پس از حمله پلیس هنگ کنگ به ویکتور لیونگ مائو هو، کانادا باید از حقوق بشر دفاع کند. – اخبار فناوری


بیل چو و تکلا لیت ساکنان بریتیش کلمبیا در مورد اخبار اخیر پلیس هنگ کنگ از ویکتور لئونگ مائو هو، سردبیر سابق روزنامه ونکوور، به مقامات دولتی کانادا نامه نوشته اند. می توانید مکاتبه را در زیر بخوانید.

۱۵ آگوست ۲۰۲۲

جناب نخست وزیر راست ترودو و محترم. وزیر جولی،

ما مهاجرانی از هنگ کنگ و افرادی هستیم که در کانادا با پیوندهای خانوادگی و میراثی به هنگ کنگ متولد شده اند. کانادا خانه ماست و ما به ساختن جامعه و کمک به تقویت اقتصاد و دموکراسی کانادا مفتخریم.

با توجه به نگرانی فزاینده در مورد نفوذ و نفوذ سیاسی حزب کمونیست چین در کانادا، ما یک گروه نظارتی به نام گروه نگرانی چین-کانادا در مورد نقض حقوق بشر توسط حزب کمونیست چین تشکیل دادیم. ما به ویژه در مورد خطراتی که کانادایی ها با آن روبرو هستند و نقض بالقوه و واقعی حقوق بشر در خاک کانادا در نتیجه فعالیت های حزب کمونیست چین، نگران بوده ایم.

مایلیم توجه شما را جلب کنیم که یکی از اعضای گروه ما، ویکتور لئونگ مائو هو، اکنون توسط دولت هنگ کنگ هدف قرار گرفته است. در بیانیه مطبوعاتی که توسط وزارت امنیت هنگ کنگ منتشر شد، از پلیس هنگ کنگ برای نقض جرم تضعیف قدرت دولتی تحت قانون امنیت ملی با پیشنهاد ایجاد پارلمان مجازی در هنگ کنگ درخواست شد.

و در بخشی از این اطلاعیه آمده است: پلیس بر اساس ماده ۳۷ قانون امنیت ملی در پیگیری و رسیدگی به پرونده ها به منظور تعقیب متخلفان از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

ویکتور یک روزنامه نگار کهنه کار و مفسر فعال رسانه ای است. او همچنین سردبیر سابق مجله ونکوور است روزانه تائو را بخوانید، یکی از دو روزنامه بزرگ چینی زبان در کانادا.

وحشتناک است که یک شهروند کانادایی که از آزادی بیان و اجتماع خود در کانادا استفاده می کند، با حقوق و آزادی هایی که قانون اساسی ما به او اعطا کرده است، می تواند توسط یک دولت خارجی متهم و شکایت کند. از آنجایی که ویکتور ممکن است اولین کانادایی باشد که توسط دولت هنگ کنگ به دلیل اظهارنظرهایش در کانادا مورد هدف قرار گرفته است، ما از دولت کانادا می خواهیم که در دفاع از حقوق و آزادی های شهروندانمان موضع محکمی اتخاذ کند.

در حالی که ما از اینکه کانادا یک معاهده استرداد با هنگ کنگ را بلافاصله پس از تصویب قانون امنیت ملی خود به حالت تعلیق درآورد، راحت هستیم تا ویکتور در اینجا در کانادا با استرداد مواجه نشود، ما همچنان نگران این واقعیت هستیم که یک شهروند کانادایی ممکن است از آزادی محروم شود. ما نگران استفاده از آن هستیم. آزادی بیان و اجتماع در کشور ما را می توان در لیست تحت تعقیب دولت هنگ کنگ قرار داد.

قرار گرفتن در فهرست افراد تحت تعقیب هنگ کنگ عواقب وخیم و غیرمنتظره ای برای ویکتور و خانواده اش دارد. در حالی که ویکتور در کانادا نسبتاً ایمن است، ما نگران امنیت وی در صورت سفر به کشورهایی هستیم که با هنگ کنگ و چین قرارداد استرداد دارند. به این دلایل، ما می‌پرسیم که کانادا برای محافظت از ویکتور، نه تنها در کانادا، بلکه در خارج از کشور چه خواهد کرد.

این حادثه نقض جدی حقوق دموکراتیک در اینجا در کانادا است، زیرا دیگرانی که از ویکتور پیروی می کنند ممکن است به دلیل اظهارات و اقدامات قانونی خود در کانادا از سوی دولت های هنگ کنگ و چین مورد آزار و اذیت قرار گیرند.

این پیام به منزله تأیید فعالیت‌های این گروه یا ایدئولوژی‌های مرتبط با پارلمان هنگ کنگ نیست.

قانون امنیت ملی به شدت توسط دولت های دموکراتیک و سازمان های حقوق بشر در سراسر جهان مورد انتقاد قرار گرفته است. در اولین روز اجرای این قانون در سال ۲۰۲۰، ۳۷۰ نفر از جمله یک نوجوان ۱۵ ساله دستگیر شدند. هر روز افراد بیشتری متهم و دستگیر می شوند. کانادا باید با قدرت در برابر این قانون ننگین بایستد، به ویژه اکنون که به دنبال گسترش نفوذ و دسترسی خود به خاک کانادا، علیه شهروندان کانادایی است.

بسیاری از کانادایی ها پیوندهای خانوادگی و فرهنگی قوی با هنگ کنگ دارند یا از حامیان سرسخت حقوق بشر، دموکراسی و آزادی بیان در سراسر جهان هستند. با هدف قرار دادن ویکتور، این امر باعث ایجاد یک اثر دلخراش در کانادا می شود زیرا مردم از صحبت کردن یا تجمع علیه نقض حقوق بشر در هنگ کنگ و چین می ترسند. ما مطمئن هستیم که این نقض آزادی در کانادا را غیرقابل قبول خواهید دید.

کانادا باید برای بازگرداندن اعتماد کانادایی ها به توانایی ما برای اعمال آزادی بیان خود در اینجا در کانادا تلاش کند. اکنون از دولت کانادا می‌پرسیم: چگونه کانادا تضمین می‌کند که حقوق و آزادی‌های اساسی کانادایی‌ها توسط قدرت‌های خارجی مورد ظلم قرار نگیرد و آزادی از ترس را برای همه شهروندانش تضمین کند، همانطور که در اعلامیه جهانی حقوق بشر سازمان ملل در سال ۱۹۴۸ تصریح شده است؟

خوش آمدی،

بیل چو و تاکلا لایت

سخنگویان گروه چینی-کانادایی در مورد نقض حقوق بشر توسط حزب کمونیست چین

پاسخ نخست وزیر

۱۸ آگوست ۲۰۲۲

بیل چو و تاکلا لایت عزیز:

از طرف نخست وزیر جاستین ترودو، مایلم این را اعتراف کنم
پیام های خود را دریافت کنید

لطفا مطمئن باشید که نظرات شما به دقت بررسی شده است. من دارم
سعی کنید ایمیل خود را برای مارکو عزیز فوروارد کنید
مندسینو، وزیر امنیت عمومی، برای اطلاعات و بررسی.

ممنون که وقت گذاشتید و نوشتید.

ام پردیسون
مسئول مکاتبات اجرایی
خدمات مکاتبات اجرایی خدمات مکاتبه

پیغام پیگیری برای وزیر امنیت عامه

۲۵ آگوست ۲۰۲۲

جناب مندوسینو عزیز،

ما در حال نوشتن نامه ای هستیم که در تاریخ ۱۵ آگوست ۲۰۲۲ به دفاتر نخست وزیر و وزیر امور خارجه ارسال شده است. در ۱۸ اوت، مسئول مکاتبات اجرایی در دفتر نخست وزیر به ما اطلاع داد که نامه ما خواهد بود برای اطلاعات و بررسی به دفتر شما ارسال می شود.

ما نامه اصلی و بیانیه مطبوعاتی دولت هنگ کنگ را برای اطلاع شما پیوست کرده ایم.

برای تکرار پیام قبلی خود، ما گروهی از کانادایی های چینی هستیم که مهاجران هنگ کنگ هستند و افرادی که در کانادا با میراث و پیوندهای خانوادگی با هنگ کنگ متولد شده اند و به طور فزاینده ای نگران نفوذ و نفوذ سیاسی حزب کمونیست چین در ما هستیم. کانادا . ما همچنین نگران خطرات فزاینده ای که کانادایی ها با آن مواجه هستند و نقض بالقوه و واقعی حقوق بشر در خاک کانادا در نتیجه فعالیت های حزب کمونیست چین هستیم. هشدار شدید ما ما را بر آن داشت تا یک گروه ناظر به نام گروه نگرانی چین-کانادا در مورد نقض حقوق بشر توسط حزب کمونیست چین تشکیل دهیم.

زمانی که از طریق بیانیه مطبوعاتی دولت هنگ کنگ مطلع شدیم که یکی از اعضای ما، آقای. ویکتور لئونگ مائو توسط پلیس هنگ کنگ به دلیل نقض جرم تضعیف اقتدار دولتی تحت قانون امنیت ملی با پیشنهاد ایجاد پارلمان مجازی هنگ کنگ تحت تعقیب است.

ویکتور یک شهروند کانادایی، روزنامه نگار کهنه کار و مفسر فعال رسانه ای است. او همچنین سردبیر سابق مجله ونکوور است روزانه تائو را بخوانید، یکی از دو روزنامه بزرگ چینی زبان در کانادا. ما از اینکه یک شهروند کانادایی که از آزادی بیان و اجتماع خود در کانادا استفاده می کند، با حقوق و آزادی هایی که قانون اساسی ما به او اعطا کرده است، ممکن است توسط یک دولت خارجی متهم و شکایت شود، وحشت داریم.

طبق اطلاعات ما، آقای هو اولین کانادایی است که توسط دولت هنگ کنگ به دلیل اظهارنظرهایش در کانادا مورد هدف قرار گرفته است، و ما می ترسیم که دیگرانی که ویکتور را دنبال می کنند با آزار و اذیت مشابهی از سوی دولت هنگ کنگ مواجه شوند. در کانادا روی اظهارات و اسناد کار کنید.

ما همچنین نگران امنیت ویکتور در صورت استرداد وی به خارج از کشور به کشورهایی که با هنگ کنگ و چین توافقنامه استرداد دارند، و همچنین برای امنیت اعضای خانواده وی که برخی از آنها در هنگ کنگ هستند یا خانواده بزرگی دارند، هستیم. سایر روابط با هنگ کنگ که نیاز به سفر به منطقه ویژه اداری دارد.

عواقب ویکتور و خانواده اش جدی و غیرقابل پیش بینی است. در حالی که در قانون امنیت ملی، اعمالی که فتنه انگیز و سایر جرایم در این قانون است تعریف نشده است، مجازات آنها حداکثر حبس ابد است. نگران کننده است، گزارش های اخیر نشان می دهد که برخی از محاکمات تحت قانون امنیت ملی بدون هیئت منصفه به دستور وزیر دادگستری هنگ کنگ انجام می شود. دولت هنگ کنگ همچنین تاکید کرده است که این قانون برای همه اعمال می شود. قانون امنیت ملی هنگ کنگ، فصل سوم، قسمت ۶، ماده ۳۸، می گوید:

“این قانون در مورد جرایم تحت این قانون علیه SAR هنگ کنگ از خارج از قلمرو توسط شخصی که مقیم دائم آن قلمرو نیست اعمال می شود.”

اعلامیه ۳ آگوست توسط دولت هنگ کنگ همچنین از مردم خواسته شده است تا از افرادی که قانون امنیتی هنگ کنگ را نقض می کنند فاصله بگیرند تا از خطرات قانونی غیرضروری خودداری کنند. این به طور مستقیم آزادی کانادایی ها را برای ارتباط با هر کانادایی که توسط قانون امنیت ملی هدف قرار می گیرد محدود و تهدید می کند.

سفارت چین در کانادا تاکنون اهداف و اقدامات خود را در قبال کانادایی های تحت تعقیب قانون امنیت ملی اعلام نکرده است. شدت تحریم‌های این قانون و نامشخص بودن عواقب آن برای کانادایی‌ها فضایی از ترس ایجاد می‌کند که هم‌اکنون حامیان دموکراسی و حقوق بشر و منتقدان نقض حقوق بشر توسط حزب کمونیست چین توسط کانادایی‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در خاک کانادا

ما مطمئن هستیم که کانادایی‌ها به دلیل ترس از انتقام‌جویی از سوی یک دولت خارجی، احساس می‌کنند نمی‌توانند آزادی بیان و تجمع خود را در کانادا اعمال کنند، که این وضعیت برای دولت کانادا غیرقابل قبول است. بنابراین، بسیار مهم است که دولت کانادا در دفاع از حقوق و آزادی های شهروندانمان موضع قاطعانه ای اتخاذ کند.

بنابراین، ما از دولت کانادا می خواهیم که برای بازگرداندن اعتماد کانادا به توانایی ما در اعمال آزادی بیان و تجمع در اینجا در کانادا، و تضمین امنیت کانادایی ها در داخل و خارج از کشور، اقدام فوری انجام دهد.

ما همچنین از دولت می‌خواهیم که به شدت با قانون امنیت ملی که توسط کمیته حقوق بشر سازمان ملل، دولت‌های دموکراتیک و سازمان‌های حقوق بشر در سراسر جهان مورد انتقاد شدید قرار گرفته است، مخالفت کند، به‌ویژه که اکنون به دنبال گسترش نفوذ خود است. و دسترسی به خاک کانادا. علیه شهروندان کانادایی

اکنون سؤال خود را از نخست‌وزیر تکرار می‌کنیم: چگونه کانادا تضمین می‌کند که حقوق و آزادی‌های اساسی کانادایی‌ها توسط قدرت‌های خارجی مورد ظلم قرار نگرفته و آزادی از ترس را برای همه شهروندانش همانطور که در اعلامیه جهانی بشریت سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۸ ذکر شده است تأیید می‌کند؟ . حقوق؟

خوش آمدی،

بیل چو و تاکلا لایت

سخنگویان گروه چینی-کانادایی در مورد نقض حقوق بشر توسط حزب کمونیست چین

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر