نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ اعلام شدبه گزارش صبح چهارشنبه خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری ۱۴۰۱ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. لحظاتی پیش، داوطلبان می توانند برای مشاهده نتایج خود به سایت www.sanjesh.org مراجعه کنند.

عبدالرسول بندرعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور روز سه شنبه در نشستی خبری در خصوص اعلام نتایج و انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۱ وعده داد که نتایج اولیه آزمون سراسری را منتشر کند. عصر سه شنبه در پورتال سازمان سنجش.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته روز جمعه ۲۳ مردادماه منتشر می شود و داوطلبان تایید صلاحیت شده می توانند از دوشنبه ۲۶ مرداد لغایت شنبه ۲۲ مرداد با مراجعه به سایت Sanjesh.org فرم انتخاب رشته کنکور سراسری را تکمیل کنند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، آزمون سراسری ۱۴۰۱ از روز چهارشنبه (۱۷ تیرماه) در چهار روز در گروه آزمایشی فنی با حضور ۱۶۱۳۴۳ داوطلب آغاز شد. داوطلبان گروه های آزمایشی علوم انسانی، ریاضی و فنی نیز صبح روز پنجشنبه (۱۸ تیر) با یکدیگر به رقابت پرداختند.

آزمون سراسری امسال ۴۱۲ هزار و ۵۷۷ داوطلب در گروه آزمایشی علوم انسانی، ۱۴۵ هزار و ۶۵۷ نفر در گروه آزمایشی ریاضی و فنی و ۱۴۵ هزار و ۶۵۷ نفر در گروه آزمایشی هنر برگزار شد.

۵۷۴ هزار و ۴۷۲ نفر در گروه آزمایشی علمی تربیتی صبح جمعه (۱۹ تیرماه) در آزمون سراسری ۱۴۰۱ با یکدیگر به رقابت پرداختند که در این گروه ۳۴۷ هزار و ۷۱۲ نفر زن و ۲۲۶ هزار و ۷۶۰ نفر مرد هستند. همچنین ۱۹۰ هزار و ۹۱۰ داوطلب گروه آزمایشی زبان های خارجی در آزمون سراسری امسال صبح روز شنبه (۲۰ تیرماه) شرکت کردند.

بر اساس آخرین آمار، آزمون سراسری امسال با یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب نسبت به سال گذشته حدود ۶۳ هزار داوطلب افزایش داشته است، اما با احتساب اینکه داوطلبان می توانند علاوه بر گروه اصلی در گروه های هنر و زبان های خارجی نیز شرکت کنند. در مجموع تعداد شرکت کنندگان در آزمون ۱۴۰۱ بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر بیشتر از سال قبل بوده که بیشترین افزایش محسوس در گروه علوم انسانی (۴۲ هزار و ۱۸ نفر) بوده است.

نتایج نهایی آزمون سراسری اواخر شهریور ماه اعلام می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر