پافین‌های یورکشایر به خانه می‌آیند تا بخوابند… – اسپید خبر


ما به طور باورنکردنی خوش شانس هستیم که میزبان یک کلنی پفین در منطقه حفاظت شده فلامبورو کلیفس متعلق به Yorkshire Wildlife Trust هستیم. هر سال ما مشتاقانه منتظر آن هستیم که وقتی در ماه آوریل به زمین می‌آیند تا قبل از عزیمت دوباره در اوایل آگوست، با همان جفت وفادار خود، از آنها استقبال کنیم.

این افراد کوچک اما سرسخت بیشتر سال را در دریا می گذرانند و در خطوط ساحلی فرود می آیند تا در چند منطقه منتخب بریتانیا تولید مثل کنند. سایر مستعمرات نیاز به سفر با قایق دارند، اما صخره های فلامبورو خانه بسیاری از پافین ها هستند که می توانید از خشکی آنها را ببینید. این فقط یک پیاده روی کوتاه به سمت جنوب از پارکینگ در نورث لندینگ و بهترین نقطه برای لذت بردن از مناظر بالای صخره، مراتع گل‌دار و برخی منظره‌های تماشایی دریا است.

پافین اقیانوس اطلس که گاهی به عنوان «طوطی دریایی» یا «دلقک دریا» شناخته می‌شود، فوراً از روی منقار طوطی‌مانند رنگارنگ آن قابل تشخیص است. آنها در بالا سیاه هستند، با شکم و گونه های سفید، و پاهای نارنجی زیبا و تار. این پاهای زنده می توانند به شما کمک کنند تا آن ها را روی لبه های صخره در میان انبوه پرندگان دریایی انتخاب کنید.

پافین ها چشمگیر هستند اما کوچکتر از حد انتظار هستند. کمی صبر، شانس و شاید یک جفت دوربین دوچشمی نیاز دارد – اما یک بعدازظهر تابستانی را به تماشای صخره های سفید از خشکی بگذرانید و شانس خوبی برای مشاهده بیش از یک پفک زودرس روی صخره ها دارید، به خصوص. به شدت به دنبال آن پاهای نارنجی و بیل های بزرگ می گردد.

شما همچنین می‌توانید آن‌ها را ببینید که با ضربان سریع بال‌ها بر روی آب به جلو و عقب می‌روند و به موقع به خانه می‌روند تا شام ماهی را تحویل دهند.

پافین ها برای زندگی در دریا مناسب هستند. با راه رفتنشان، پروازهای ناشیانه و عادت به فرودهای پر از دست انداز، دریا جایی است که آنها ترجیح می دهند باشند. آنها بیشتر سال خود را در اینجا می گذرانند. دور از خطوط ساحلی ما در گروه‌های بزرگی به نام قایق‌ها به اطراف می‌چرخند.

با کمال تعجب، بال‌های خشکی که حرکت را برای آنها در خشکی ناخوشایند می‌سازد، کاملاً برای غواصی و شنا سازگار هستند. آنها در زیر آب چابکی بالایی دارند و از پاهای خود مانند سکان برای هدایت آنها به سمت صید خود استفاده می کنند. اسکناس های دندانه دار آنها همچنین به آنها امکان می دهد چندین ماهی را همزمان حمل کنند. در واقع، یک پفک به‌عنوان یکباره ۸۳ مارماهی شنی کوچک در صورت‌حساب خود ثبت شد!

صخره های فلامبورو، همراه با بمپتون نزدیک، میزبان برخی از مهم ترین مستعمرات پرندگان دریایی در اروپا هستند. هر تابستان، هزاران پرنده دریایی، از جمله پفین، کیتی‌واک و تیغ به این صخره‌های گچی خیره‌کننده سرازیر می‌شوند تا بچه‌های خود را در میان گوشه‌ها و گوشه‌هایی که در برابر شکارچیان محافظت می‌شوند، پرورش دهند.

مارماهی های شنی بخش بسیار مهمی از اکولوژی دریای شمال هستند. در واقع، موفقیت نوپای پافین های یورکشایر کاملاً به آنها بستگی دارد. اما از آنجایی که بحران آب و هوا باعث افزایش دما در دریای شمال می شود، مارماهی های شنی مجبور می شوند برای جستجوی آب های سردتر به سمت شمال حرکت کنند. در نتیجه، پفین ها باید در جستجوی این منبع غذایی حیاتی از لانه های خود دورتر و دورتر شوند و جوجه های آسیب پذیر خود را تنها، بی دفاع و به طور فزاینده ای گرسنه رها کنند. اگر این روند نگران کننده ادامه یابد، ما می توانیم بازدیدکنندگان محبوب و رنگارنگ یورکشایر خود را برای همیشه از دست دهیم.

در Yorkshire Wildlife Trust، ما بسیار مفتخریم که ذخیره‌گاه Flamborough Cliffs ما هر سال میزبان پافین‌ها است، و ما می‌خواهیم همینطور بماند. اولین قدم این است که مطمئن شویم خانواده‌ها، دوستان و دوستداران طبیعت عاشق دوستان پردار Flamborough ما شده‌اند و فرصتی برای دیدن و محافظت از آنها دارند، قبل از اینکه خیلی دیر شود.

در ماه مه ۲۰۱۸، اولین جشنواره سالانه پافین یورکشایر را در فلامبورو راه اندازی کردیم تا همزمان با بازگشت پافین ها به صخره ها باشد.

ما خوشحالیم که این در حال تبدیل شدن به یک رویداد سالانه است و امسال، در روزهای شنبه ۱۴ و یکشنبه ۱۵ مه، جشنواره به Flamborough باز می گردد تا رنگارنگ ترین و کاریزماتیک ترین پرنده دریایی بریتانیا را جشن بگیرد و آگاهی را نسبت به کلنی بسیار خاص پفی ما افزایش دهد. باندینگ بیرون خواهد بود، و خط ساحلی ناهموار، پس‌زمینه‌ای شگفت‌انگیز وحشی را برای مجموعه‌ای از فعالیت‌های متنوع و سرگرم‌کننده فراهم می‌کند.

برای برنامه کامل جشنواره پافین یورکشایر و کشف اینکه چگونه محافظت از پافین ها در خانه شروع می شود، به مرکز آنلاین ما بروید: ywt.org.uk/puffin-festival. برنامه ریزی سفر خود به Flamborough را در تابستان امسال شروع کنید تا از دیدنی های لذت بخش، غافلگیرکننده یورکشایر لذت ببرید و از پافین ها و دوستان پرنده دریایی آنها غافل نشوید.

  • اما لوسبی مدیر ارتباطات یورکشایر Wildlife Trust استرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر