نخست وزیر لیز تراس، دولت جدید را منصوب کرد – ببینید چه کسی ترفیع گرفت


نخست وزیر بریتانیا که اوایل امروز از ملکه خواست تا دولت تشکیل دهد، به داونینگ استریت بازگشت و تصمیم گیری را آغاز کرد که چه کسی مقام های ارشد را به دست خواهد گرفت.

اما در این شب علاوه بر قرارها، تعدادی اخراج نیز رخ داد.

لیز تراس اعضای جدید کابینه را معرفی کرد

تراس که روز دوشنبه به عنوان رهبر جدید حزب محافظه کار معرفی شد و به عنوان نخست وزیر معرفی شد، پست وزیر بهداشت را به دوست نزدیک خود ترز کافی سپرد.

کارتینگ قدیمی کواسی اتونی، یکی دیگر از متحدان قدیمی تراس، به عنوان وزیر خزانه داری منصوب شد.

شماره ۱۰ همچنین تأیید کرد که جیمز کلورلی پستی را که تراس، وزیر امور خارجه خالی کرده بود، به عهده خواهد گرفت.

وزیر کشور جدید، که از پریتی پاتل انتخاب خواهد شد، سوئیلا براورمن، نماینده جناح راست، رقیب سابق تراس برای رهبری حزب محافظه کار خواهد بود.

داونینگ استریت گفت وندی مورتون به عنوان رئیس تازیانه انتخاب شده و به دولت خواهد پیوست، در حالی که بن والاس وزیر دفاع باقی می ماند.

اعضای کابینه به پشت میزها بازگشتند

در میان جدایی‌های قابل توجه، گرانت شاپس، وزیر حمل‌ونقل سابق است که قبلاً تأیید کرده است که به صندلی‌های عقب بازخواهد گشت.

دومینیک راب، دادستان کل بوریس جانسون نیز گفته است که او دولت را ترک می کند.

پیش از اعلام این خبر، تراس در اولین سخنرانی خود در خارج از خیابان داونینگ گفت که قصد دارد بریتانیا را به یک “کشور آرزومند” با تمرکز بر اقتصاد، انرژی و NHS تبدیل کند.

در همین حال، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به نخست وزیر جدید تبریک گفت: “من مشتاقانه منتظر تعمیق روابط ویژه بین دو کشور و همکاری نزدیک بر روی چالش های جهانی، از جمله ادامه حمایت از اوکراین در دفاع از این کشور در برابر تجاوز روسیه هستم.” ”رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر