همه در بازار سهام نزولی هستند، اما هیچ کس نمی فروشد – تک بست ۱۰۰


درصد سرمایه گذاران فردی که چشم انداز شش ماهه خود را برای سهام به عنوان “نزولی” توصیف می کنند، در آخرین نظرسنجی احساسات AAII به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۹ رسیده است. در عین حال، خوش بینی در سطح غیرمعمول پایینی باقی می ماند.

احساسات صعودی، انتظارات مبنی بر افزایش قیمت سهام طی شش ماه آینده، با ۲.۴ واحد درصد کاهش به ۱۶.۴ درصد رسید. این فقط سی و پنجمین بار در تاریخ این نظرسنجی است که احساسات صعودی زیر ۲۰ درصد است (نظرسنجی در سال ۱۹۸۷ آغاز شد). خوش بینی برای بیست و سومین هفته متوالی کمتر از میانگین تاریخی ۳۸.۰ درصد است و برای سیزدهمین بار از ۱۶ هفته گذشته در سطح غیرمعمول پایین (زیر ۲۷.۹ درصد) قرار دارد. به طور خلاصه، همه نسبت به سهام نزولی هستند. نمودار پنج سال اخیر را در زیر ببینید (داده های منبع).

احساسات سرمایه گذار 2022-04-28اگر همه نزولی هستند، چرا بازار سهام فروش قابل توجهی ندارد؟ سهام جهانی اندکی از بالاترین رکورد خود عقب نشینی کرده اند – اما نه حمام خون برای سرمایه گذار سهام. در نمودار زیر، شاخص MSCI ACWI (یک شاخص سهام جهانی) را ببینید آبی خط.

با توجه به اینکه صندوق‌های غیرفعال، طبق تعریف، سطح نقدینگی خود را به صورت استراتژیک مدیریت نمی‌کنند، و همچنین مشتریان صندوق‌های شاخص سالانه ۴۰ دلار برای شرکت در نظرسنجی AAII پرداخت نمی‌کنند، این ارقام بینش کمی از دنیای سرمایه‌گذاری غیرفعال به ما می‌دهند. در مقابل، ونگارد جریان خالص ورودی به خودروهای غیرفعال خود را ۴۰۰ میلیون دلار برای ماه مارس گزارش کرده است (یعنی یک سرمایه گذار غول پیکر هنوز در حال خرید است). شواهد بیشتر که منفعل است سرمایه گذاران همه جانبه باقی می مانند را می توان در فقدان بازخرید در سراسر جهان در نمودار زیر یافت خط سیاه – اینجا بیشتر بیاموزید

سهام جهانی در مقابل ورودی سهام 2022-04باید به یاد داشته باشید که چه کسی واقعاً سهام در بازار سهام را در اختیار دارد و به طور بالقوه می تواند بازار را در یک جهت یا جهت دیگر حرکت دهد. مالکان از طبقه ۱٪ هستند، و بقیه معمولاً توسط تعداد کمی از مدیران دارایی مدیریت می شوند – در زیر پنج نفر برتر و لیست کامل را اینجا ببینید.

اگرچه ۵۶ درصد از آمریکایی ها سهام دارند، اما واقعاً چقدر بر اساس ارزش گذاری سهام دارند. مثلاً ممکن است افراد چند سهم داشته باشند، اما در مقایسه با کل، ناچیز است. نمودار زیر را ببینید که این را نشان می دهد – جزئیات را اینجا ببینید. واقعیت، بر اساس ارزیابی، ۹۰ درصد پایین طبقه اجتماعی-اقتصادی آمریکا تنها اندکی بیش از ۱۰ درصد از کل را در اختیار دارند – در اینجا بیشتر بدانید.

صاحبان سهام-مالکیت-به-براکت

با تداوم ایجاد پول هنگفت جدید از طریق کاهش ارزش پول و ثروتمندتر شدن ثروتمندان – پول باید جایی برود – بنابراین فرد سهام می‌خرد. انتخاب های دیگر چیست؟ سرمایه گذاری در اوراق قرضه با بازدهی ۲ تا ۵ درصدی کاهش ارزش ارز با نرخی نزدیک به ۱۰ درصد؟

از این رو، بازار سهام، اگرچه با اقتصاد متزلزل دردسرساز است، اما سرزنده باقی می‌ماند. چه چیزی می تواند احساسات این «کم» تصمیم گیرندگان بازار سهام را تغییر دهد؟ در یک کلمه ساده – “ترس”. به عبارت دیگر، نه بازگشت سرمایه، بلکه بازگشت سرمایه. این امر مستلزم یک رویداد فاجعه بار مهم است تا هر گونه فروش عمده در بازار سهام رخ دهد. در اینجا چند مثال آورده شده است تا درک کنید که در مورد چه نوع رویدادی صحبت می کنیم.

  • تشدید بزرگ درگیری روسیه و اوکراین.
  • حمله چین به تایوان.
  • کووید ۲.۰ جدی تر و کشنده تر.

اگر اتفاق مهمی رخ ندهد، بازار سهام پاشیده می شود و در نهایت به سمت بالاتر حرکت می کند. نه، بازار سهام، بازار سهام پدر شما در گذشته نیست. و ارتباط بسیار کمی با آنچه در واقع در خیابان اصلی اتفاق می افتد دارد.

در این بین – طبقه سرمایه گذار چشم انداز خود را می گذارد و سهام می خرد. چه چیزی می تواند اشتباه باشد؟

پست های نمودار روز را بیشتر ببینید.

اگر این مقاله را آموزنده یافتید، لطفاً یک کمک مالی کوچک به ما در نظر بگیرید فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه نگاری محافظه کار – یا انتشار این خبر. متشکرم.

منبع سندیکای مقاله اصلی RWR.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر