وزیر امور خارجه یمن از عربستان و امارات خواست گام های ملموسی در جهت صلح بردارند


وزیر امور خارجه یمن امروز دوشنبه در دیدار با هانس گراندبرگ فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن در صنعا گفت: متجاوزان باید اولین گام را برای جلوگیری از ورود کشتی های حامل فرآورده های نفتی و گازی به بندر ال آل بردارند. . به حدیده اجازه دهید تا فرودگاه صنعا را بدون هیچ گونه مانع لجستیکی یا بوروکراتیک برای پروازهای تجاری، مسافران و حمل و نقل شهروندان یمنی بازگشایی کند.

شرف افزود، پرداخت معاش همه کارمندان دولت بدون استثنا یکی از اقداماتی است که به کاهش درد و رنج کارمندان دولتی کمک می کند که سال ها از حقوق خود محروم بوده اند.

وزیر امور خارجه یمن تاکید کرد: اجرای این اقدامات بشردوستانه پیام مثبتی برای مردم یمن است که اقدامات واقعی سازمان ملل متحد نشان می دهد طرف مقابل به سمت صلح و راه حل سیاسی جامع و پایدار حرکت می کند.

وزیر امور خارجه یمن دولت نجات ملی یمن بر اهمیت پایبندی طرف مقابل به مفاد آتش بس موقت اجرا شده تحت نظارت سازمان ملل متحد و لزوم توقف تجاوزات متجاوزان تاکید کرد.

نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن گفت: فرصتی برای تحکیم آتش بس و تبدیل آن به یک آتش بس جامع که منجر به راه حل سیاسی مسالمت آمیز می شود، وجود دارد.

هفته گذشته سازمان ملل در اولین روز ماه مبارک رمضان آتش بس دو ماهه امضا کرد.

در مارس ۲۰۱۵، عربستان سعودی برای بازگرداندن عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور سابق یمن، متحد نزدیک عربستان، و اخراج نیروهای انصارالله از مناطق کلیدی یمن، جنگی را علیه یمن آغاز کرد. امارات مهمترین شریک در جنگ ویرانگر بود.

کارزار نظامی فاجعه بار تاکنون نتوانسته است به اهداف خود دست یابد. این منجر به یک فاجعه انسانی شد که صدها هزار کشته بر جای گذاشت

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر