مهسا امینی بر اثر بیماری درگذشت نه جراحت به بدن – خبر آسان


سازمان پزشکی قانونی کشور در اطلاعیه‌ای که روز جمعه منتشر شد، نتیجه بررسی‌های خود را اعلام کرد و گفت: فوت مهسا امینی به دلیل جراحات وارده به سر و اعضای حیاتی نبوده است.

پزشک قانونی ایران دریافت که امینی ۲۲ ساله بر اثر هیپوکسی مغز ناشی از اختلال ناگهانی ریتم قلب، افت فشار خون، از دست دادن هوشیاری و اکسیژن رسانی ناکافی به مغز جان باخت.

وی با اشاره به روزی که در بازداشتگاه بیهوش شد، گفت: زن جوان به دلیل “بیماری های زمینه ای” قبل از سقوط دوباره به هوش آمد.

در این بیانیه آمده است: به دلیل ناکارآمدی احیای قلبی- تنفسی در اولین دقایق حساس، هیپوکسی شدیدی را تجربه کرد، اگرچه عملکرد قلبی بهبود یافت و در نتیجه آسیب مغزی به همراه داشت.

نتایج نشان می‌دهد: «بعد از جراحی کرانیوفارنژیوم در سن هشت سالگی، متوفی دچار اختلال در محور هیپوتالاموس-هیپوفیز و غدد تحت فرمان وی (شامل غدد فوق کلیوی و تیروئید) شد.

امینی در ۲۲ شهرفر تهران به دلیل رعایت نکردن حجاب دستگیر شد و سه روز بعد در حین بازداشت جان باخت و این شبهه را برانگیخت که در بازداشتگاه پلیس اخلاق، مجری پوشش اسلامی، مورد بدرفتاری قرار گرفته است.

پلیس گفت که او در مرکز آموزشی که در آن منتظر یک جلسه آموزش حجاب بود، دچار نارسایی قلبی شد. تصاویر دوربین های مداربسته از لحظه سقوط او این ادعا را تایید می کند.

اما خانواده مهسا و بسیاری از مردم با این ادعا مخالف بودند. پدرش مدعی شد که پاهایش کبود شده است و پلیس را عامل مرگ او می داند.

صالح نقبخت، وکیل خانواده امینی، پیشتر گفته بود که گزارش پزشکی قانونی قابل قبول نیست مگر اینکه فهرستی از پزشکان «معتبر» اجازه شرکت در جلسات مربوطه این سازمان را داشته باشند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر