نه واشنگتن و نه تهران حاضر نیستند در این مرحله بر سر میز مذاکره بنشینند: مفسر – خبر آسان


سینا عضدی که یکی از اعضای شورای آتلانتیک نیز هست، روز شنبه در گفت و گو با ایلنا، چشم انداز انتخابات میان دوره ای در آمریکا و اعتراضات اخیر در ایران دلیلی برای توقف این دو کشور است.

عضدی گفت: نه ایران به دلیل تحولات داخلی خود آماده امتیاز دادن است و نه آمریکا به دلیل انتخابات پیش رو و همچنین مسائل داخلی ایران آماده امتیاز دادن به ایران است.

وی افزود: بنابراین همه احزاب در این مقطع زمانی توقف کردند تا ببینند تحولات ایران چگونه پیش خواهد رفت، انتخابات کنگره چگونه پیش خواهد رفت و آیا دموکرات ها می توانند اکثریت خود را حفظ کنند یا خیر.

او گفت همه چیز بستگی به این دارد که این کارها چگونه پیش برود.

انتخابات میان دوره ای آمریکا در ماه نوامبر برگزار می شود. عموماً اعتقاد بر این است که دموکرات ها در برابر حزب جمهوری خواه تحت سلطه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، عملکرد ضعیفی دارند.

این در حالی است که ایران به دلیل مرگ یک زن جوان در بازداشت ماموران «گشت اخلاق» با اعتراضاتی مواجه است.

در دوران ریاست جمهوری جو بایدن، ایران و آمریکا مذاکرات غیرمستقیمی برای احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ داشتند که ترامپ در سال ۲۰۱۸ به طور یکجانبه از آن توافق خارج شد و دیگر طرف ها را از اجرای آن باز داشت.

و در حالی که مقامات آمریکایی می‌گویند مذاکره با ایران برای احیای توافق هسته‌ای دیگر در اولویت نیست، حسین امیراللهیان، وزیر امور خارجه ایران روز شنبه گفت که واشنگتن و تهران سه روز پیش نامه‌هایی را رد و بدل کردند و طرف آمریکایی در نامه‌های خود خواستار تسریع در این زمینه شد. مذاکرات

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر