پرسش و پاسخ در مورد COVID-19: چاقی به طور قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری جدی ناشی از COVID-19 را افزایش می دهد.


چاقی یک بیماری شایع و جدی است که افراد را در معرض خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های جدی دیگر قرار می دهد و خطر ابتلا به بیماری های جدی ناشی از COVID-19 را افزایش می دهد.

 • مطالعه روی موارد COVID-19 نشان داد که بستری شدن در بیمارستان، بستری شدن در ICU، نیاز به دستگاه تنفس مصنوعی و مرگ و میر با شاخص توده بدنی (BMI) بالاتر بیشتر است.

 • خطر بالاتر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ واقعاً در افراد زیر ۶۵ سال مشهود بود.
 • بیش از ۹۰۰۰۰۰ بستری بزرگسالان به دلیل کووید-۱۹ در ایالات متحده بین آغاز اپیدمی تا ۱۸ نوامبر ۲۰۲۰ رخ داده است. مدل ها تخمین می زنند که ۲۷۱۸۰۰ (۳۰.۲ درصد) از این بستری ها به چاقی نسبت داده شده است.

چرا وقتی مشکلات جدی مزمن سلامتی دیگری وجود دارد که می‌تواند احتمال ابتلای فردی به بیماری کووید-۱۹ را افزایش دهد، باید روی چاقی تمرکز کرد؟

بزرگسالانی که به قدری اضافه وزن دارند که چاق در نظر گرفته شوند، احتمال بیشتری دارد که مشکلات سلامتی بیشتری داشته باشند که در صورت ابتلا به کووید-۱۹ احتمال بستری شدن در بیمارستان یا بدتر شدن آنها را افزایش می دهد.

اضافه وزن استرس مضاعفی بر بدن ما وارد می کند، و مهم است که مردم این را بدانند تا بتوانند تصمیمات آگاهانه ای در مورد چگونگی ادامه محافظت از خود در طول همه گیری COVID-19 بگیرند. با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، چاق شدن ممکن است خطر بستری شدن در بیمارستان به دلیل عفونت COVID-19 را سه برابر کند.

برخی از دلایلی که ممکن است فردی به COVID-19 مبتلا شود چیست؟

 • چاقی با کاهش پاسخ ایمنی به باکتری ها و ویروس ها مرتبط است.
 • چاقی ظرفیت ریه ها را کاهش می دهد و می تواند قرار دادن فردی که به آن نیاز دارد روی دستگاه تنفس مصنوعی دشوارتر شود.
 • چاقی با سایر شرایط سلامتی مانند دیابت و فشار خون بالا مرتبط است که اغلب پیامدهای بدتری نسبت به کووید-۱۹ دارند.

بچه ها چطور؟ آیا این برای آنها هم صدق می کند؟

متاسفانه بله. کودکان چاق ممکن است پیامدهای بدتری از COVID-19 داشته باشند. در مطالعه‌ای روی موارد COVID-19 در بیماران ۱۸ ساله یا کمتر، چاقی با افزایش ۳.۰۷ برابری خطر بستری شدن در بیمارستان و افزایش ۱.۴۲ برابری خطر ابتلا به بیماری‌های بحرانی (پذیرش در بخش مراقبت‌های ویژه، استفاده از ونتیلاتور یا مرگ) همراه بود. ) هنگام پذیرش در بیمارستان.

کاهش وزن بسیار دشوار است. حالا در این مورد چه می توان کرد؟

کاهش وزن و تغییر طولانی مدت زمان می برد، اما کارهایی وجود دارد که مردم اکنون می توانند انجام دهند. آنها می توانند به محافظت از خود و خانواده خود در طول این همه گیری کمک کنند:

 • واکسیناسیون و سایر اقدامات پیشگیرانه در برابر بیماری همه گیر
 • از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید
 • همیشه فعال بودن
 • به اندازه کافی خوابیدن
 • مقابله با استرس به روش های سالم، اجتناب از سیگار کشیدن و مصرف زیاد الکل.

دکتر کریستن هان اپیدمیولوژیست آیداهو و مدیر پزشکی بخش بهداشت عمومی است. او دارای گواهینامه هیئت مدیره بیماری های عفونی است و دو بار در ماه در بخش پزشکی خانواده در کلینیک سل آیداهو کار می کند. او همچنین در کمیته مشاوره اقدامات ایمن‌سازی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها خدمت می‌کند و از اواخر فوریه ۲۰۲۰، تقریباً تنها بر روی پاسخ به همه‌گیری ویروس کرونا تمرکز کرده است.

بیشتر بدانید:

با جدیدترین و دقیق ترین اطلاعات در مورد COVID-19 به روز باشید:

وزارت بهداشت و رفاه را دنبال کنید توییترو فیس بوک و اینستاگرام برای به روز رسانی های روزانه و اطلاعاتی که می توانید به آنها اعتماد کنید.

وزارت بهداشت و رفاه آیداهو به ارتقای سلامت، ایمنی و استقلال مردم آیداهو اختصاص دارد. در healthandwelfare.idaho.gov بیشتر بیاموزید.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر