وضعیت خواب شما چگونه بر سلامت شما تأثیر می گذارد؟


زنان خوابیده

بعد از یک روز خسته کننده طولانی ، وقتی قبل از خواب زیر ملحفه دراز می کشید ، احتمالاً به موقعیت خواب دلخواه خود برخورد کرده اید. شما می توانید خود را در موقعیت معمول خود قرار دهید بدون اینکه زیاد به آن فکر کنید. س questionال این است. “شما در موقعیت مناسب می خوابید. اگر هفت تا هشت ساعت به اندازه کافی می خوابید و همچنان با احساس دوستانه از خواب بیدار می شوید ، ممکن است نیاز داشته باشید در صورتی که چراغ ها خاموش هستند در واقع با بدن خود اشتباه می کنید. یک علم قدرتمند وجود دارد که توضیح می دهد چگونه وضعیت خوابیدن بر سلامت روانی ، سلامت جسمی و شخصیت عمومی شما تأثیر می گذارد. اگر می خواهید بدانید خواب عادی شما چیست و چقدر برای سلامتی شما خوب یا مضر است ، به پایین بروید. برای دوری از مشکلات طولانی مدت سلامتی ، هیچ وقت برای اصلاح حالت بدن دیر نیست.

رایج ترین حالت خوابیدن

در سراسر جهان ، 54 درصد مردم به پشت و 38 درصد به پشت می خوابند. کوچکترین گروه افراد ، حدود 7 درصد ، روی شکم می خوابند.

بهترین موقعیت خواب برای شما چیست؟

برای هیچکس خبری نیست که خواب کافی برای سلامت روحی و جسمی لازم است. اما شاید تعجب کنید که بدانید وضعیت خواب چگونه بر سلامتی شما تأثیر می گذارد و تغییراتی در شخصیت شما ایجاد می کند. گزارش شده است که حالت های خواب بر رفتار روزانه شما تأثیر می گذارد.

رایج ترین حالت های خواب

در اینجا رایج ترین حالت خوابیدن آمده است. برای آگاهی از مزایا و معایب خود به ادامه مطلب بروید.

روی شکم بخوابید

آیا با صورت رو به پایین می خوابید یا سر خود را روی بالش در آغوش خود فرو می برید؟ اگر روی شکم دراز کشیده اید ، عرق نکنید ، تنها نیستید. شما در گروه 7 people افراد قرار دارید. اقلیتی روی شکم خود می خوابند. این حالت به عنوان حالت مستعد شکمی نیز شناخته می شود که می تواند دیگران را از خروپف شما در شب نجات دهد ، اما هرگز توصیه نمی شود.

گردن و ستون فقرات کشیده

خوابیدن روی بالش با سر بالا ، گردن و ستون فقرات را تحت فشار مداوم قرار می دهد. ماهیچه های شما کشیده هستند. هسته بدن شما سنگین ترین ک است که کمرتان را دائماً خم نگه می دارد. این غلبه ستون فقرات می تواند منجر به بسیاری از عوارض پزشکی شود.

آسیب عصبی کسی کاهش جریان خون.

این می تواند باعث آسیب عصبی متعدد شود و منجر به از دست دادن حس عمدتا در اندام تحتانی شما در یک دوره زمانی شود. محدودیت گردش خون می تواند به قسمت های مختلف بدن آسیب برساند.

اگر نمی توانید آن را ترک کنید ، ابتدا سعی کنید گردن و ستون فقرات خود را در حالت خنثی نگه دارید. بالای پیشانی خود را روی بالش بگذارید یا بالش را زیر لگن قرار دهید تا از فشار به کمر خود جلوگیری کنید.

خوابیدن با وضعیت جنین

به پهلو دراز بکشید و پاها را خم کرده و زانوها را به سمت سر خم کنید. این امر باعث انحنای بیشتر ستون فقرات می شود و گردن را در حالت محکم نگه می دارد.

تنفس را محدود می کند.

خوابیدن در این حالت ممکن است حرکت ماهیچه های اولیه دیافراگم تنفسی را محدود کند. گاهی اوقات بیمارانی با این وضعیت طولانی هنگام خواب خفه می شوند.

موقعیت جنین و بارداری.

این موقعیت برای زنان باردار بسیار مهم است. این حالت گردش خون جنین و مادر را بهبود می بخشد. اگر در این حالت ران درد دارید. یک بالش بین زانوها قرار دهید تا علامت Place شل شود.

موقعیت خواب جانبی

خوابیدن به پهلو رایج ترین حالت است. 54 درصد از مردم جهان با این وضعیت می خوابند. این حالت خواب دقیق تری است که فواید زیادی برای سلامتی دارد.

ستون فقرات کشیده.

ضربه زدن به این موقعیت باعث می شود که ستون فقرات روی بلندترین بازو در حالت آرام قرار بگیرد. استرس اضافی را از بین می برد و از رشد بیش از حد ستون فقرات و سفت شدن بیشتر جلوگیری می کند. هیچ شکستگی عصبی با طولانی شدن ستون فقرات در ارتباط نیست.

تأثیر بر ماهیچه ها.

این حالت به شل شدن عضلات گردن ، شانه و پشت کمک می کند. فشار بر آنها را کاهش می دهد و آنها را در تعادل نگه می دارد.

خبر خوب برای بیماران مبتلا به آپنه خواب.

بیمارانی که با آپنه خواب ، تنگی نفس و خروپف دست و پنجه نرم می کنند. این موقعیت با بازکردن راههای هوایی به حالت طبیعی از بروز این اختلالات جلوگیری می کند.

موقعیت ورود به سیستم:

افرادی که این حالت را دارند به پهلو می خوابند و پاها و بازوها را در حالت مستقیم قرار می دهند. نمایش کلاسیک بدن سرد و سخت. اگر فردی سابقه آرتریت (التهاب مفاصل) داشته باشد ، می تواند درد مفاصل را بدتر کند.
در ابتدا سعی کنید دست ها و پاهای خود را کمی منعطف نگه دارید تا به مرور این عادت را ترک کنید.

حالت ایستاده

ایستادن دومین موقعیت رایج است. این حالت معمولاً به عنوان خوابیدن به پشت شناخته می شود. حدود 38 درصد مردم به چنین رفتاری عادت کرده اند. مزیت این حالت این است که گردن را در حالت خنثی و بی قید و بند در حالت دراز کشیده نگه می دارد.

فال بد برای افراد مبتلا به آپنه خواب

این وضعیت خروپف را تشدید می کند و مجاری تنفسی را مسدود می کند و تنفس در هنگام خواب را مشکل می کند.

درد پایین کمر.

با اعمال فشار طولانی مدت بر کمر ، درد کمر را عمدتا در افراد مسن افزایش می دهد. اگر از خوابیدن در موقعیت لذت می برید ، اما باعث درد در ناحیه کمر نیز می شود. من برای شرایط شما راه حلی دارم. از یک غلتک گردن یا بالش کوچک در زیر گردن برای کاهش فشار روی کمر خود استفاده کنید.

بگیرید:

بزرگسالان 7 تا 8 ساعت در روز به خواب کافی نیاز دارند. یک فرد یک سوم عمر خود را می خوابد. یک ریتم دایره ای کامل ، که به عنوان ساعت بیولوژیکی بدن نیز شناخته می شود ، برای ایجاد تعادل کامل در یک شیوه زندگی سالم ضروری است. اگر بخوابید ، بر سلامت روحی و جسمی شما تأثیر مساوی خواهد داشت. سعی کنید با رعایت چند مرحله به طور منظم بهداشت خواب را حفظ کنید. سعی کنید با رعایت چند مرحله ساده ، خواب با کیفیت را هر شب بهبود بخشید.

  • قبل از خواب از مصرف زیاد کافئین خودداری کنید.
  • از نور شدید ، سر و صدا و حواس پرتی اطرافیان خود اجتناب کنید.
  • سعی کنید یک حالت ایجاد کنید.
  • به طور منظم تمرین کن.
  • در دفتر خاطرات بهداشت خواب ، قبل از خواب یک لیوان شیر گرم با یک قاشق چایخوری شکر اضافه کنید.
  • برای رفع استرس از چای بابونه یا چای اسطوخودوس استفاده کنید.

همچنان این مراحل قدرتمند را برای یک ذهن سالم و بدن متعادل اعمال کنید.

منابع:

https://doi.org/10.1093/sleep/6.1.52:
https://doi.org/10.1378/chest.118.4.1018:
https://health.clevelandclinic.org/back-side-stomach-sleep-position-best/

دیدگاهتان را بنویسید