واحد شرکت های علوم زیستی در تلاش های هوش مصنوعی از طریق آزمایشگاه Aion اسرائیلهوش مصنوعی به طور بالقوه می تواند تقریباً هر صنعتی را مختل کند. غول های داروسازی همچنان توجه داشته اند. از هوش مصنوعی در کشف دارو گرفته تا درمان های دیجیتال، شرکت های بزرگ علم زندگی زمان و پول را در این فضا سرمایه گذاری کرده اند.

با این حال، حرکت سریع فناوری‌های بزرگ و شکستن ذهنیت چیزها همیشه با مدل تنظیم‌شده داروسازی همخوانی ندارد. امروزه تعدادی از شتاب‌دهنده‌ها و آزمایشگاه‌ها به دنبال این هستند که فن‌آوران، دانشمندان، و شرکت‌های مخاطره‌آمیز و علوم حیاتی را دور هم جمع کنند تا روی برخی از بزرگ‌ترین مسائل بیوتکنولوژی کار کنند.

Aion Labs خارج از اسرائیل بر روی استفاده از هوش مصنوعی در داروسازی متمرکز شده است. در سال ۲۰۲۱ تاسیس شده است در حال حاضر از زیست شناسان محاسباتی، بیوانفورماتیکان، محققان هوش مصنوعی و سایر دانشمندان برای چالش سوم خود استفاده می کند تا منجر به ایجاد یک پلت فرم جدید متمرکز بر هوش مصنوعی شود که برای کمک به تحقیقات دارویی طراحی شده است. این آزمایشگاه با شرکت‌های بزرگ داروسازی مانند AstraZeneca، Merck، Pfizer، Israel Biotech Fund و Teva Pharmaceuticals و همچنین شرکت فناوری آمازون Web Services همکاری می‌کند.

Noga Yerushalmi، “مرک و سایر شرکا به موجودات بیولوژیکی جدید بسیار علاقه مند هستند، یعنی بسیاری از ساختارهایی که بر اساس طراحی آنتی بادی هستند.”مدیر سرمایه گذاری در Merck’s M Ventures گفت MobiHealthNews.

“و تا به امروز، برای تولید یک آنتی بادی، برای تبدیل شدن به یک داروی درمانی، شما باید مراحلی را انجام می دادید که بیولوژیکی بودند… اولین محصول پیشنهادی در آزمایشگاه Aion در واقع اکوسیستمی را ایجاد کرد تا راه حل هایی ارائه شود که می تواند ارائه شود. کل این فرآیند را کاملاً محاسباتی انجام دهید، یعنی از ساختار.

این ساختار سه بعدی هدف شما می‌تواند یک مولکول را به صورت محاسباتی طراحی کند، و پس از آن می‌توانیم آن را سنتز کنیم، آن را امتحان کنیم و ببینیم که آیا کار می‌کند یا خیر. انجام شد و ما می‌توانیم داده‌های زیادی را به این شرکت ارائه دهیم، همچنین با پیشرفت‌هایی در برخی ابزارهای محاسباتی که در حال حاضر امکان مدل‌سازی تقریباً هر پروتئینی را از طریق رایانه فراهم می‌کند.»

این برنامه فینالیست ها را به یک کمپ پنج روزه در Rehovot، اسرائیل می آورد و آنها را با هم تیمی های خود مطابقت می دهد. تیم دانشمندان برنده از شرکت های داروسازی، فناوری و سرمایه گذاری خطرپذیر در طول یک دوره نهفتگی با بودجه کامل تا چهار سال راهنمایی دریافت می کند.

امروزه چالش‌های زیادی در استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به تحقیقات علم حیات وجود دارد.

“یکی از چالش‌ها سازماندهی داده‌ها است. ما در مورد داده‌های زیادی صحبت می‌کنیم که قطعا می‌توانیم آنها را تامین کنیم.” یروشالمی گفت. هر شرکت داروسازی روشی را برای جمع‌آوری داده‌ها استاندارد نمی‌کند. شما باید آن را برای جمع‌آوری یا فیلتر کردن آن ترتیب دهید. بنابراین باید روی خود داده‌ها کار زیادی انجام شود تا امکان استفاده از این داده‌ها فراهم شود.

“ما به نوآوری یا استعداد زیادی برای بررسی و ساخت این راه حل ها نیاز خواهیم داشت. ما می دانیم که هوش مصنوعی می تواند آن چیزها را هدایت کند، اما هر چالشی نیاز به یک الگوریتم کاملاً جدید دارد تا ابزارهای هوش مصنوعی را قادر سازد تا به هدف دست یابند. رسیدن به هدف مورد نظر.»

با این حال، آزمایشگاه های Aion مدل خود را به عنوان راهی برای کمک به کاهش این چالش ها و گرد هم آوردن افراد از صنایع مختلف از همان ابتدا ارائه می کند.

“همه این موانع وجود دارد. ما باید این موانع را برداریم. و راهی که تصمیم گرفتیم این کار را انجام دهیم این بود که گفتیم، “ما باید این کار را با هم انجام دهیم. ما نیاز به همکاری داریم.” شرکت های داروسازی باید در مورد نحوه رسیدگی به مشکلات داده ها همکاری کنند، سپس AWS باید به عنوان یک شریک زیرساخت فناوری وجود داشته باشد تا بگوید، “خوب، ما باید از داده ها محافظت کنیم، از حریم خصوصی محافظت کنیم.” دکتر. یایر بنیتا، مدیر ارشد فناوری Aion Labs، گفت MobiHealthNews.

ما هنوز باید به آنها اجازه دسترسی به همه ابزارها را بدهیم. ما به منابع مالی نیاز داریم. ما به موتورهای نوآوری نیاز داریم، همه آنها. ما سعی می کنیم همه چیز را بسته بندی کنیم تا [we’re] اساسا آوردن [together] افرادی که باهوش هستند و فقط می توانند از جنبه علمی مشکل را حل کنند.”

این آزمایشگاه همچنین رقبا را در سراسر میدان گرد هم می آورد.

“[There] چهار شرکت داروسازی در این تصویر وجود دارند، و اینکه ما با هم کار می کنیم بی اهمیت نیست. ما یه جورایی رقیبیم اما اینکه زیر یک سقف بیایم و بفهمیم که در واقع با چالش‌های مشابهی روبرو هستیم و دوست داریم با هم ابزارهایی تولید کنیم که بتواند به همه ما کمک کند، واقعاً چیز خارق‌العاده‌ای است.”

آزمایشگاه Aion در اسرائیل مستقر است و توسط دولت اسرائیل تامین مالی می شود. بنیتا گفت که اسرائیل به چند دلیل کلیدی مکان مناسبی برای نوآوری است.

“از لحاظ روحی بسیار کارآفرینانه است. اما من فکر می کنم این به این واقعیت نیز مربوط می شود که اسرائیل نسبتا کوچک و بسیار مرتبط است. برای مثال، نوگا، قبل از ایجاد Aion Labs، همه همتایان خود را از Pfizer، AZ و American Teva می شناخت. مردم یکدیگر را می شناسند

“این بسیار دیجیتالی است. و همچنین می توانید از طریق کووید، استقرار واکسن ها، تجزیه و تحلیل داده ها، جمع آوری داده ها، اسرائیل را مشاهده کنید. [advanced]. این به این دلیل است که همه چیز واقعاً به خوبی به هم متصل شده است و این ارزش افزوده بسیار قوی می دهد.”

آزمایشگاه‌های Aion تنها برنامه‌ای نیست که به دنبال گرد هم آوردن ذینفعان علوم زیستی، فناوری و سرمایه‌گذاری است. جانباز سلامت دیجیتال نائومی فرید و لورا گان، مدیر اجرایی داروسازی، PharmStars را در سال ۲۰۲۱ با تمرکز بر آموزش شرکت‌های فناوری سلامت و داروسازی برای همکاری با یکدیگر تأسیس کردند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر