نماینده مجلس: چهار بخش در استان قزوین قابلیت ارتقا به شهرستان را دارندبه گزارش خبرنگار ایرنا، لطف الله سیاهکالی روز چهارشنبه و در حاشیه بیستمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت به استان قزوین در جلسه شورای اداری و جمعی از نخبگان شهرستان قزوین که با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه در محاسبات خود هنوز از آمار سال ۹۵ استفاده می کنیم و با توجه به افزایش جمعیت روستایی و شهری کشور و این استان، از وزارت کشور درخواست داریم تا امسال سرشماری جدیدی را به انجام برساند.

وی تصریح کرد: در حوزه امنیت، هرچند رضایت کامل از عملکرد نیروی انتظامی در این استان وجود دارد اما با توجه به اینکه تجهیزات و امکانات این نیرو پاسخگوی نیازهای جمعیتی استان نبوده از این رو درخواست تکمیل تجهیزات به همراه نیروی انسانی را داریم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیل سال گذشته در آوج و رودبار الموت،افزود: متاسفانه با گذشت حدود یک سال از این واقعه هنوز حتی یک ریال به خسارت دیدگان این حادثه پرداخت نشده و این در حالی است که رودخانه های این مناطق نیازمند لایروبی هستند و در صورت بروز سیلاب، احتمال خسارت های جانی و مالی دور از ذهن نخواهد بود.

ورزشگاه ۶ هزار نفری قزوین به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

دیگر نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در این دیدار اظهار داشت: ورزشگاه ۶ هزار نفری قزوین که عملیات ساخت آن سال هاست ادامه دارد، برای تکمیل و راه اندازی به ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا مکانی مناسب برای ورزشکاران منطقه فراهم شود.

فاطمه محمدبیگی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل عدم ارتقای بخش ها در تقسیمات کشوری، استان قزوین که بایستی دارای هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی باشد، تنها چهار نماینده دارد که از وزیر کشور درخواست داریم تا به این موضوع به طور ویژه رسیدگی کند.

وی ادامه داد: در حوزه بیمارستانی نیز قزوین با مشکلاتی روبرو می باشد تا جایی که سرانه تخت بیمارستانی استان رتبه بیست و نهم کشور را دارد و این در حالی است که این استان فاقد بیمارستان تخصصی بانوان است.

محمدبیگی با اشاره به اینکه شاخص های ارزیابی بحران استان با توجه به حادثه خیز بودن آن، سالانه مورد بازدید و بازنگری قرار نمی گیرد، گفت: بسیاری از مناطق محروم استان از جمله طارم سفلی و الموت نیازمند افزایش درجه محرومیت هستند و در عین حال نیز در حوزه اورژانس، این استان با مشکلاتی روبرو است.

این نماینده مجلس یادآور شد: با توجه به مذهبی بودن قزوین، این شهر فاقد امکانات و مکان های تخصصی برای بانوان است و به عنوان مثال، بانوان ورزشکار ما مکان مناسبی را برای انجام حرکات ورزشی خود ندارند.

رییس جمهور و هیات همراه بعدازظهر امروز چهارشنبه در قالب سفرهای استانی دولت سیزدهم به قزوین سفر کرده است.

رییس جمهور پیش از این به ۱۹ استان کشور شامل هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، گیلان، گلستان، مازندران، مشهد و البرز سفر کرده بود.

 این سفر سومین سفر استانی آیت‌الله رئیسی در سال ۱۴۰۱ و بیستمین سفر وی در هشت ماه گذشته است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر