هیئت انتخابات NC برای تحقیق درباره ناظران رای گیری مشکلی نخواهد داشت


هیئت انتخابات کارولینای شمالی با تصمیم اخیر قانونگذار ایالتی مبنی بر جلوگیری از محدودیت های پیشنهادی ناظران انتخاباتی منصوب شده توسط حزب در پاییز امسال مبارزه نخواهد کرد. اما هیئت مدیره روز جمعه متعهد شد که تمام تلاش خود را برای کمک به مقامات انتخابات شهرستان برای حفظ محیط امن و منظم رای گیری و جلوگیری از هر گونه ارعاب رای دهندگان انجام دهد.

کمیته بررسی قوانین ایالتی – یک هیئت ۱۰ نفره منصوب شده توسط مجمع عمومی تحت کنترل جمهوری خواهان – هفته گذشته دو تغییر موقت قوانین را لغو کرد که به وضوح کدهای رفتاری را برای ناظران حزبی انتخابات مشخص می کرد. هیئت انتخابات گفت که بیش از ده ها تخلف گزارش شده در جریان انتخابات مقدماتی در ماه مه باعث تغییرات پیشنهادی شده است.

مجلس نمایندگان متشکل از سه دموکرات و دو جمهوری‌خواه، به اتفاق آرا تغییرات قوانین موقت را تصویب کرد – یکی که ناظران رای‌گیری را از ایستادن در نزدیکی ماشین‌های رای‌گیری یا صندوق‌های رای گیری برای دیدن برگه‌های رای علامت‌گذاری شده باز می‌دارد، و دیگری که به مقامات انتخابات قدرت می‌دهد تا خرابکاری را حذف کنند. . ناظران که سعی می کنند وارد مناطق ممنوعه شوند یا رای دهندگان را آزار دهند.

اگرچه هیئت انتخابات ایالتی می تواند از تصمیم کمیسیون در دادگاه تجدید نظر کند یا یک پیشنهاد تجدید نظر شده را مجدداً ارائه کند، رئیس هیئت مدیره دیمون سرکوستا روز جمعه گفت که او در عوض راهنمایی هایی را به هیئت های انتخاباتی شهرستان ها و کارکنان رای دهی شهرستان ارائه می دهد تا مطمئن شوند که از اختیارات خود آگاه هستند.

سیریکستا گفت: در حالی که ۷۰ روز به روز انتخابات در یک ایالت با تقسیم بندی محدود باقی مانده است، “شورا وقت ندارد به کمیسیون یا دادگاه ها مراجعه کند و مطمئن شود که قوانین عقل سلیم ما قبل از رفتن به پای صندوق های رای درست است.”

سرکوستا گفت: «کمیته بررسی قوانین فاقد تخصص و صلاحیت برای تعیین بهترین شیوه حفظ نظم در رای گیری است. این وظیفه ما در قبال رأی دهندگان است که از حق رأی خود محافظت کنیم و از آن محافظت خواهد شد».

تصمیم هیئت مدیره در حالی اتخاذ می‌شود که کارولینای شمالی برای چندین رقابت فشرده آماده می‌شود، از جمله رقابت در سنای ایالات متحده، دو رقابت در دادگاه عالی ایالتی و چندین انتخابات مهم قانونگذاری ایالتی که تعیین می‌کند جمهوری‌خواهان تعداد کمی کرسی‌های مورد نیاز خود را به دست آورند یا خیر. آیا آنها برای شکست دموکرات ها پیروز خواهند شد؟ حکم وتو

قانون ایالتی به احزاب سیاسی اجازه می دهد تا ناظران سراسری و تمام وقت رای گیری را برای نظارت بر روند انتخابات از حوزه های انتخابیه تعیین شده در مراکز رای گیری در روز انتخابات و در طول رای گیری زودهنگام تک مرحله ای منصوب کنند. ناظران می توانند نگرانی های خود را به مدیر منطقه گزارش دهند، اما آنها از تعامل با رای دهندگان، توزیع اطلاعات یا دخالت در وظایف مقامات رای دهی منع شده اند.

جمهوری‌خواهان کارولینای شمالی، از جمله برخی با روابط نزدیک با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، از ژوئیه رهبران مخالفت با تغییرات قوانین پیشنهادی بوده‌اند و استدلال می‌کنند که محدودیت‌های شدیدتر برای ناظران رای‌گیری می‌تواند صداقت انتخابات را در صورت یک نوسان حیاتی تضعیف کند. هر دو کمیته ملی جمهوری خواه و حزب جمهوری خواه کارولینای شمالی نیز به کمیته قوانین نامه نوشتند و از آن خواستند که تغییرات را رد کند.

اتهامات رد شده ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ هزاران نفر از حامیان او را بر آن داشته است تا فرآیندهای انتخاباتی را در سراسر کشور بررسی کنند، شیوه رای گیری را علنی کنند، و بسیاری از ایالت ها را وادار به ارزیابی مجدد قوانین موجود کنند.

پل کاکس، مشاور حقوقی هیئت انتخابات، گفت که دستورالعمل های فعلی ایالت برای ناظران انتخابات “الگویی برای شفافیت نیست”، که انگیزه همکاری دو حزبی این هیئت است.

___

Hannah Schoenbaum عضو Associated Press/Reporting for the American House News Initiative است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات غیرانتفاعی ملی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا مسائل محرمانه را گزارش کنند. او را در توییتر @H_Schoenbaum دنبال کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر