همه چیز در مورد آلرژی غذایی ، حساسیت و اگزمای نوزاد شماآیا کودک شما تا به حال نسبت به آنچه که خورده واکنش نشان داده است؟ یا شاید شما با مواد جامد شروع کرده اید و می خواهید بدانید چگونه غذاهای حساسیت زا را به درستی وارد کنید. تعیین واکنش کودک به غذاهای خاص می تواند مشکل باشد.

اصطلاحات “حساسیت غذایی” و “حساسیت غذایی” اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. این به این دلیل است که هر دوی آنها علائم مشابهی دارند که می تواند تفسیر نادرست آنها را آسان تر کند. با این حال ، هر یک از آنها نیاز به مدیریت بسیار متفاوتی دارد ، یعنی اقداماتی که در برابر آلرژی انجام می دهید بسیار متفاوت از اقدامات انجام شده برای حساسیت ، چه فوری و چه طولانی مدت است.

تشخیص حساسیت غذایی. بلافاصله – 2 ساعت

واکنش به حساسیت غذایی به سرعت ، اغلب در عرض چند دقیقه رخ می دهد ، اما می تواند در هر زمان ظرف 2 ساعت پس از خوردن یک غذای تحریک کننده رخ دهد. اگر کودک شما بعد از این پنج ساعت علائم را نشان داد ، احتمالاً یک حساسیت غذایی واقعی نیست.

مزایا و معایب آلرژی

زمان پاسخ سریع می تواند تشخیص آلرژی را آسان تر کند.

هاک واکنشهای آلرژیک آنافیلاکتیک می تواند زندگی را تهدید کند. علاوه بر این ، برخی از آلرژی ها یک عمر طول می کشد ، که می تواند تأثیر جدی بر زندگی نوزاد شما بگذارد.

:

تعیین حساسیت غذایی 2+ ساعت – 3 روز

واکنش به حساسیت غذایی به تأخیر می افتد و علائم آن از چند ساعت تا 3 روز طول می کشد.

مزایا و معایب پایداری سیستم عامل

حساسیت غذایی علامت واضحی است که روده ها به درستی کار نمی کنند ، که می تواند یک نعمت پنهان باشد ، زیرا حساسیت معمولاً هنگامی که سیستم گوارش و سیستم ایمنی به درستی محافظت می شود از بین می رود. :

هاک علائم تاخیری حساسیت غذایی را دشوارتر می کند.

معرفی غذاهای حساسیت زا

ارائه غذاهای حساسیت زا بخش مهمی از منبع مواد جامد است و ممکن است بدانید چگونه با آنها برخورد کنید.

دستورالعمل های قبلی پیشنهاد کرده بودند که معرفی غذاهای پرخطر تا زمان تولد نوزاد برای اولین بار به تعویق بیفتد. با این حال ، تحقیقات فعلی نشان می دهد که تشخیص زود هنگام BALANCE است. در حقیقت ، وارد کردن غذاهای حساسیت زا به مدت 6 تا 12 ماه در واقع خطر احتمالی نوزاد شما را کاهش می دهد.

در حالی که هر غذایی می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند ، 8 غذای حساسیت زای پرخطر وجود دارد که 90 درصد از کل واکنش ها را در کودکان تشکیل می دهند. این یک تولید یا وقفه نیست ، اما من شخصاً ترجیح می دهم آنها را به این ترتیب ارائه کنم.

از زرده تخم مرغ> گردو> بادام زمینی> ماهی> صدف> سویا> سفیده تخم مرغ> لبنیات> گندم.

(ممکن است توجه داشته باشید که این عدد 9 است نه 8 ، زیرا پیشنهاد می کنم زرده و سفیده تخم مرغ را به طور جداگانه معرفی کنید ، زیرا سفیده تخم مرغ بیشتر واکنش نشان می دهد).

نحوه معرفی بهترین غذای حساسیت زا به نوزادان

 • هر یک از غذاهای حساسیت زا را یک به یک معرفی کنید (بنابراین کره بادام زمینی را روی نان سبوس دار نگذارید) در ابتدای طولانی ترین ساعت بیداری نوزاد برای کنترل واکنش ها (نه فقط هنگام خواب).

 • زود پیشنهاد ندهید. با کمی مزه شروع کنید ، 10 دقیقه منتظر پاسخ فوری باشید ، سپس بیشتر (بیش از 2 قاشق چای خوری) ارائه ندهید.

 • 4 روز کامل منتظر بمانید تا پاسخ دیرهنگام کنترل شود.

 • این مراحل را با همان غذا در مجموع 3 مقدمه تکرار کنید.

 • به غذای آلرژیک بعدی بروید

خطر غذای کم خطر

سایر غذاهای کم خطر ممکن است با سرعت بیشتری یا در ترکیب با غذاهای دیگر معرفی شوند. من همچنین توصیه می کنم که اولین آشنایی RK نوزاد با غذاهای جامد با غذای کم خطر انجام شود ، نه یکی از 8 غذای قوی آلرژیک. در حالی که قرار گرفتن زود هنگام در معرض مواد آلرژی زا امکان پذیر است ، شما می خواهید اولین گاز کودک شما تا جایی که ممکن است بدون استرس باشد.

چرا تماشا کنید؟

مجدداً به یاد داشته باشید که نحوه عمل شما بستگی به زمان واکنش دارد.

اگر کودک شما واکنش آلرژیک دارد چه باید بکنید؟

اگر کودکان دارای موارد زیر باشند:

تصور نکنید که کودکتان وقتی با یک غذای خاص آشنا می شود بدون پاسخ به آن “ساده” است. اغلب توصیه می شود قبل از ظاهر شدن علائم ، چند مورد معرفی کنید ، زیرا ممکن است واکنش ها با هر وعده بعدی تغذیه بدتر شوند.

اگر کودک شما واکنش آلرژیک دارد چه باید بکنید؟

 • خوردن را متوقف کنید ، آنها را از غذا جدا کنید.

 • دست و صورت آنها را پاک کنید.

 • با آنها بمانید و تورم + / یا بی تفاوتی را کنترل کنید.

 • بسته به شدت ، آنتی هیستامین مناسب مانند بنادریل مایع را به کودک خود بدهید.

 • اگر علائم خفیف / متوسط ​​باشد. با ارائه دهنده خدمات درمانی خود تماس بگیرید.

 • اگر علائم شدید باشد. با 911 (یا آمبولانس محلی خود) تماس بگیرید.

آیا فرزند شما برای همیشه آلرژی خواهد داشت؟

کودکان می توانند با بالغ شدن سیستم ایمنی بدن بر آلرژی خود غلبه کنند.

حساسیت به بادام زمینی ، گردو ، ماهی و صدف به طور کلی مادام العمر است. تنها 10-20 درصد از کودکان مبتلا به این آلرژی بر آنها غلبه می کنند.

حساسیت به شیر ، تخم مرغ ، گندم یا سویا فراتر از اولین روز تولد آنها است ، اما می توانند تا 5-9 سالگی ادامه داشته باشند. با این حال ، حتی این حساسیت ها بیشتر از دهه های گذشته از بین می روند. :

اگر کودک شما دچار حساسیت غذایی یا اگزما است چه باید بکنید؟

حساسیت های غذایی و اگزما ناشی از یک چیز هستند – چیزی که به عنوان “روده نشت کننده” شناخته می شود.

روده به عنوان یک سد عمل می کند و ذرات هضم نشده غذا را در داخل دستگاه گوارش نگه می دارد ، اما کسانی که دارای روده جذب شده اند شکاف کوچکی بین سلول های روده خود دارند. این به ذرات غذا اجازه می دهد از روده ها به داخل خون از طریق دیواره روده “نشت” کنند ، که می تواند تعدادی از علائم را ایجاد کند که معمولاً شامل اگزما می شود.

کرم های موضعی می توانند به کاهش علائم خارجی اگزما کمک کنند ، اما آنها فقط یک پانسمان برای پوشاندن علائم هستند ، یعنی به “علت اصلی” نمی رسند. هیچ چیز بیشتر از یک درمان کامل از داخل کمک نمی کند. حمایت از روده نوزاد جزء کلیدی رفع آلرژی غذایی و اگزما است ، زیرا روده نوزاد سالم تر است ، سیستم گوارش و سیستم ایمنی بدن آن بهتر کار می کند.

حساسیت غذایی و پروتکل اگزما

این یک نسخه بسیار فشرده از پروتکل پشتیبانی روده OBN است. این به بسیاری از بچه های کوچک ، از جمله من کمک کرده است.

1. از طریق یک رژیم آشکار یک غذای تحریک کننده را کشف کنید

غذاهای بالقوه تحریک کننده را برای 3-4 هفته+ حذف کنید.

2. میکروبیوم را بسازید

 • پروبیوتیک ها به ویژه سویه هایی که هیستامین را افزایش نمی دهند. من پروبیوتیک Smidge Baby (قبلا توسط Corganics GutPro Baby Probiotic نامیده می شد) را دوست دارم.

 • پری بیوتیک ها مواد غذایی برای باکتری های مفید من ProBiota Immune by Seeking Health را دوست دارم.

 • غذای تخمیر شده. در صورت عدم تحمل هیستامین.

3. روده را سفت کنید

 • گلوتامین اسید آمینه ضروری برای جلوگیری از التهاب در روده و ترمیم روده های نشت شده.

  • غذاسرشار از گلوتامین است ، مانند آبگوشت استخوان ، پروتئین های حیوانی (به ویژه گوشت اندام ها) و کلم ترش (در صورت عدم تحمل هیستامین).

 • پودر کلاژن. پروتئین اصلی ساختاری دستگاه روده ، که به بازگرداندن پوشش محافظ آن کمک می کند.

4- از سیستم ایمنی بدن حمایت کنید

 • در صورت امکان ، اثرات سموم را کاهش دهید (کالاهای خانگی).

 • روغن کبد ماهی کاد. کاهش التهاب در بدن در حالی که از سلامت روده و ایمنی بدن حمایت می کند.

 • غذاهای غنی از مواد ضد التهاب و مواد مغذی. به تعادل سیستم ایمنی کمک می کند و می تواند التهاب اگزما / روده را تسکین دهد.

 • به اندازه کافی خوابیدن. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

5. کرم خارجی ضد اگزما

این “علت اصلی” را حل نمی کند ، اما ممکن است تسکین دهد. من بهترین نتایج را با درجه دارویی لانولین دیده ام.

بعد از حمام

دیدگاهتان را بنویسید