نقش استرس در گسترش بیماری ایسکمیک قلب و ارتقاء بیشتر


بیماری عروق کرونر قلب

بیماری کرونر قلب از سال 1960 به عنوان عامل ایجاد انسان شناخته شده است. ویروس کرونا انسان و بسیاری از مهره داران را مبتلا می کند. در انسان ، این بیماری عمدتا با عفونت های تنفسی یا گوارشی همراه است ، اما علائم از سرماخوردگی معمولی تا عفونت های شدید دستگاه تنفسی تحتانی مانند ذات الریه را شامل می شود.

طیف وسیعی از ویروس های کرونا در خفاش ها یافت شده است که ممکن است در تکامل ویروس ها در توالی آلفا ویروسی نقش داشته باشد. با این حال ، گونه های دیگر حیوانات نیز می توانند به عنوان میزبان عمل کنند.

فشار

همه افراد به طرق مختلف استرس را تجربه می کنند و به طرق مختلف به آن پاسخ می دهند. چقدر استرس را تجربه می کنید؟ واکنش شما در برابر آن چگونه می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات سلامتی شود ، به همین دلیل است که در هنگام استرس چه می کنید. می تواند بسیار قدرتمند باشد.

بیماری عروق کرونر قلب یک بیماری ناشناخته است که در هیچ کجای دنیا برای کنترل آن یافت نشده است و باعث ایجاد نوعی ترس در سراسر جهان می شود.

علم پزشکی هنوز نتوانسته است درمانی برای این بیماری پیدا کند. رسانه ها و پزشکان دائماً بر لزوم پرهیز از حضور در جلسات عمومی ، مراقبت ، رعایت بهداشت شخصی و ماندن در خانه تأکید می کنند. همه اینها باعث ترس بیشتر می شود.

داشتن این “آرامش داخلی” روحی برای مبارزه با این بیماری نیازمند وحدت اجتماعی است ، اما متأسفانه در کشور ما ، ایران ، این همبستگی بین خود مردم ، “مردم و دولت” وجود ندارد. برخی از آنها گران هستند ، مردم نمی توانند از داروخانه ها ماسک ، ضدعفونی کننده بخرند ، این باعث استرس برای افراد می شود ، سیستم ایمنی بدن را به شدت تضعیف می کند و ایمنی پایین باعث بیماری می شود. مبتلا شده.

تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق تغذیه در برابر کرونا

قرنطینه

مردم به دلیل شیوع ویروس در سراسر جهان نمی ترسند ، بلکه می ترسند از ناشناخته ها.

مبتلایان به آنفولانزا به طور کلی حدود یک روز قبل از شروع علائم طی پنج روز آلوده می شوند ، اما مشخص نیست چه زمانی بیماران مبتلا به کروناویروس آلوده می شوند یا چه مدت آنها باقی می مانند.

دولتها برای کنترل ویروس از شلوغی زیاد جلوگیری کرده اند. قرنطینه در تمام شهرها اعلام شد قرنطینه شهرهای بزرگ برای بسیاری چشم انداز وحشتناکی است ، واقعیتی که در دنیای امروز امکان پذیر نیست.

چینی ها بیمارستان های بزرگی برای قرنطینه افرادی که مشکوک به عفونت یا آلودگی به این ویروس هستند ، ساخته اند که این امر نگرانی مردم را نسبت به این بیماری افزایش داده است.

واقعیت این است که ویروس کرونا چندان مسری نیست ؛ مانند سایر ویروس های عفونی فقط نقاط ضعیف یا ایمنی سیستم ایمنی را مورد هدف قرار می دهد.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد که اگرچه میزان انتقال بیماری کووید 19 بیشتر است ، اما میزان مرگ و میر کمتری دارد.

تقریباً 80 درصد از افراد مبتلا به کووید 19 در سراسر جهان مثبت بودند و هیچ علامتی نداشتند که نیاز به بستری شدن داشته باشد. یعنی نیازی به وحشت نیست.

زیرا به بررسی ویروس کرونا در زمینه بیماریهای دیگر کمک می کند. کرونا در حال حاضر 2 درصد از مرگ و میرهای جهان را تشکیل می دهد. هنوز مشخص نیست که این ویروس چقدر مسری است ، اما تصور می شود که علائم cdc2 تا 14 روز پس از تماس ظاهر می شود و عمدتا از راه های هوایی منتقل می شود.

علائم این ویروس شامل تب و خفگی است. مانند بسیاری از بیماری ها ، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در معرض خطر هستند.

پیامدهای روانی

صحبت با 5 نفر در مورد این بیماری پاسخ های مختلفی می دهد ، برخی ماسک سفارش می دهند ، آب جمع آوری می کنند ، برخی به رفتن به جای دیگر فکر می کنند و برخی هنوز در مورد این ویروس چیزی نشنیده اند.

علاوه بر این ، بخشی از مشکل این است که افراد در ارزیابی ریسک چندان موفق نیستند. به گفته پل اسلوویچ ، مردم از احساسات خود برای ارزیابی خطرات استفاده می کنند ، نه تجزیه و تحلیل و منطق.

مدیریت استرس

برای اینکه مردم کمی نگران شوند ، بهتر است اطلاعات را از منابع معتبر دریافت کرده و در مورد حقایق فکر کنید. دست ها باید حداقل 20 ثانیه با آب و صابون شسته شوند ، یا قبل از غذا خوردن ، بعد از لمس بینی ، سرفه یا عطسه با دستمال یا دستمال ، از ضد عفونی کننده دست یا الکل حاوی حداقل 60 درصد الکل استفاده کنید. داخل آرنج

از تماس با پارچه ، چشم ، بینی و دهان خودداری کنید ، زیرا ویروس از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود. اگر شخصی در خانه بماند ، ممکن است فرد مبتلا به ویروس نباشد ، اما مقامات توصیه می کنند که چنین افرادی در خانه بمانند.

از اسپری های ضدعفونی کننده یا دستمال مرطوب در قسمت های تماس مانند کلیدهای روشنایی ، رومیزی ، تلفن و غیره استفاده کنید و از بیماری خودداری کنید.

خطرات استرس در بیماری عروق کرونر قلب

دانشمندان دریافته اند که برخی از افراد ممکن است برای اولین بار در طول یک بیماری فراگیر مشکلات روانی داشته باشند و ممکن است با افسردگی و مدیریت اضطراب مشکل داشته باشند.

برخی از شرایط بهداشت روانی موجود ممکن است بدتر شود. تحقیقات نشان می دهد افرادی که مستعد استرس و اضطراب هستند در معرض خطر بیشتری قرار دارند. اضطراب جدی همچنین می تواند مصرف مواد را افزایش دهد. افرادی که با افزایش سطح استرس بهبود می یابند ، احتمال عود مجدد این بیماری بیشتر است.

ورزشها ، خواب کافی و رژیم غذایی

این همیشه توصیه خوبی است: در صورت عدم اطمینان باید بر آن تأکید کرد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال ، تحقیقات علمی نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک از علائم اضطراب جلوگیری می کند.

مطالعات نشان می دهد که پیاده روی به تنهایی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. علاوه بر این ، داشتن رژیم غذایی سبک می تواند استرس را کاهش دهد.

مطالعات نشان داده است که رژیم غذایی غنی از میوه ها ، سبزیجات ، غلات کامل و پروتئین بدون چربی به کنترل بیماری های مرتبط با استرس کمک می کند. افرادی که به خوبی استراحت کرده اند در مبارزه و خلاص شدن از شر ویروس ها نیز موفق تر هستند.

غذاهای مناسب دوران کرونا

دیدگاهتان را بنویسید