، که در آن زمان به عنوان یک مقام ارشد نفتی دولتی متهم به تسهیل فساد بود، در سال ۲۰۱۷ لغو کرد. غول پیکر PDVSA

این سفر در پی درخواست عمومی خانواده متیو هیث، تفنگدار سابق نیروی دریایی ایالات متحده، از دولت بایدن انجام شد، کسی که نزدیک به دو سال پیش به اتهامات ساختگی تروریستی توسط ایالات متحده دستگیر شد. این خانواده در اوایل این ماه از دولت خواستند تا اقدامات فوری برای نجات جان هیث در پی آنچه که به عنوان یک بمب گذاری انتحاری توصیف می شود، انجام دهد، اما AP نتوانست آن را تایید کند.

یک مقام فرانسوی در جریان یک سخنرانی تلویزیونی در روز دوشنبه در جریان اجلاس سران G7 به خبرنگاران گفت که با تشدید جنگ در اوکراین و افزایش قیمت گاز، تلاش‌ها برای تنوع بخشیدن به عرضه نفت از جمله ارسال نفت ونزوئلا ضروری است. سنگ نوردی.

ونزوئلا دارای بزرگترین ذخایر اثبات شده نفت در جهان است. با این حال، در دهه گذشته شاهد کاهش شدید تولید نفت خام و فرآورده های پالایش شده در نتیجه کاهش قیمت ها، سوء مدیریت و تحریم های اقتصادی بوده ایم. حضور آن در بازار جهانی در حال حاضر حاشیه ای است.

اما قیمت نفت تا کنون بیش از ۵۰ درصد در سال جاری در نتیجه جنگ در اوکراین و اعتراضات علیه روسیه افزایش یافته است و نگرانی های عمده ای را در مورد تورم در سطح بین المللی ایجاد کرده است.

___

گودمن از کلیولند، اوهایو گزارش می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر