مقاومت به انسولین: ریزش مو و رژیم غذایی


اهمیت رژیم غذایی برای مبارزه با ریزش مو مقاوم به انسولین را دریابید

در این مقاله ، اهمیت ریزش مو مقاوم در برابر رژیم غذایی با انسولین را مورد بحث قرار می دهیم.

 • اهمیت رژیم غذایی برای مبارزه با ریزش مو مقاوم به انسولین را دریابید
 • ریزش مو و بارهای قند خون
 • مقاومت به انسولین و ریزش مو. رژیم غذایی چگونه باعث ایجاد آلوپسی آندروژنتیک می شود؟
 • دی هیدروتستوسترون (DHT)
 • سندرم متابولیک و شرایط پزشکی
 • اهمیت رژیم غذایی در مقاومت به انسولین
 • چربی های سالم برای سلامتی مفید هستند
 • چربی های سالم شما را چاق نمی کند. آنها برای شما راحت هستند و به شما در مبارزه با مقاومت به انسولین کمک می کنند
 • مقاومت به انسولین چیست؟
 • عدم تشخیص انسولین منجر به دیابت نوع 2 می شود
 • مقاومت به انسولین و ریزش مو
 • انسولین ، SHBG و DHT نکات: مصرف روزانه قند خون شما v
 • رژیم متناسب با نوع بدن خود داشته باشید

برنامه ای برای توضیح مقاومت به انسولینانسولین یک هورمون حیاتی است که بدن شما برای تنظیم سطح قند خون از آن استفاده می کند. سطح قند خون شما می تواند بر سیستم های مختلف بدن شما تأثیر بگذارد ، از جمله نحوه ذخیره چربی بدن ، سلامت قلب و توانایی رشد مو.

مطالعه ای که توسط مجله اروپایی خطر قلب و عروق انجام شد ، ارتباط بین مقاومت به انسولین زنانه (آلوپسی آندروژنیک (AGA)) یا طاسی الگوی زنانه را نشان داد.

ریزش مو و بارهای قند خون

مطالعات نشان می دهد که غذاهای فرآوری شده به دلیل دارا بودن بار قند خون بالا در ریزش مو نقش دارند. خوردن غذاهای دارای شاخص گلیسمی بالا باعث افزایش سطح قند خون بعد از غذا می شود. مطالعات دیگر نشان می دهد که طاسی مردانه با مقاومت به انسولین ارتباط دارد. آنها حتی اشاره می کنند که مقاومت به انسولین را می توان از طریق طاسی بصری تشخیص داد.

مقاومت به انسولین و ریزش مو. رژیم غذایی چگونه باعث ایجاد آلوپسی آندروژنتیک می شود؟

احتمالاً در مورد طاسی الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک) شنیده اید ، بیماری که بسیاری از افراد (مردان و زنان) را درگیر می کند. برخی از افراد آن را در سنین پایین تر از دیگران تجربه می کنند.

به طور سنتی ، طاسی مردانه با ژنتیک ارتباط دارد. از طریق خون منتقل شد اخیراً شواهدی در مورد ریزش مو ، “سندرم متابولیک” مقاومت به انسولین پیدا شده است.

دی هیدروتستوسترون (DHT)

مطالعات اخیر (به عنوان مثال ، این یکی ، این یکی) نشان می دهد که سندرم متابولیک و مقاومت به انسولین را می توان با شروع زودهنگام طاسی مردانه پیش بینی کرد. به نظر می رسد این دو شرط به هم مرتبط هستند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

دی هیدروتستوسترون (DHT) یک هورمون مردانه است. وقتی فردی از طاسی مردانه رنج می برد ، به نظر می رسد DHT به فولیکول های موهای خود متصل می شود. وقتی این اتفاق برای مدت طولانی رخ می دهد ، اندازه فولیکول های مو را کاهش می دهد ، حتی تا حدی که از کار می افتند. این روند همچنین رشد موهای جدید را متوقف می کند.

سندرم متابولیک و شرایط پزشکی

سندروم متابولیک افراد بیشتری را تحت تأثیر قرار می دهد زیرا ما بیشتر به غذاهای فرآوری شده و رژیم های سالم کمتر وابسته ایم.

در زیر لیستی از شرایط پزشکی مرتبط با سندرم متابولیک آمده است:

 • قند خون بالا (قند خون بالا)
 • تری گلیسیرید سرم بالا
 • فشار خون بالا (فشار خون بالا)
 • سطح پایین HDL (کلسترول “خوب”)
 • غرفه اوب

با تنظیم رژیم غذایی ، مقاومت به انسولین را درمان کنید

اهمیت رژیم غذایی در مقاومت به انسولین

رژیم غذایی و تغذیه شما بر سه عامل م patternثر بر طاسی مردان تأثیر می گذارد: انسولین ، سندرم متابولیک و DHT. برخی از غذاها سطح انسولین شما را افزایش می دهند. این بازخوردها سپس مقدار DHT را در سیستم شما نیز افزایش می دهند. غذاهایی که سطح انسولین را افزایش می دهند نیز بیشتر باعث سندرم متابولیک می شوند.

چربی های سالم برای سلامتی مفید هستند.

آیا تا به حال در مورد مفهوم “چربی خوب” چیزی شنیده اید؟ امگا 3 و 6 و اسیدهای چرب اشباع نشده برای شما مناسب است. علاوه بر این ، خوردن لینولئیک: لینولئیک اسید می تواند سطح HDL شما را افزایش دهد. جالب اینجاست که این چربی ها همچنین مهار کننده های 5-آلفا ردوکتاز هستند. 5-آلفا ردوکتاز چیزی است که تستوسترون را به DHT تبدیل می کند. DHT باعث ریزش مو می شود.

بنابراین ، سطح پایین HDL در رژیم غذایی می تواند منجر به 5-آلفا ردوکتاز بیشتر شود ، که می تواند منجر به DHT بالاتر شود. این به نوبه خود می تواند منجر به ریزش بیشتر مو شود

اسید لینولئیک ترکیبی (CLA) یا اسید چرب ، به نام لینولئیک اسید ، در محصولات لبنی ، گوشت گاو و کره یافت می شود. (من لبنیات نمی خورم ، احساس وحشتناکی دارم) ما باید آنها را از طریق رژیم غذایی خود جذب کنیم ، زیرا بدن نمی تواند این اسیدهای چرب را جذب کند.

بسیاری از کره ، گوشت گاو ، گوشت قرمز ، چربی و غیره از افزایش وزن ، حمله قلبی و غیره می ترسند. اما واقعیت این است که کیفیت بالایی دارد ، چربی های سالم برای شما عالی هستندبه

چربی های سالم شما را چاق نمی کند. آنها برای شما راحت هستند و به شما در مبارزه با مقاومت به انسولین کمک می کنند.

این تصور غلط است که چربی های سالم شما را چاق می کند. چربی ها برای سوزاندن چربی ، عضله سازی ، استخوان سازی ، مبارزه با سرطان و موارد دیگر بسیار مفید هستند. در چند سال گذشته ، من مصرف چربی های سالم را افزایش داده ام. صادقانه می توانم بگویم که وزن من هرگز به این اندازه ثابت نبوده است. به یاد داشته باشید ، من رژیم نمی گیرم: کالری شماری نمی کنم. در واقع ، من کالری بیشتری نسبت به قبل مصرف می کنم.

بدن انسان برای سالم ماندن به سه نوع چربی نیاز دارد. اشباع شده ، (بله !!) اسیدهای چرب امگا 3 اشباع نشده و چربی های امگا 6 غیر اشباع. این چربی های مختلف همگی عملکردهای متفاوتی دارند ، از گوارش گرفته تا عملکرد مغز. (ماهی ، گوشت ، دانه ها ، آجیل)

مانند همه چیز ، کیفیت مهم است. به خصوص زمانی که ما از محصولات با منشاء حیوانی استفاده می کنیم و من فقط حیوانات تغذیه شده با علف را می خورم.

مقاومت به انسولین چیست؟

اصطلاح “مقاومت به انسولین” بیشتر در مورد سلامتی مورد استفاده قرار می گیرد. این یک بیماری است که در آن سلول های بدن دیگر به درستی به انسولین پاسخ نمی دهند.

بدن شما از انسولین برای حفظ سطح قند خون در محدوده طبیعی استفاده می کند. وقتی شکر یا کربوهیدرات مصرف می کنید ، در بدن شما به گلوکز تبدیل می شود. در پاسخ ، بدن شما انسولین مورد نیاز برای تزریق گلوکز را به هر سلول بدن شما ترشح می کند.

عدم تشخیص انسولین منجر به دیابت نوع 2 می شود.

وقتی بدن شما در برابر انسولین مقاوم می شود (مقاومت به انسولین) ، سلول های شما قادر به دریافت گلوکز مورد نیاز برای انرژی نیستند. و به جای تجزیه شدن به سلول ها ، انسولین در سطوح بسیار بالا در جریان خون شما باقی می ماند. بدن شما به طور طبیعی انسولین بیشتری را در پاسخ به قند خون بالا ترشح می کند و چرخه شروع می شود. این چرخه ناشناخته منجر به دیابت نوع II می شود.

مقاومت به انسولین و ریزش مو

موهای ما با تغییرات مداوم قند خون مشکل دارند. علاوه بر این ، نمی تواند بر فراز و نشیب های مداوم که می تواند چرخه رشد را قطع کند ، غلبه کند. به همین دلیل مقاومت به انسولین بیشتر باعث ریزش مو می شود. مو یکی از اولین مناطقی است که متوجه شد بدن از چیزی رنج می برد.

فرهنگهای ابتدایی به این نوع غذا دسترسی نداشتند ، که باعث این سطح بالا و پایین می شود. به عنوان مثال ، رژیم اینوئیت عمدتا از چربی و ماهی تشکیل شده است. بدیهی است که آنها در معرض چنین نوساناتی قرار نخواهند گرفت.

هورمون های بدن انسان با یکدیگر تعامل دارند. هنگامی که برخی از هورمون ها تغییر می کنند (افزایش یا کاهش) ، هورمون های دیگر تحت تأثیر قرار می گیرند. علاوه بر این ، آنها می توانند در پاسخ تغییر کنند.

تا دیر نشده تست کنید

همانطور که می بینید ، ارتباط بین طاسی زودرس مردان و مقاومت به انسولین می تواند منجر به بیماری های جدی تری مانند دیابت شود. بنابراین ، افراد مبتلا به طاسی زودهنگام مردان باید از نظر مقاومت به انسولین منظم در طول دیابت نوع 2 و مقاومت به انسولین مورد آزمایش قرار گیرند.

انسولین ، SHBG و DHT

مردان و زنان مبتلا به ریزش مو سطوح پایین تری از گلوبولین متصل کننده هورمون جنسی (SHBG) دارند. نسبت انسولین و SHBG و همچنین ثابت شده است که وقتی سطح انسولین بالا است ، سطح SHBG پایین است.

هنگامی که سطح SHBG بالا باشد ، سطح DHT کمتر است زیرا SHBG به DHT متصل می شود. این مانع از اتصال صحیح DHT به گیرنده های آندروژن می شود. این واکنش ها باعث می شود DHT کمتری به فولیکول های مو متصل شود و منجر به ریزش مو شود.

نکاتی برای کاهش مصرف روزانه قند خون

علاوه بر این ، از شاخص قند خون برای محاسبه کربوهیدرات ها در هر وعده استفاده می شود. علاوه بر این ، غذاهای فرآوری شده با مقدار قند بالا فاقد آنزیم هستند. آنها همچنین عامل اصلی بسیاری از بیماری ها و مشکلات سلامتی از جمله ریزش مو هستند.

همچنین بدن خود را سالم نگه دارید ، ذهن شما ثابت باشد برای بالا نگه داشتن انرژی ، غذا (و نوشیدنی) با بار GI پایین بخورید. غذاهای کامل ، طبیعی ، چربی های سالم ، گوشت ، ماهی ، سبزیجات ، آجیل ، آب استخوان و غیره بخورید.

رژیم متناسب با نوع بدن خود داشته باشید

در نهایت ، به یاد داشته باشید که غذاهایی متناسب با نوع بدن خود بخورید ، زیرا همه ما متفاوت هستیم ، بدن ما به چیزهای متفاوتی نیاز دارد.

به کاهش میزان GI در رژیم غذایی خود در روز ادامه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای تعیین میزان GI در یک غذای خاص ، به www.glycemicindex.com مراجعه کنید

اگر می خواهید 55 علت ریزش مو را بخوانید ، لطفا این پیوند را بررسی کنید

یا در مورد سلامت مطلوب و داشتن یک سبک زندگی کامل بیشتر بدانید ، اینجا کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید