وزرای خارجه ایران و سوریه آخرین تحولات دمشق و منطقه را بررسی کردندبه گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، با توجه به نشست سه جانبه وزرای امور خارجه کشورهای عضو روند آستانه در نیویورک و حضور وزیر امور خارجه ایران در این نشست، وزرای امور خارجه آخرین تحولات مربوط به راه حل بحران سوریه ایران و سوریه
نشست وزرای امور خارجه کشورهای روند آستانه در خصوص پرونده سوریه چهارشنبه به وقت محلی با حضور حسین امیرعبدالحیان وزیر امور خارجه ایران، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه و هیئت ویژه برگزار شد. نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد. سوریه پترسون در سفارت ترکیه در سازمان ملل و در حاشیه هفتاد و هفتمین اجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل متحد که در نیویورک برگزار شد، آخرین تحولات و ابتکارات سیاسی و انسانی در سوریه مورد بررسی قرار گرفت.
امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته معتقد است که بحران سوریه راه حل نظامی ندارد. حل این بحران از طریق روند سیاسی و بر اساس اصول حقوق بین الملل محقق خواهد شد.

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که پایان اشغالگری، خروج غیرقانونی نیروهای خارجی از سوریه و احترام کامل به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه پیش نیاز دستیابی به این هدف است.

شاهزاده عبداللهیان با اشاره به اهمیت کار کمیته قانون اساسی و تاکید بر وضعیت اقتصادی و انسانی سوریه و تاثیرات منفی تحریم ها بر معیشت مردم عادی بر لزوم لغو تحریم ها، رفع موانع و افزایش کمک های بشردوستانه به مردم سوریه تاکید کرد. همه مردم سوریه در سراسر جهان کشور.
در این نشست وزرای خارجه که ضامن روند آستانه هستند، بر تعهد خود به رعایت و احترام به استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه تاکید کردند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر