وزیر راه: یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در دست ساخت استبه گزارش ایرنا، «رستم قاسمی» وزارت راه و شهرسازی در آیین نوسازی ۱۵ هزار واحد مسکونی در چیتگر افزود: توافقنامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی بین وزارت راه و شهرسازی و نیروهای مسلح انجام شد. واحدهای مسکونی در سراسر کشور توسعه خواهند یافت.»

قاسمی با اشاره به ناکافی بودن عرضه و تقاضای مسکن خاطرنشان کرد: نیاز مردم، مسئولیت دولت و قانون تولید مسکن جهشی است که نیازمند یک رویکرد جهادی و جدی در سراسر کشور برای تامین مسکن است و امید است با پروژه های در دست اجرا، اقتصاد و اشتغال شکوفا شود

وی افزود: قانون جهش مسکن همزمان با روی کار آمدن دولت سیزدهم در مهرماه ابلاغ شد و شامل بخش‌های مختلفی از جمله وضع مقررات مرتبط، توافق با بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به طرح نهضت ملی مسکن و ایجاد ملی است. تامین مالی مسکن تا بتوانیم بخشی از حمایت باشیم.» تامین منابع خوب برای فقرا این صندوق تاکنون تخصیص یافته است.

قاسمی بیان کرد: فقط در مسکن مهر یک میلیون و ۶۰ هزار واحد زمین توسط دولت تامین شد، در حالی که در نهضت مسکن ملی از دولت خواسته شد که تمام زمین های مورد نیاز را تامین کند که کار بزرگی است و در طول آن. در این مدت دو میلیون و ۸۰۰ هزار واحد زمین لازم تامین شد.

عضو هیأت وزیران خاطرنشان کرد: زمین مورد نیاز در چهار سال آینده پیش‌بینی شد و در بخش‌های مختلف سازمان نظام مهندسی مسکن مهر اصلاحاتی انجام دادیم.

وی افزود: این اصلاحات شامل روش های شهرسازی، معماری و کیفیت ساخت و ساز است.

قاسمی ادامه داد: به عنوان مثال در مسکن مهر ۱۲۷ خانوار در هکتار در نظر گرفته شده بود در حالی که در نهضت مسکن ملی در هر هکتار ۵۰ خانوار زندگی می کنند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ثبت نام ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در نهضت ملی مسکن گفت: تا پایان خردادماه تشکیل پرونده تمامی افراد ثبت نام شده تکمیل می شود و تعداد ثبت نام شدگان نیز به تعداد ثبت نام شده است. انتظار می رود به ۴ میلیون نفر برسد.

قاسمی خاطرنشان کرد: ساخت ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده را در دستور کار قرار داده ایم که ۵۰ هزار واحد آن در دست ساخت است.

وی افزود: بر اساس آمار یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد در حال ساخت است که روزانه این تعداد در سراسر کشور در حال افزایش است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در راستای تحقق هدف ساخت ۴ میلیون مسکن، ساخت واحدها در دو قسمت دو میلیونی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با حمایت مجلس نمایندگان و تسهیلاتی که برای تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده، طبق برنامه پیش می رویم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر