نوع جدیدی از کووید می تواند هر ماه دوباره شما را آلوده کند – WebView Tech


کارشناسان بهداشت در سراسر جهان هشدار می دهند که Omicron BA.5، سویه کروناویروس که در حال حاضر از سایر عفونت ها پیشی گرفته و به سویه غالب در ایالات متحده و خارج از کشور تبدیل شده است، این پتانسیل را دارد. هفته ها تماس با ویروس

اندرو رابرتستون، افسر ارشد بهداشت WA به News.com.au گفت که علیرغم حکمت قبلی مبنی بر اینکه اگر آنها واکسینه شوند یا در سطح طبیعی ایمنی حفظ شوند، بیشتر افراد سطحی از محافظت در برابر عفونت مجدد را حفظ خواهند کرد. انقباض اخیر ویروس در مورد سویه جدیدتر اتفاق نیفتاده است.

این پزشک در گفت و گو با این رسانه استرالیایی توضیح داد: آنچه می بینیم افزایش تعداد مبتلایان به BA.2 است و بعد از چهار هفته مبتلا می شوند. بنابراین شاید شش تا هشت هفته بعد آنها عفونت دوم را دریافت کنند و قطعاً BA.4 یا BA است.

توانایی سویه‌های BA.4 و BA.5 برای آلوده‌سازی مجدد افرادی که در موج‌های قبلی کووید-۱۹ از ایمنی قوی‌تری برخوردار بودند، باعث شده است که برخی از کارشناسان این سویه دوم را قابل انتقال بدانند.

دیوید مونتفیوره، استاد موسسه واکسن‌های انسانی در مرکز پزشکی دانشگاه دوک، به ان‌بی‌سی نیوز گفت: «آن‌ها کنترل می‌شوند، بنابراین به وضوح مسری‌تر از انواع قبلی Omicron هستند».

برآوردهای فدرال منتشر شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری نشان می دهد که BA.5 در حال حاضر سویه غالب در ایالات متحده است و حدود ۸۸.۸ درصد موارد را شامل می شود.

اگرچه میانگین تعداد موارد جدید گزارش شده در ایالات متحده در حال حاضر حدود ۱۱۲۰۰۰ نفر در روز است، کارشناسان نگران هستند که گروهی از آزمایشگاه های خانگی موارد مثبت را گزارش نمی کنند، مراکز آزمایش با بودجه دولت در حال بسته شدن هستند، و افزایش ایالت هایی که نیاز به به روز رسانی روزانه دارند. . متوقف کردن. اطلاعات شما. منجر به ارائه تصویر کمتر دقیقی از میزان نفوذ این گونه جدید در کشور شده است.

یک مطالعه اخیر در منتشر شده است علوم این واقعیت نگران‌کننده را تأیید می‌کند که بسیاری ممکن است قبلاً عفونت‌های مکرر و متوالی را تجربه کرده باشند: این دو نوع جدید از محافظت در برابر عفونت‌ها و واکسن‌های قبلی فرار می‌کنند.

پروفسور ایمونولوژی دنی آلتمن، نویسنده همکار علوم مقاله ای در کنار رزماری بویتون، پروفسور ایمونولوژی و پزشکی تنفسی، یافته های تحقیقات خود را در مقاله اخیر مورد بحث قرار داده است.

آنها خاطرنشان کردند که برخلاف تصور عمومی که واکسن‌ها و عفونت‌های گذشته «دیوار مصونیت» ایجاد می‌کنند، کشورها در عوض با «موج موارد جدید» مواجه هستند.

در این مطالعه، پروفسور آلتمن توضیح می‌دهد که چگونه افرادی را دنبال می‌کردند که موهایشان را سه بار اپیلاسیون کرده بودند و التهاب پیشرونده‌ای را در امواج اولیه omicron تجربه کردند.

او نوشت: “این به ما امکان می دهد بررسی کنیم که آیا Omicron، همانطور که برخی امیدوارند، یک تقویت کننده طبیعی خوش خیم برای ایمنی ما در برابر کووید است یا خیر.” روزنامه گاردین. معلوم شد که اینطور نیست.»

پروفسور آلتمن گفت: “بیشتر افراد – حتی زمانی که واکسن DTP را دریافت کرده اند – ۲۰ برابر کمتر از سویه اصلی ووهان آنتی بادی علیه Omicron دارند.” عفونت ها.»

وی با بیان اینکه این یک نوع ویروس پنهان است که زیر رادار قرار می گیرد، تاکید کرد: حتی با وجود Omicron، ما در برابر عفونت های بعدی به خوبی محافظت نمی کنیم.

به نظر می رسد تحقیقات آقای آلتمن سایر مطالعات اخیر را تأیید می کند که در مورد توانایی زیرگروه های جدید برای فرار از محافظت از اقدامات احتیاطی قبلی برای ایجاد سیستم ایمنی هشدار داده اند. به معنای واکسیناسیون و مصونیت طبیعی است.

ارسال شده در طبیعت خلق و خو از دانشگاه کلمبیا دریافتند که BA.4 و BA.5 چهار برابر بیشتر از BA.2 در برابر آنتی بادی های مشتق شده از واکسن مقاوم هستند، یک نوع فرعی که در ماه آوریل به سویه غالب در ایالات متحده تبدیل شد و جایگزین سویه اولیه که منجر به زمستان شد. موج. در سراسر کشور.

اگرچه کارشناسان بر این باورند که این سویه‌های کنونی احتمالاً موج‌های جدیدی را ایجاد می‌کنند، آنها خاطرنشان می‌کنند که واکسن‌ها ایمنی جزئی ایجاد می‌کنند و می‌توانند در برابر عفونت‌های بالقوه جدی‌تر محافظت کنند.

دکتر دان باروخ به CNN گفت: «داده‌های ما نشان می‌دهد که این زیر واحدهای جدید Omicron می‌توانند منجر به افزایش عفونت در جمعیت‌هایی با سطوح بالایی از ایمنی واکسن، علاوه بر ایمنی طبیعی BA1 و BA2 شوند». ایمنی واکسن احتمالا همچنان محافظت قابل توجهی در برابر بیماری شدید با BA4 و BA5 ایجاد می کند.

دکتر باروش یکی از نویسندگان مقاله جداگانه ای بود که با او منتشر شد مجله پزشکی نیوانگلندکه نشان داد کاهش سه برابری در آنتی بادی های خنثی کننده واکسن ها و عفونت علیه BA.4 و BA.5 وجود داشت که به طور معنی داری کمتر از BA.1 و BA2 بود.

به همین دلیل، این احتمال وجود دارد که واکسن هایی که بسیاری در ۱۸ ماه گذشته دریافت کرده اند، نه تنها نیاز به تقویت کننده، بلکه به روز رسانی داشته باشند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) توصیه کرده است که سازندگان واکسن کووید-۱۹، فایزر و مدرنا تغییراتی را که در حال حاضر معرفی می‌کنند آغاز کنند تا واکسن‌های تقویت‌کننده آنها بتوانند با دقت بیشتری انواع BA.4 و BA.5 را هدف قرار دهند. تخمین زده می شود که این واکسن ها در دسترس هستند. در اواسط پاییز

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر