نوشیدن با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا خادمیان


به  750x395 1 - نوشیدن با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

نوشیدن با معده خالی برای سلامتی مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند به محض بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند ، اما این عادت بسیار مضر برای سلامتی بدن است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند برای بدن به یک عادت بد تبدیل شود ، زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به معده است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند سوزش سر دل ، عود ، التهاب و نوشیدن آن در صبح نیز می تواند بر سطح ایمنی تأثیر منفی بگذارد.

بسیاری از ما وقتی در مورد قهوه صحبت می کنیم ، یک حالت آرامش بخش داریم و در هنگام هضم اتفاق می افتد. بنابراین ، از آنجا که هیچ غذای قابل هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح عمل خود را بر روی مخاط معده هدایت می کند و باعث ایجاد علائمی مانند سوزش سر دل یا تهوع ، بازگشت ، ورم معده یا زخم می شود. در حال تبدیل شدن است.

تأثیر قهوه بر معده خالی به پایان نمی رسد. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند به معده آسیب برساند ، برخی مطالعات نشان می دهند که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیدار شدن از خواب در واقع ساعتی از روز است که کورتیزول ، که به عنوان “هورمون استرس” نیز شناخته می شود ، در بالاترین سطح خود در بدن قرار دارد و مصرف کافئین می تواند دفع آن را افزایش داده و به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند. بنابراین به خاطر سلامتی خود ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این مرحله را با رسیدن کورتیزول به اوج خود برای چند ساعت به تأخیر بیندازیم.

برای همه کسانی که نمی توانند این کار را انجام دهند ، بهتر است صبح فنجان خود را با غلات کامل و صبحانه پر فیبر بخورید تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، کافئین 45 دقیقه پس از مصرف متوسط ​​جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن پس از 15 دقیقه قابل دستیابی است.

دیدگاهتان را بنویسید