هزینه های نظامی جهانی همچنان در حال گسترش است – اگر آن را بسازید، آنها خواهند آمد؟ – تک بست ۱۰۰


نیازی به یادآوری نیست که جهان مسلح تر از همیشه است – انسان چند برابر می تواند به طرز وحشتناکی خودمان را نابود کند. با این وجود، هزینه های نظامی جهان در سال ۲۰۲۱ به رشد خود ادامه داد و به بالاترین رقم تاریخ ۲.۱ تریلیون دلار رسید. این هفتمین سال متوالی بود که هزینه ها افزایش یافت.

کل هزینه های نظامی جهانی ۰.۷ درصد به صورت واقعی افزایش یافته است (تعدیل تورم). بر اساس داده‌های جدید در مورد هزینه‌های نظامی جهانی که امروز توسط موسسه تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم منتشر شد، پنج کشور آمریکا، چین، هند، بریتانیا، و روسیه که با هم ۶۲ درصد از هزینه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند، پنج بزرگ‌ترین خرج‌کننده‌ها در سال ۲۰۲۱ بودند (بیشتر بدانید. و SIPRI). روند تاریخی را در زیر ببینید.

هزینه های نظامی جهانی 2021

دکتر دکتر گفت: «حتی در بحبوحه عواقب اقتصادی همه‌گیری کووید-۱۹، هزینه‌های نظامی جهان به رکوردهایی رسید. دیگو لوپس داسیلوا، محقق ارشد برنامه هزینه های نظامی و تولید تسلیحات SIPRI. به دلیل تورم، نرخ رشد واقعی کاهش یافت. با این حال، از نظر اسمی، هزینه های نظامی ۶.۱٪ رشد کرد. تفکیک کشور هزینه های نظامی را در نمودار زیر ببینید.

هزینه های نظامی بر اساس کشور 2021

فیلم میدان رویاها را به خاطر دارید؟ این یک فیلم درام فانتزی ورزشی آمریکایی در سال ۱۹۸۹ بود که بر اساس رمان Joeless Joe اثر W. P. Kinsella در سال ۱۹۸۲ ساخته شد. کوین کاستنر در این فیلم نقش یک کشاورز را بازی می کند که یک زمین بیسبال در مزرعه ذرت خود می سازد که ارواح افسانه های بیسبال را جذب می کند. تریلر زیر را ببینید که نقل قول معروفی از فیلم را نشان می دهد.

مطمئنم این جمله معروف را به خاطر دارید: “اگر آن را بسازی، آنها خواهند آمد.”

یکی فرض می‌کند که یک فیلم کوین کاستنر دقیقاً همین است. با این حال، نقل قول معروف در فرهنگ لغت فرهنگی ما جا افتاده است. نکته نقل قول فقط در مورد ورزش اعمال نمی شود، بلکه بسیاری از کارهای دیگر در زندگی ما به عنوان یک جامعه انجام می دهیم. مفهوم ساده است – رویاپردازی کنید، بسازید، و می تواند به واقعیت تبدیل شود. در بیشتر موارد، این می تواند نتایج بسیار مثبتی داشته باشد.

دوباره به ویدیوی ۳۰ ثانیه‌ای بالا و زمزمه‌های خش‌خش برگ‌های ذرت در مزرعه گوش دهید – “اگر آن را بسازی، آنها خواهند آمد.”

آیا این مفهوم ساده در مورد جنگ جهانی نیز صدق نمی کند؟

پست های نمودار روز را بیشتر ببینید.

اگر این مقاله را آموزنده یافتید، لطفاً یک کمک مالی کوچک به ما در نظر بگیرید فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه نگاری محافظه کار – یا انتشار این خبر. متشکرم.

منبع سندیکای مقاله اصلی RWR.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر