پرخوری عصبی چیست؟


خوردن زیاد برای درمان پرخوری عصبی و داروهای خانگی.
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان پزشکی
مواد مخدر
داروی ضد افسردگی فلوکستین (پروزاک) توسط FDA برای درمان پرخوری عصبی تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا داروهای دیگر تجویز می کنند. بستری شدن اغلب اتفاق نمی افتد. اما اگر بیش از حد غذا بخورید ، می توانید برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شوید. بیشتر اختلالات خوردن شامل درمان سرپایی است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری Ogn (CBT).
با این نوع درمان ، فرد عادات غذایی معمول را می آموزد و بر چیزهایی تمرکز می کند که فرد را به پرخوری یا نظافت می کشاند. به این ترتیب ، افکار غیر منطقی و رفتارهای ناسالم هنگام اشباع بیش از حد عصبی به چالش کشیده می شوند.
درمان مبتنی بر خانواده (FBT).
اغلب در کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود و به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و مشکلاتی که می توانند منجر به پرخوری عصبی شوند مقابله کنند.
روان درمانی بین فردی (IPT).
این روش بر مشکلات روابط با سایر افراد در زندگی تمرکز می کند. زیرا روان درمانی بین فردی معتقد است که نحوه تعامل شما با دیگران می تواند بر وضعیت عاطفی شما تأثیر بگذارد: سلامت روان.

درمان غذایی
هدف از درمان غذایی آموزش عادات غذایی خوب است. یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا علائم گرسنگی و سیری بدن کسی را بشناسید. آنها همچنین به شما در حفظ وزن و یافتن رژیم غذایی سالم کمک می کنند.

سلف سرویس برای پرخوری
علاوه بر پیروی از برنامه درمانی ، می توانید اقدامات لازم را برای مراقبت از خود انجام دهید.
غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا مواد مغذی مورد نیاز شما تامین شود. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و نکاتی در مورد بهترین نوع ورزش برای سلامتی و زمان خود دریافت کنید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. حمایت دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند بر عادات ناسالم غلبه کنید و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک زیبایی و کاهش وزن آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید