رژیم لاغری سریع

هر آنچه در مورد افسر مرده زندان و مظنون قتل می دانیم که او با او ناپدید شد


ویکی وایت، افسر زندان آلاباما، ساعاتی پس از دستگیری او و زندانی فراری، کیسی وایت، توسط مقامات اجرای قانون در ایندیانا، بر اثر اصابت گلوله به سر جان باخت.

زمانی که کیسی وایت، ۳۸ ساله، تسلیم شد و ویکی وایت، ۵۶ ساله، به بیمارستان منتقل شد، پس از آن که سرانجام پس از ۱۰ روز فرار، ردیابی شدند، شکار سراسری سراسر کشور به پایان رسید.

فرار آنها از بازداشتگاه شهرستان لادردیل بدون هیچ ردی باعث شد در مجموع ۱۵۰۰۰ دلار جایزه برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری آن دو و صدور هشدار درباره یک “تهدید جدی” برای مردم شود، به همراه داشته باشد.

به گفته مقامات، سرویس مارشال های ایالات متحده سرانجام روز دوشنبه پس از دریافت اطلاعاتی در مورد موقعیت مکانی آنها در ایندیانا در اواخر یکشنبه شب، این زوج را دستگیر کردند.

وقتی مأموران به متلی که این زوج در آن اقامت داشتند رسیدند، فراریان را دیدند که با کادیلاک خود ترک کردند و در حال حرکت بودند.

تعقیب و گریز کوتاهی قبل از اینکه ماموران به خودروی این زوج هجوم آوردند آغاز شد و باعث شد خودرو در یک گودال واژگون شود.

هنگامی که مأموران به خودرو نزدیک شدند، گفتند که یک گلوله شنیده اند.

خانم وایت با شلیک گلوله به سر پیدا شد. او به بیمارستان ایوانزویل دیاکونس میدتاون منتقل شد و بعداً درگذشت.

پزشکی قانونی مرگ او را خودکشی اعلام کرد.

آنچه تاکنون در مورد این پرونده می دانیم در اینجا آمده است:

فرار از زندان

این زوج که نام خانوادگی یکسانی دارند اما با هم ارتباطی ندارند، فرار خود را در ۲۹ آوریل پس از اینکه خانم وایت گفت که زندانی را برای ارزیابی سلامت روان می برد تا او را از زندان بیرون بیاورد، شروع کردند.

او گفت که پس از رها کردن زندانی به دادگاه، برای دریافت مراقبت‌های پزشکی به دلیل اینکه حالش خوب نیست، آنجا را ترک خواهد کرد.

به گفته ریک سینگلتون، کلانتر شهرستان لادردیل، مقامات بعدا متوجه شدند که هیچ ارزیابی یا جلسه دادگاهی برای این زندانی برنامه ریزی نشده است و خانم وایت هرگز به جایی که قرار بود مراقبت های پزشکی را دریافت کند، نرسید.

کلانتر گفت که خودروی گشت ۲۰۱۳ فورد تاروس خانم وایت در حدود ساعت ۱۱ صبح همان روز در پارکینگ یک مرکز خرید مجاور رها شده پیدا شد.

اما زنگ هشدار تنها چند ساعت بعد در حدود ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر به صدا درآمد، زمانی که همکاران خانم وایت نگران شدند که او برنگشته است و قادر به تماس تلفنی با او نبودند.

سپس بازرسان از زندانیان مرکز بازداشت کانتی لادردیل و منابع دیگر دریافتند که این زوج در دو سال گذشته رابطه عاشقانه ای در زندان داشته اند.

خانم وایت نیز اخیراً خانه خود را فروخته بود و تنها چند روز قبل از ناپدید شدن این زوج درخواست بازنشستگی کرده بود.

قاتل مظنون در حالی که دستش را زیر بازوی راستش که به شدت خالکوبی شده است، دیده می شود

(دفتر کلانتر شهرستان لادردیل)

مادر خانم وایت گفت که دخترش خانه او را فروخت و با او نقل مکان کرد – اما چیزی در مورد برنامه های خود برای بازنشستگی ذکر نکرد.

او ۹۰۰۰۰ دلار پول نقد از فروش برداشت و مقداری از آن را برای خرید یک فورد اج ۲۰۰۷ – اولین ماشین فرار این زوج – استفاده کرد.

به گفته مارشال‌های ایالات متحده، او همچنین اسلحه‌های گرم تهیه کرد و همچنین لباس‌های مردانه خرید و از یک فروشگاه جنسی دیدن کرد.

کلانتری حکم بازداشت خانم وایت را به دلیل «اجازه یا تسهیل فرار درجه اول» صادر کرد.

چند ساعت قبل از دستگیری، اتهامات تکمیلی جعل درجه دوم و سرقت هویت علیه او مطرح شد.

مقامات تصور می کردند که وایت مجهز به اسلحه دستی ۹ میلی متری افسر بود و از مردم خواستند که به فراری “بسیار خطرناک” نزدیک نشوند، بلکه برای مشاهده با ۹۱۱ تماس بگیرند.

زمان در فرار

این زوج پس از رها کردن خودروی گشت خود به فورد اج نزدیک مرکز خرید سوار شدند.

اما آنها فقط چند ساعت بعد خودرو را در روستایی تنسی رها کردند.

فورد اج بعداً در ۲۹ آوریل پیدا شد اما بلافاصله به فراریان متصل نشد و به یک یدک کش منتقل شد.

این زوج پول نقد برای خرید یک وانت فورد F-150 از یک مرد محلی در تنسی استفاده کردند و به ایوانسویل رفتند، جایی که ماشین را در یک کارواش محلی رها کردند و برای سومین و آخرین بار ماشین‌ها را به کادیلاک که بعدا درگیر شد، تغییر دادند. در تعقیب و گریز پلیس

در ۳ مه، این زوج به یک مرد بی خانمان پول دادند تا آنها را برای اقامت ۱۴ شب به متل ۴۱ در ایوانسویل، ایندیانا ببرد.

دیو ویدینگ، کلانتر شهرستان واندربورگ، گفت که سفیدها “فقط در تلاش بودند جایی برای مخفی شدن و دراز کشیدن پیدا کنند”.

ضبط چگونه آشکار شد

پس از اینکه فیلم های نظارتی سه شنبه گذشته وایت را در یک کارواش در ایوانسویل – جایی که یکی از وسایل نقلیه فرار نیز رها شده بود – به تصویر کشید، شبکه روی این جفت بسته شد.

اما، به گفته صاحب کارواش، مقامات تقریباً یک هفته به نکته او در مورد وسیله نقلیه عمل نکردند، در حالی که فراریان در متل روبروی کلانتری محلی پنهان بودند.

اداره پلیس ایوانزویل فیلمی از عواقب تصادف اتومبیل را به اشتراک گذاشت که لحظه دستگیر شدن وایت و بیرون کشیدن خانم وایت با تفنگی در دست از وسیله نقلیه خود را نشان می دهد.

فیلم داش‌کم یک خودروی گشتی را نشان می‌دهد که به سمت بانک علف‌زار در حال مسابقه است، جایی که در پی تعقیب و گریز کوتاه، کادیلاک این زوج توسط مأموران اجرای قانون از جاده خارج شد.

گروهی از افسران در حال حاضر در صحنه هستند و دیده می شوند که فراری قد ۶ فوتی ۹ اینچی را از ماشین دور کرده و به زمین می چسبانند.

فیلم داشکم لحظه دستگیر شدن کیسی وایت را نشان می دهد

(اداره پلیس ایوانسویل)

سفید را در دستبند قرار می دهند و برای چند لحظه در آنجا نگه می دارند تا اینکه مأموران او را روی پاهایش می کشند و او را دور می کنند.

با پوشیدن شلوار مشکی، تی شرت سفید با پیراهن آبی باز و عینک آفتابی تیره، این مرد ۳۸ ساله دیده می شود که نگاهی به پشت سرش به سمت خودرویی می اندازد که معشوقش در آنجا گیر افتاده است.

کادیلاک دیده می شود که در کنار جاده در گودالی در کنار جاده و در کنار آن افسران دیگر جمع شده اند و هیچ نشانی از خانم وایت وجود ندارد.

فیلم دوربین بدنه جداگانه بدن لخت خانم وایت را در حالی که اسلحه همچنان در دست است از خودرو بیرون می‌کشند.

ادعا می شود که وایت تیراندازی به افسر اصلاحات را رد کرده است و به پلیس گفت: “شما به همسرم کمک می کنید، او به سر خود شلیک کرد و من این کار را نکردم.” علیرغم استفاده او از اصطلاح “همسر”، مقامات می گویند که آنها ازدواج نکرده بودند.

صدای تماس ۹۱۱ که در جریان تعقیب و گریز پلیس قرار گرفته بود نیز منتشر شد که در آن خانم وایت شنیده می‌شود که چند ثانیه قبل از تصادف می‌گوید «بیا بیرون و فرار کنیم».

وایت پس از دستگیری به افسران گفت که این زوج قصد داشتند با مجریان قانون درگیری داشته باشند.

داخل ماشین گنجینه ای از سلاح گرم، حدود ۲۹۰۰۰ دلار پول نقد و کلاه گیس های رنگی مختلف به عنوان لباس مبدل وجود داشت.

آنچه در مورد ویکی وایت می دانیم

خانم وایت، ۵۶ ساله، تمام زندگی خود را در جامعه نزدیک در شهرستان لادردیل گذراند و در سال ۲۰۰۶، زمانی که نقشی مطرح شد و درخواست داد، مشغول به کار در مجری قانون محلی شد.

برای ۱۷ سال بعد، او در رتبه های بالاتری قرار گرفت و دستیار مدیر بازداشتگاه شهرستان لادردیل شد و توسط همکارانش مورد توجه قرار گرفت.

کریس کانولی، دادستان ناحیه لادردیل، که در ۱۷ سال گذشته با او همکاری نزدیک داشته است، گفت: ایندیپندنت که او یک “کارمند ثابت” بود.

ویکی وایت، مسئول زندان آلاباما

(دفتر کلانتر شهرستان لادردیل)

او اهل سخنوری نبود، اما در کارش حرفه ای بود و آن را به خوبی انجام داد. به همین دلیل است که او بسیار مورد احترام و اعتماد بود.

ریک سینگلتون، کلانتر شهرستان لادردیل نیز او را یک “کارمند نمونه” توصیف کرد که در هشت سال گذشته پنج بار جایزه “کارمند سال” را دریافت کرده است.

خانم وایت قرار بود در مراسم امسال این هفته مورد تجلیل قرار گیرد اما اکنون به تعویق افتاده است.

او یک بار با مردی به نام تامی وایت ازدواج کرد. این زوج که هیچ فرزندی نداشتند، پس از حدود پنج سال در سال ۲۰۰۶ به دلیل مشکلات تامی با اعتیاد به الکل و مواد از هم جدا شدند.

با این حال، مادر تامی، فرانسیس وایت گفت ایندیپندنت خانم وایت مدتها پس از طلاق با او و پسرش صمیمی بود.

او گفت که همسران سابق تا زمان مرگ او در سن ۶۲ سالگی بر اثر بیماری پارکینسون در ژانویه – سه ماه قبل از فرار از زندان – با هم دوست بودند.

آنچه در مورد کیسی وایت می دانیم

این زندانی ۳۸ ساله دارای یک برگه رپ طولانی است که به دو دهه قبل برمی گردد، زمانی که در سال ۲۰۰۶ به دلیل یک حادثه خشونت خانگی که مادرش در آن شرکت داشت دستگیر شد.

چهار سال بعد در سال ۲۰۱۰، او به اتهام حمله به یکی از بستگان مرد با دسته تبر اعتراف کرد و به شش سال زندان محکوم شد.

در زمان فرار از زندان، او در حال گذراندن حکم ۷۵ ساله برای جنایت سال ۲۰۱۵ بود که در آن تلاش کرد دوست دختر سابق خود را به قتل برساند، قربانیان را با اسلحه نگه داشت و یک سگ را به ضرب گلوله کشت.

در همان سال او همچنین یک مادر دو فرزند ۵۸ ساله را به خاطر پول نقد به قتل رساند.

زندانی فراری، کیسی وایت، سه شنبه شب به دادگاه شهرستان لادردیل در فلورانس، آلاباما رسید.

(AP)

کانی ریج وی در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۵ در آپارتمانش در راجرسویل، آلاباما با ضربات چاقو کشته شد.

این پرونده به مدت پنج سال حل نشده باقی ماند تا اینکه وایت نامه ای به کلانتر شهرستان لادردیل ارسال کرد و به جرم خود اعتراف کرد و او به دو فقره قتل متهم شد.

او در انتظار محاکمه برای قتل بود که با خانم وایت فرار کرد.

در ۱۰ روزی که این زوج آزاد بودند، مقامات هشدار دادند که وایت مسلح و خطرناک تلقی می شود.

مقامات گفتند که او در سال ۲۰۲۰ اقدام به فرار از زندان کرده بود، اما توطئه او خنثی شد.

مقامات آلاباما اکنون تحقیقات خود را در مورد کشته شدن دوست دختر دیگری در سال ۲۰۰۸ با تیراندازی، که در آن زمان حکم به خودکشی داده بود، بازگشایی کردند.

حالا چی؟

وایت پس از اینکه روز سه شنبه از حق خود برای استرداد چشم پوشی کرد، اکنون به پشت میله های زندان در یک زندان امنیتی بالا در آلاباما بازگشته است.

او سه شنبه شب در دادگاه شهرستان لادردیل حاضر شد و در آنجا متهم به فرار درجه یک شد.

DA Connolly به ایندیپندنت گفت که ممکن است در طول فرار از زندان با اتهامات بیشتری روبرو شود و اتهامات مربوط به مرگ خانم وایت را رد نکرد.

محاکمه وایت برای قتل بزرگ خانم ریج وی قرار است در ماه ژوئن آغاز شود.

اگر مجرم شناخته شود، با مجازات اعدام روبرو خواهد شد.

مراسم خاکسپاری خانم وایت روز شنبه در لکسینگتون آلاباما برگزار می‌شود و انتظار می‌رود برخی از همکاران سابق وی در آن شرکت کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر