مقدمه ای بر شیمی خون | پیگیری سالم


توسط

۲۲ فوریه ۲۰۲۲

لیان ووگل

آزمایش خون استاندارد پاسخ های زیادی در خود دارد. متأسفانه اکثر مردم آن را به عنوان یک ابزار تشخیصی می بینند. اما خیلی بیشتر از این است! با استفاده از محدوده‌های عملکردی، می‌توانیم پاسخ‌های مختلفی را از یک پانل استاندارد جمع‌آوری کنیم که می‌تواند به ما در درک سلامت و نیازهای کلی خود به صورت سلولی کمک کند.

بیایید تصویری را ترسیم کنیم که همه با آن آشنا هستیم…

شما به دکتر مراجعه می کنید، آنها یک پانل استاندارد را اجرا می کنند، و شما روبروی آنها می نشینید (احساس خوبی ندارید، مطمئن هستید که آزمایش چیزی را نشان می دهد …) و آنها می گویند: “اینجا همه چیز خوب به نظر می رسد.”

و فوراً قلبت می افتد.

من بارها و بارها این را پشت سر گذاشته ام. تا زمانی که با شیمی خون عملکردی آشنا شدم، یاد گرفتم…

… پزشکان آلوپاتیک از دامنه‌های واقعاً وسیعی استفاده می‌کنند (بر اساس بیمارترین بیماران. به این معنا که اگر فوق‌العاده مریض نیستید، وقتی دور از دسترس باشد، همه چیز «طبیعی» به نظر می‌رسد)

… نشانگرهایی که استفاده می کنند فقط برای اهداف تشخیصی هستند (به این معنی که اگر شما بیماری نداشته باشید، آنها آن را نمی بینند)

… همین نشانگرها از نظر عملکردی می توانند به معنای چیزهای دیگری باشند

بنابراین، ما مسیر پزشکی فانکشنال را می‌رویم و حدود ۴۰۰ دلار برای آزمایش (هر بار) خرج می‌کنیم تا مشخص کنیم چه چیزی ممکن است اشتباه باشد. ممکن است نام برخی از این موارد مانند تست هلندی، نقشه GI، تست OAT را شنیده باشید.

مشکل در این مورد: اکثر تست های عملکردی بر روی بافت ها و سیستم های اندام تمرکز می کنند نه آنچه سلول ها انجام می دهند. سلامت سلولی (که در کار خون دیده می شود) دورترین “زنجیره” بدن است.

تلاش برای یافتن پاسخ در اندام‌ها/بافت‌ها می‌تواند گاهی اوقات پرمشغله باشد. چرا؟ زیرا هر بافتی از سلول تشکیل شده است. سلول ها را ثابت کنید، بافت ها ثابت می شوند، اندام ها ثابت می شوند و علائم متوقف می شوند.

از کجا در مورد سلامت سلولی جواب بگیریم؟

در کار خون

مزایای استفاده از خون به عنوان یک نشانگر عملکردی سلامتی شما:

  • سلول ها نحوه ارتباط کل بدن و ارسال اطلاعات هستند. اگر مشکلی وجود داشته باشد، آن را در سطح سلولی خواهید دید
  • آزمایش خون یک قطعه اساسی در پازل برای دانستن اینکه چه کاری باید انجام شود و چه چیزی نیاز به حمایت دارد است
  • پزشکان قبلاً CBC (با دیفرانسیل) و CMP-14 (پانل متابولیک جامع) را انجام می دهند که ۲ آزمایش برتر برای جمع آوری پاسخ از آزمایش خون شما هستند! اگر فقط می خواهید اطلاعاتی به دست آورید، این همان است
  • نتایج سریعتر از تست عملکردی است
  • تست ها نسبت به تست های عملکردی هزینه کمتری دارند

شما پاسخ های بسیار زیادی در پانل کار استاندارد خون خود دارید که در آن پوشه روی دسکتاپ شما قرار دارد.

در سری بعدی به موارد زیر خواهیم پرداخت:

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر