نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام Armoni


خلاصه:
منیزیم با مبارزه با کلسیم ، که باعث انقباضات می شود ، به سلول های ماهیچه های قلب شما کمک می کند تا شل شوند. این مواد معدنی برای اطمینان از انقباض و آرامش مناسب سلول های قلب با یکدیگر رقابت می کنند.

3- تنظیم انقباضات ماهیچه ای
منیزیم نقش مهمی در تنظیم انقباضات ماهیچه ای دارد. قلب ، مانند قلب ، منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند که به آرامش ماهیچه ها کمک می کند. کلسیم موجود در ماهیچه های شما به پروتئین هایی مانند تروپونین C و میوزین متصل می شود. این فرایند تخم های این پروتئین ها را تغییر می دهد و باعث کوچک شدن آنها می شود. منیزیم کلسیم به دلیل داشتن این نقاط اتصال به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. اگر بدن شما منیزیم کافی برای رقابت با کلسیم ندارد ، ماهیچه های شما ممکن است منقبض شوند و باعث گرفتگی یا اسپاسم شوند. به همین دلیل ، منیزیم معمولاً برای درمان دردهای عضلانی در دوزهای مناسب زیر نظر پزشک توصیه می شود.

خلاصه:
منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کانال کلسیم عمل می کند و به انقباض سلول های ماهیچه ای کمک می کند. هنگامی که سطح منیزیم پایین است ، ماهیچه ها می توانند منقبض شوند و علائمی مانند گرفتگی یا اسپاسم عضلات را ایجاد کنند.

4- کنترل قند خون در صورت ابتلا به دیابت نوع 2
افراد مبتلا به دیابت نوع 1 اغلب دارای سطوح پایین منیزیم هستند که می تواند وضعیت را بدتر کند ، زیرا منیزیم به تنظیم انسولین کمک می کند ، قند را از جریان خون خارج می کند و برای ذخیره به سلول ها منتقل می کند. به عنوان مثال ، سلول های شما گیرنده های انسولین دارند که برای عملکرد صحیح به منیزیم نیاز دارند. اگر سطح منیزیم پایین باشد ، سلول ها نمی توانند به طور م insulinثر از انسولین برای افزایش سطح قند خون استفاده کنند. مصرف بیش از حد منیزیم می تواند قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. تجزیه و تحلیل هشت مطالعه نشان داد که مکمل منیزیم به طور قابل توجهی سطح قند خون ناشتا را در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش می دهد. با این حال ، اثرات مفید منیزیم بر کنترل قند خون تنها در مطالعات کوتاه مدت یافت شده است.

5- بهبود کیفیت خواب
کم خوابی یک مشکل عمده بهداشتی در سراسر جهان است. مصرف منیزیم می تواند کیفیت خواب را با کمک به آرامش ذهن و بدن بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید