ورزش های سن PMS بیایید تمرین کنیم!


ورزش راهی م effectiveثر برای حفظ قدرت ، کنترل وزن و کاهش خطر بیماری های جدی است. اگر شما زنی هستید که با علائم PMS دست و پنجه نرم می کنید ، فعالیت بدنی می تواند تأثیر بیشتری بر شما بگذارد. اگر PMS دارید ، هر روز قبل از قاعدگی علائم دارید ، این علائم آنقدر بد هستند که می توانند زندگی عادی شما را تحت تأثیر قرار دهند. ممکن است تغییرات احساسی مانند خلق و خو ، اختلالات خواب یا تمرکز را تجربه کنید. و حتی ممکن است تغییرات فیزیکی داشته باشید – خستگی ، نفخ یا میل به غذا.

با این حال ، می توانید این علائم را کنترل کنید. تکنیک های مختلف برای افراد مختلف مفید است ، اما برای بسیاری از زنان ، ورزش می تواند بسیار مفید باشد.

pms:

چه تمریناتی به این دوره کمک می کند؟

مطالعات نشان می دهد که ورزش هوازی می تواند به بهبود علائم PMS مانند افسردگی و خستگی کمک کند. یک مطالعه نشان داد زنانی که 60 دقیقه ورزش هوازی سه بار در هفته به مدت هشت هفته انجام دادند از نظر جسمی ، روحی و احساسی بسیار بهتر بودند.

هر چیزی که ضربان قلب شما را افزایش دهد یک تمرین هوازی است. پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری و شنا گزینه های خوبی هستند. ورزش با تحریک مواد شیمیایی مغز به نام اندورفین به تقویت روحیه شما کمک می کند. افزایش اندورفین همچنین می تواند به کاهش دردی که از PMS تجربه می کنید ، کمک کند.

چند روز اول قاعدگی می تواند ناراحت کننده ترین باشد ، به خصوص اگر در این مدت تمایل به خونریزی زیاد دارید. بنابراین ، تمرکز بر حرکات و تمرینات ملایم باید در لیست کارهای شما قرار گیرد.

سبک راه بروید یا: خوشدل، امیدوار

تمرینات قلبی عروقی یا هوازی خود را با شدت کمتری نگه دارید. به تمرینات هوازی ، سبک بینی ، پیاده روی یا کوتاه مدت فکر کنید. خوب است بدانید که ریه ها در دوران قاعدگی بهتر کار می کنند ، بنابراین به یاد داشته باشید که این نوع ورزش را برای پایان قاعدگی انجام دهید.

آموزش قدرت

با توجه به پتانسیل افزایش قدرت در این مدت ، از جمله تمرینات با شدت کم ، فعالیت های مبتنی بر قدرت یک حرکت هوشمندانه است. در حقیقت ، زمان بسیار خوبی برای انجام جلسات طولانی تر است که شامل ترکیبی از قدرت کامل و کاردیو است.

یوگا و پیلاتس

دو یا سه روز قبل از قاعدگی زمان مناسبی برای انجام یوگا است که می تواند به آرامش بدن و کاهش علائم مانند درد عضلانی ، حساسیت سینه و خستگی و درد عضلات کمک کند. بسیاری از زنانی که در برنامه 12 هفته ای یوگا شرکت می کنند ، کمتر دچار گرفتگی قاعدگی ، درد یا نفخ می شوند. آنها همچنین انرژی و روحیه بیشتری داشتند. مطالعه دیگری نشان داد که برخی از حرکات یوگا مانند “کبرا” ، “گربه” و “ماهی” به کاهش گرفتگی های دردناک کمک می کند.

اگر در زمین احساس ناراحتی نمی کنید ، به طور منظم به ورزش خود ادامه دهید. فقط مراقبت های لازم را انجام دهید. اگر متوجه شدید که بدن شما مثل همیشه کار نمی کند ، استراحت کنید و شدت را کاهش دهید.

در دوران قاعدگی چه تمریناتی نباید انجام شود؟

همانطور که فعالیت های خاصی برای دوره قاعدگی شما بهتر است ، تمریناتی وجود دارد که ممکن است بخواهید از آنها اجتناب کنید. همانطور که گفته شد ، بسیاری از زنان می توانند با انجام تعدیل های جزئی ، روال عادی ورزش خود را ادامه دهند.

به طور کلی ، شما باید میزان استرس ورزش را در این مدت کاهش دهید. این به معنای کاهش تحصیلات نیست. برعکس ، این فقط به معنای کاهش اندک فعالیت بدنی است.

اگر به طور غیرمعمول خسته هستید ، ممکن است بخواهید تمرینات شدید قلبی عروقی یا استقامتی را کاهش دهید. در این مدت ، بسیاری از زنان گزارش می دهند که افزایش تحمل استرس را تجربه کرده اند ، بنابراین ورزش نسبتاً شدید در این مدت بسیار دشوارتر است.

در حقیقت ، صرف نظر از ورزش ، در مصرف آن زیاده روی نکنید. تحقیقات نشان می دهد که ماهیچه های شما ممکن است در دوران قاعدگی متفاوت حرکت کرده و خطر آسیب را افزایش دهند. در این مدت تمرینات سبک را حذف نکنید ، برعکس عمل کنید. اما از ورزش های سنگین خودداری کنید.

چه زمانی باید تمرین کنم؟

برای اینکه ببینید آیا ورزش می تواند کمک کننده باشد ، باید آن را به بخشی منظم از زندگی خود تبدیل کنید. تمرینات خود را فقط در روزهایی که بدترین علائم PMS را دارید انجام ندهید. روزی 30 دقیقه در روزهای بزرگ هفته وقت بگذارید تا نتایج را ببینید. نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید.

برای خواندن سایر مقالات ما می توانید اینجا را کلیک کنید.

پیوندها:

https://www.webmd.com/women/pms/does-exercise-help

https://www.healthline.com/health/exercise-during-period:

https://www.bodyform.co.uk/myths-and-facts/living-with-periods/exercising-during-period/

دیدگاهتان را بنویسید