نقش کلیسا در سیاست چیست؟ – سپ مگ


اسقف اعظم کانتربری پس از انتقاد بوریس جانسون از وی به دلیل مخالفت با برنامه های دولت برای فرستادن پناهجویان به رواندا، هشدار داد که کلیسای انگلیس “نظاره گر منفعل سیاست مهاجرت نیست”.

  • بیشتر ببینید جاستین ولبی: کلیساها باید افراد خشن را در خود جای دهند
  • بیشتر ببینید چرا بریتانیا رواندا را برای رسیدگی به پناهجویان انتخاب کرد
  • بیشتر ببینید توضیح داده شده: طرح مخفی شده پریتی پاتل برای ارسال پناهجویان به جنوب اقیانوس اطلس

جاستین ولبی، اسقف اعظم کانتربری، پس از استفاده از سخنرانی یکشنبه عید پاک خود برای انتقاد از این پیشنهاد بحث برانگیز، توسط نمایندگان محافظه کار به “اخلاق سازی نادرست” متهم شد، در حالی که گزارش شده است که بوریس جانسون گفته است که روحانیون ارشد در انتقاد از این پیشنهاد “کمتر پر سر و صدا” بوده اند. ولادیمیر پوتین از دولت و برنامه های آن برای رسیدگی به پناهندگان در رواندا.

“سوالات اخلاقی” در مورد طرح رواندا

ولبی در مقاله ای برای تلگراف به انتقادات وارده از سوی دولت و نمایندگان مجلس پرداخت و نوشت: «کلیسای انگلستان ناظر منفعل سیاست مهاجرت نیست. برخی از اسقف ها، روحانیون و عبادت کنندگان همکار من برای فرار از آزار و اذیت یا درگیری به بریتانیا آمدند.

ما از پناهجویان در هر سطحی از جامعه استقبال می کنیم و به آنها خدمت می کنیم – از تهیه مسکن، بانک غذا، حمایت اجتماعی و دوستی گرفته تا بررسی دقیق قوانین در لردها.

وی افزود که “سوالات اخلاقی جدی در مورد استفاده از “بازدارندگی” برای جلوگیری از پناهجویانی که تلاش می کنند به سواحل ما برسند وجود دارد، و افزود که این سیاست محیطی خصمانه قضاوت “به نتایج بهتر یا عادلانه تری برای کسی منجر نمی شود.” ما می توانیم و باید بهتر عمل کنیم.»

جدا کردن کلیسا از دولت

جاکوب ریس موگ، وزیر کابینه، به تلگراف گفت که در حالی که کلیسا «در تمام مسائل مربوط به خدا مقتدر است»، نمی‌توان همین را برای «راه‌حل‌های عملی روزمره» گفت. بن بردلی، نماینده محافظه کار، افزود: “من فکر می کنم ما مدت ها پیش کلیسا را ​​از ایالت جدا کردیم، بنابراین همانطور که قبلاً گفته ام، اظهار نظر در مورد سیاست های دولت کار جاستین ولبی نیست.”

“واقعا؟ کی بود؟» از گیلز فریزر، کشیش انگلیسی و مجری برنامه، UnHerd را درخواست کرد. او گفت: «برای یک نماینده محافظه کار که درک بسیار ضعیفی از قانون اساسی بریتانیا داشته باشد، هم مضحک و هم ناامیدکننده است. ملکه نه تنها فرماندار عالی کلیسای انگلستان است، بلکه ۲۶ اسقف – از جمله دو اسقف اعظم، ولبی و اسقف اعظم یورک، جان سنتامو – در مجلس اعیان حضور دارند.

فریزر ادامه داد: وقتی نکات “سیاسی” توسط اسقف ها بیان می شود، مطبوعات اغلب آنها را “محتوای آسان و آماده برای بحث” می دانند. «اما در اینجا واقعاً بحثی وجود دارد، مگر بین افرادی که چیزی درباره مسیحیت می‌دانند و کسانی که نمی‌دانند. آیا باید «خوشا به حال فقیران» را از کتاب مقدس خود حذف کنیم، یا این ایده که همه خلقت از جانب خداوند است؟» او اضافه کرد.

و سایر اعضای روحانیون، مانند جانشین سابق فایندون و مجری رادیو کشیش ریچارد کولز، که با گاردین صحبت کرد، نیز استدلال کرده اند که انتقاد کلیسا از این سیاست “کاملا معتبر است”.

کولز گفت: «افرادی که حق اسقف اعظم کانتربری در انتقاد از سیاست دولت را زیر سوال می برند، باید خود را با ابتدایی ترین اصول مسیحیت آشنا کنند. مسیحیت همیشه اصرار دارد، یا باید اصرار کند که ما از شأن و منزلت هر فرد دفاع کنیم، و من فکر نمی‌کنم این سیاست کاملاً به شأن افرادی که در این کشور پناهنده هستند، احترام بگذارد.»

اما اولیور داودن، رئیس محافظه‌کار، گفته است که انتقادات وارده به این سیاست، در صورت عدم اتخاذ اقدام برای مقابله با گذرگاه‌های کانال، نتوانسته است «بدیل را بررسی کند». او به برنامه Sophy Ridge On یکشنبه اسکای نیوز گفت: «خطر این است که جان‌های بیشتری از دست برود و گروه‌های تبهکار بیشتری غنی شوند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر