پاسخ بازرس CBC به شکایت سن یوئن بائو وو – اخبار فناوری


اواخر ماه گذشته، جک ناگلر، بازپرس CBS، اساساً یک روزنامه نگار CBS را از اتهاماتی مبنی بر اینکه “گزارش نادرست” او منجر به موجی از نفرت ضد آسیایی علیه یک سناتور بریتیش کلمبیا شده است، تبرئه کرد.

سن پارسال در پاسخ به مقاله ای از روزنامه نگار ژان پل توسکر، یوئن بائو وو شکایتی را به فروشنده تاج و تخت تسلیم کرد. این مربوط به سخنرانی وو در مجلس سنا بود.

به گزارش تاسکر، وو گفت که کانادا باید از انتقاد از چین به دلیل نقض حقوق بشر علیه مسلمانان اویغور خودداری کند.

در واقع، وو در شکایت خود اشاره کرد که کلمات او حاوی کلمات کاملاً متضادی است.

“در حالی که پکن اصرار دارد که کانادا به دلیل تجربه ما در مورد مدارس شبانه روزی نباید در مورد وضعیت سین کیانگ اظهار نظر کند، من استدلال می کنم که دقیقاً به دلیل (به دلیل) سابقه مدارس شبانه روزی ما است که لازم است با چینی ها صحبت کنیم. ” در شکایت خود عنوان کرده است.

وو همچنین ادعای تاسکر در گزارش خود مبنی بر اینکه سناتور استدلال های دولت چین را “معکوس” کرده است، رد کرد.

وو در شکایت خود گفت: “هیچ توضیح منطقی برای آنچه من به عنوان “برعکس” استدلال های دولت چین گفتم وجود ندارد، اما به نظر می رسد روزنامه نگار مصمم به انتقال این تصور اشتباه است.

وو افزود: گذشته از یک مقایسه متنی سطحی، چگونه می توان سخنرانی من را به عنوان “پژواک” موضع چین توصیف کرد؟ آیا می توانید گزارش دهید که محافظه کاران در سیاست تغییر اقلیم خود NDP را تکرار می کنند زیرا هر دو طرف به گرم شدن کره زمین اشاره می کنند؟

علاوه بر این، وو این سوال را مطرح کرد که چرا او “برای بررسی دقیق” انتخاب شده است در حالی که نظرات سناتور دیگری با دیدگاه های مشابه را که اصالتا چینی نیست نادیده می گیرد.

به گزارش وو، گزارش CBC منجر به نفرت بهمن از او شد.

پل همبلتون، مدیر استانداردهای مطبوعاتی در CBC، از گزارش Tasker دفاع کرد و در عین حال از نامه های نفرت انگیز ارسال شده به وو ابراز تاسف کرد.

ناگلر لو در یک بررسی کتبی گفت: “آنچه در مورد محتوای سخنرانی خود در سنا گفتید کاملاً صحیح است و من استدلال شما را در مورد هدف سخنرانی شما باور دارم – با این حال هنوز متقاعد نشده ام که CBC بوده است.” . برای استفاده از عبارت شما، “گزارش نادرست” گناه است.

ناگلر به این نتیجه رسید که حتی اگر اعتراف کند که داستان تاسکر “اشتباه” بوده است و به نقل از وو گفت که کانادا “باید از انتقاد از چین خودداری کند.”

بنابراین، بازرس CBC چگونه توضیح خود را مبنی بر اینکه هیچ گزارش نادرستی وجود ندارد، حتی اگر اظهارات وو در مورد محتوای سخنرانی خود “کاملاً صحیح” باشد، توجیه کرد؟

به گفته ناگلر، تاسکر “قضاوت یک سردبیر معمولی را اعمال کرد”.

ناگلر گفت این امر پس از آن صورت گرفت که تاسکر به نامه وو در مورد احمقانه لفاظی های چین در مورد نحوه اجرای آن، به ویژه شباهت ها، علاقه مند شد. [Woo] کانادا در گذشته بین رفتار چین با اویغورها و نقض حقوق بشر این کشور، نه تنها توسط مردم بومی، بلکه توسط مهاجران و اقلیت ها، سرگردان بوده است.

ناگلر ادامه داد: «در همان زمان، می‌توانم ببینم که چگونه آقای تاسکر به این نتیجه رسیده است که این کار را انجام داده است. از این گذشته، در طول سخنرانی او، یکی از بحث های اصلی این بود که چرا کانادا به دلیل پیشینه خودمان به این سرعت چین را محکوم نکرد.

در سال ۲۰۱۸، جی مک دوگال، معاون کمیته حذف تبعیض نژادی سازمان ملل متحد، اظهار داشت که حدود یک میلیون اویغور در این اردوگاه ها نگهداری می شوند. در آنجا مجبور می شوند فرهنگ و مذهب خود را کنار بگذارند و در جامعه چین ادغام شوند یا در مواردی شکنجه را تحمل کنند.

دولت کانادا حدود ۱۵۰۰۰۰ کودک بومی را از خانواده هایشان گرفت و در مدارس شبانه روزی نگهداری کرد و در آنجا مجبور شدند فرهنگ، اعتقادات معنوی و زبان خود را کنار بگذارند و در جامعه کانادا ادغام شوند. هزاران نفر جان خود را از دست دادند و دیگران توسط مقامات کلیسا که برای اداره این مرکز قرارداد بسته بودند، شکنجه شدند.

ناگلر در ادامه ادعای تاسکر مبنی بر اینکه وو در حال «تکثیر» از دولت چین است را توجیه کرد، اگرچه بازرس اذعان کرد که وو توضیحات تسکر را رد کرده است.

ناگلر می نویسد: «شاید راه های دیگری هم وجود داشت که او می توانست آن را بیان کند. با این حال، نتایجی که روزنامه نگار از یادداشت های شما گرفت منطقی بود. فکر نمی‌کنم شما باید تعجب می‌کردید که کسی به چنین نتیجه‌ای رسید و من فهمیدم که این بخش مهمی از پوشش او بود.»

در نتیجه، ناگلر ادعا کرد که این مقاله «تبیین معقولی از سخنرانی شما» است.

ناگلر در حکم خود گفت: “رویکرد CBS با این واقعیت پشتیبانی می شود که این مقاله حاوی استنادات گسترده ای از عنوان شما است که به خوانندگان کمک کرده است تا در مورد اثربخشی استدلال شما نتیجه گیری کنند.”

خوب! حالا شما صاحب آن هستید.

۱. یک سناتور چینی الاصل به دلیل پوشش یک سخنرانی در چین که سخنرانی سناتورهای سفیدپوست را نادیده می گرفت، انتخاب شد.

۲. شنیده ها حاکی از آن است که این سناتور چینی مواضع دولت چین را تکرار کرده که قاطعانه آن را رد می کند.

۳. بازرس CBC موافق است که تفسیر سناتور از اظهارات خود “کاملا صحیح” بوده است.

۴. بازرس CBC موافق است که سناتور به اشتباه توصیف شده است که می گوید کانادا باید از انتقاد از چین به دلیل نقض حقوق بشر به دلیل آنچه کانادا با مردم بومی انجام داده است خودداری کند.

۵. با وجود همه اینها، بازرس CBC همچنان معتقد بود که این خبر «نسخه معقولی» از سخنرانی سناتور است.

پاسخ ناگلر، رک و پوست کنده، توهین به کانادایی های آسیایی است. این باید برای هر کسی که احساس می‌کند پوشش رسانه‌ای نقش مهمی در افزایش نفرت ضد آسیایی در کانادا در سال‌های اخیر داشته است، نگران کننده باشد.

اگر یک بازرس CBC نتواند پس از یک اشتباه بزرگ خبری که موجی از نفرت ضد آسیایی را برانگیخت، خود را مجبور به استفاده از کلمه “گزارش نادرست” کند، کانادایی‌های آسیایی چگونه می‌توانند انتظار عدالت را در آینده داشته باشند؟ از CBC دریافت کنید. پوشش آن را بد می کند؟

همچنین زمینه خوبی برای Postmedia، جهانی فراهم می کند کره و پستو همه رسانه های دیگر در کانادا وقتی شکایت هایی در مورد انگ زدن به آسیایی ها دریافت می کنند.

ناگلر این فرصت را داشت تا بیانیه ای قدرتمند در مورد اهمیت مسئولیت رسانه ها در پوشش موضوعات نژادی ارائه دهد. در عوض، با کارفرما طرف شوید.

بیایید امیدوار باشیم دفعه بعد که ناگلر پس از انتشار یک داستان یا پخش یک اشتباه واقعا بزرگ در CBS از کسی که از او متنفر است شکایتی دریافت کند، کمی بیشتر با قربانی ابراز همدردی کند.

رایگان

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر