وحشت چیست؟ درمان ناراحتی های عصبی


گاهی اوقات همزمانی علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را برای شما دشوار می کند ، بنابراین بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید. وحشت زدگی حمله قلبی و: حمله عصبی برخی بیماری ها وجود دارند که می توانند شما را در مواجهه با آن یا تجربه شخصی خود مشکوک کنند. در این مقاله ، هدف ما این است که با مطالعه این بیماری ها به شما در تشخیص آنها کمک کنیم ، اما به یاد داشته باشید که تنها 100 درصد راه تشخیص آنها مراجعه به یک متخصص واجد شرایط ، پزشک است. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید ، می توانید اقدام کنید کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص نهایی و درمان.

وحشت یا شکست عصبی

وحشت چیست؟

علائم اختلال هراس می تواند بسیار شبیه علائم حمله قلبی باشد. حمله قلبی می تواند باعث وحشت یا گیجی شود. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم وحشت یا اختلال عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سنجاق دستی

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تولید عرق

 • تکان دادن

حملات پانیک می تواند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهد. حدود 2-3 درصد از مردم ایالات متحده هر سال دچار اختلال وحشت می شوند و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تولید عرق

در حالی که علائم اختلال هراس و سکته قلبی یکسان هستند ، دانستن نحوه تشخیص آنها می تواند زندگی را نجات دهد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است. ترس ناگهانی و غالب شما را فرا می گیرد. ممکن است از هیچ کجا باشد ، یا ممکن است به دلیل چیزی باشد که شما را ناراحت کرده است. ضربان قلب شما ممکن است خیلی سریع افزایش یابد و منجر به سرگیجه یا حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین – کورتیزول – در سراسر بدن ترشح می شود. در هنگام مبارزه با درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و سوزش معده را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی از مردان تا زنان متفاوت است. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند ، یکی از آنها “قوی” و “غیرقابل انکار” است. یا ممکن است “درد طاقت فرسایی را احساس کنید که در گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و ران چپ ادامه دارد.” همچنین ممکن است عرق کنید ، احساس سرگیجه کنید ، به ویژه اگر زن هستید و زنان اغلب تهوع ، استفراغ و تنگی نفس را تجربه می کنند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد. هر آنچه که باید در مورد اکسیر خدمات قلب و عروق بدانید

حملات قلبی ادامه دارد (و تشدید می شود)

حملات قلبی عموماً از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب بیشتر از علائم گیج کننده حمله پانیک قابل لمس است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند تا حدی افزایش یابد که احساس کنید فیل روی پهلو نشسته است ، تنفس دشوار است ، حالت تهوع و سرگیجه تشدید می شود و در صورت عدم درمان حتی ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات پانیک مردان متفاوت است

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع و سریع به نام ضربان قلب را تجربه می کنند و احساس می کنند از کنترل خارج شده اند. حملات پانیک در زنان معمولاً ناشی از تزریق بیش از حد زمانی است که شما خیلی سریع نفس می کشید و علاوه بر احساس گرسنگی احساس ضعف می کنید. مطالعات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات پانیک می شوند ، شاید به این دلیل که واکنش ترس آنها سریعتر است.

برای تشخیص ناراحتی عصبی از آزمایش تروپونین استفاده کنید

آزمایش است: قبول کنید که این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است

در هنگام حمله قلبی ، سلول های قلب آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود قلب پروتئین تروپونین T و تروپونین I را ترشح کند. پزشکان اورژانس آزمایش خون را برای یافتن سطوح بالاتری از تروپونین انجام می دهند و در صورت تشخیص ، می توانند به تأیید اینکه درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی است کمک کنند. آنها او هستند! الکتروکاردیوگرافی (نوار قلب) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب است ، مانند ریتم غیرطبیعی قلب.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را می دانیم؟

درک تفاوت بین وحشت و سکته قلبی می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر قبلاً علائم آن را تجربه نکرده اید. یک فرد می تواند با اندازه گیری عوامل متعددی دو حالت را تشخیص دهد ، از جمله:

ویژگی های درد حامل:

اگرچه درد قفسه سینه در هر دو حالت هراس و حمله قلبی شایع است ، ویژگی های درد اغلب متفاوت است. درد قفسه سینه در حین حمله پانیک معمولاً شدید یا چاقو و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند مانند احساس فشار یا فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند از مرکز قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه تا فک یا تیغه شانه ادامه یابد.

آغاز

آیا علائم می توانند به فرد کمک کنند که تشخیص دهد دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است؟ اگرچه هر دو حالت می توانند ناگهان و بدون هشدار رخ دهند ، برخی از حملات قلبی می توانند ناشی از فعالیت بدنی باشند ، مانند بالا رفتن از پله.

عادت زنانه:

شدت علائم نیز می تواند به تمایز بین حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. بیشتر حملات پانیک در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

علائم حمله قلبی بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد ، اما در عرض چند دقیقه بدتر می شود.

حمله وحشت - ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

هراس یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ در قلب ، که منجر به اختلال در جریان خون حیاتی می شود ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حملات قلبی نمی شوند ، استرس و اضطراب می توانند به بیماری ایسکمیک قلب کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی از مطالعات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) ممکن است در معرض خطر بیماری قلبی باشند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار کار قلب را کنترل می کند. ضربان قلب بسته به فعالیت ها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد بسته به کاری که انجام می دهد در طول روز به طور چشمگیری تغییر می کند. این نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب انسان سرعت خود را به طور مثر تغییر نمی دهد. برخی مطالعات HRV پایین را با خطر بالای بیماری قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل مطالعات HRV در افرادی که مبتلا به انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلال هراس هستند ، نشان داد که میزان HRV شرکت کنندگان در مقایسه با افراد بدون اختلال اضطرابی کمتر بود.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر داشته باشد ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله پانیک

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حمله پانیک و سکته قلبی مشابه هستند ، همیشه در صورت شک ، بهتر است بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. در صورت بروز علائم زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که از زیر بازو یا فک منتشر می شود.

راههای درمان:

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شود ، چشم انداز متفاوت خواهد بود. اگرچه حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید درمان مناسب برای حملات پانیک را پیدا کنند که می تواند به کیفیت زندگی آنها آسیب برساند. پزشک شما می تواند به شما در درمان اضطراب و وحشت با تکنیک های مختلف از جمله تغییر شیوه زندگی ، مشاوره دارویی کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند زندگی را تهدید کند. در جستجوی حمله قلبیفرد همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلب انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com:

https://www.medicalnewstoday.com:

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید.

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید