ویتامین P یا رژیم غذایی منظم چیست؟


ویتامین P یا روتین یک بیوفلاونوئید است که به طور طبیعی در غذاهایی مانند پوست سیب ، چای ، مارچوبه ، گندم سیاه ، پیاز ، چای سبز ، انجیر و اکثر مرکبات یافت می شود. معمولاً به عنوان ویتامین P یا rotocid شناخته می شود. معمولاً حاوی آنتی اکسیدانی به نام کوئرستین است که التهاب را کاهش می دهد. علاوه بر دریافت آن از طریق غذا ، می توانید از آن به عنوان مکمل روزانه نیز استفاده کنید. این بیوفلاونوئید می تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد که به آنها اشاره می کنیم.

ویتامین P یا برنامه معمول می تواند از چندین طریق از بدن محافظت کند.

از سلولهای مغزی خود در برابر آسیب محافظت کنید
انسداد آنزیم های التهابی شبه کورتیکواستروئیدی (فسفولیپاز A2) ، اما بدون عوارض جانبی
کاهش استرس اکسیداتیو و رادیکال های آزاد
کاهش ایمن فشار خون بالا. بر همان مسیرهای دارویی که برای فشار خون بالا استفاده می شود تأثیر می گذارد.
افزودن استیل کولین
با اتصال و خنثی کردن ترکیبات سمی که در بدن در معرض تابش قرار می گیرند.

به گردش خون کمک می کند

به طور سنتی ، این رژیم مدتهاست که برای کمک به گردش خون مورد استفاده قرار می گیرد. اعتقاد بر این است که روزانه به تقویت و افزایش انعطاف پذیری عروق خونی کمک می کند. تقویت عروق خونی می تواند سلامت بدن را بهبود بخشد ، به کاهش شرایطی مانند کبودی ، رگ های عنکبوتی ، واریس کمک کند. شواهدی وجود دارد که روزانه می تواند به درمان بواسیر ناشی از بواسیر و بهبودی بعد از جراحی برداشتن بواسیر کمک کند.

از لخته شدن خون جلوگیری می کند

مطالعات نشان می دهد که ورزش روزانه می تواند از تشکیل عروق خونی در برخی از حیوانات جلوگیری کند. جلوگیری از لخته شدن خون می تواند شانس زنده ماندن فرد را افزایش دهد.

ویتامین P:

کلسترول را کاهش می دهد

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد برنامه معمول می تواند به کاهش کلسترول LDL کمک کند. در یک مطالعه ، به بیماران با سابقه فشار خون روزانه 500 میلی گرم روتین داده شد. محققان دریافتند که سطح کلسترول LDL پلاسما در شرکت کنندگان کمتر بود.

درد آرتروز را کاهش می دهد

یک استفاده رایج کاهش درد آرتروز است. استرس اکسیداتیو را در افراد مبتلا به آرتریت سرکوب می کند ، که ممکن است به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قوی آن باشد. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ورزش منظم باعث بهبود عملکرد زانو در برخی از افراد مبتلا به آرتریت می شود.

آنتی اکسیدان ها

این خاصیت آنتی اکسیدانی است که از اندام های حیاتی به طور روزانه در برابر اثرات مضر رادیکال های آزاد محافظت می کند. این مولکولها همچنین می توانند به DNA آسیب برسانند و باعث سرطان شوند. معمولی ، همراه با دیگر فلاونوئیدها ، می تواند سلول های سرطانی را از بین ببرد و از گسترش آنها جلوگیری کند.

محافظت از پوست

در یک مطالعه بالینی بر روی 40 فرد میانسال ، کرم با ویتامین P یا در حالت معمول خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش داده ، طول و تعداد چروک ها را کاهش داد. در همان مطالعه ، رژیم معمول باعث افزایش تولید کلاژن ، کاهش آسیب اکسیداتیو به سلول های پوست شد. فلاونوئیدها می توانند بدن را در برابر اشعه UV محافظت کنند. اما به ویژه در زندگی روزمره ، می توان از آن در کرم های ضد آفتاب استفاده کرد. نرمال دارای SPF است.

التهاب را کاهش دهید

ویتامین P ، به طور روزانه ، التهاب مغز را کاهش می دهد ، بقای سلول های مغزی را در افراد دارای اختلال شناختی افزایش می دهد. همچنین می تواند سلول ها را از اثرات جریان خون ضعیف و استرس اکسیداتیو محافظت کند. انواع مضر اکسیژن فعال همچنین مسدود کننده اکسید نیتریک ، که باعث التهاب می شود ، به تثبیت گلوتاتیون فعال تخمک کمک می کند.

بیایید با کپسول مولتی ویتامین Vitali Tone Mineral آشنا شویم

کنترل دیابت

ویتامین P از لوزالمعده محافظت می کند ، گلوکز را کاهش داده و سطح انسولین را در موش های صحرایی دیابتی افزایش می دهد. این به بازیابی سطح طبیعی قند در کبد (گلیکوژن) کمک می کند ، آنزیم هایی که قندها را تجزیه می کنند و تجمع چربی را کاهش می دهند. به نظر می رسد که روزانه به بازیابی قند و چربی حیوانات کمک می کند. در کنار سایر آنتی اکسیدان های رایج ، ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت مفید باشد.

پوکی استخوان

در موشهای مبتلا به پوکی استخوان ، روزانه میزان تشکیل استخوان افزایش می یابد. مانع از رشد سلول های مغز استخوان یا استئوکلاست ها در ساختار مغز استخوان به صورت روزانه می شود. این سلول ها در پوکی استخوان بسیار فعال هستند. رژیم غذایی می تواند فعالیت سلول های مغز استخوان را افزایش دهد ، که می تواند به بازسازی استخوان ها و حفظ سلامت استخوان ها کمک کند.

موارد احتیاط:

اطلاعات کافی در مورد مصرف معمول در دوران بارداری و شیردهی وجود ندارد. همچنین ، از پزشک خود بپرسید که چقدر باید روزانه بخورید. دوز توصیه شده معمولی 250 میلی گرم دو بار در روز است.

نویسنده: طیبه رفیعی
منبع: verywellhealth

دیدگاهتان را بنویسید