پنج حقیقت شگفت انگیز در مورد بدن که نمی دانستید!


توانایی مغز برای روشن کردن لامپ برای سردردهای شدید به دلیل تغییر شرایط آب و هوایی، این حقایق شگفت انگیز در مورد بدن حتی دانشمندان نیز شگفت زده شدند. اما این می تواند دلایلی باشد که شما هر روز از آن استفاده می کنید زندگی و قدر بدن خود را بدانید.

در این مقاله در مورد قدرت های پنهان انسانی که همه افراد در اختیار دارند صحبت می کنیم. ادامه مطلب

موضوعات مرتبط: آیا گیاهان هنگام چیدن یا بریدن جیغ و گریه می کنند؟

حقایق شگفت انگیز در مورد بدن

  1. مغز شما الکتریسیته کافی برای روشن کردن یک لامپ کوچک تولید می کند.

حقایق شگفت انگیز در مورد بدن

مغز ما حدود ۱۰۰ میلیارد سلول به نام نورون دارد. وقتی حرکت می کنیم، می بینیم، فکر می کنیم، رویا می بینیم… یا می خندیم، وقتی سیگنال های الکتریکی و مواد شیمیایی در میان میلیاردها نورون در این بزرگراه عصبی رقابت می کنند. بنابراین، حتی اگر نورون مقدار بسیار کمی الکتریسیته تولید کند. همه آنها با هم می توانند برق کافی برای روشن کردن یک لامپ کوچک تولید کنند.

مطالب مرتبط: حقایق مهم درباره علل نابینایی که تا به حال نشنیده اید

  1. حقایق شگفت انگیز در مورد بدن. حس بویایی شما می تواند شما را به گذشته بازگرداند.

خاطرات قدیمی

وقتی چیزی را بو می کنیم که ارتباط معناداری با گذشته دارد. اولین چیزی که تجربه می کنیم احساساتی است که در آن لحظه داشتیم و سپس خاطره آن لحظه در ذهن من تسخیر می شود. حتی گاهی اوقات تصویر آن زمان و مکان را به یاد نمی آوریم اما احساس آن لحظه را به یاد می آوریم.

این توانایی در واقع یک توضیح تکاملی بسیار ساده دارد. بخشی از مغز ما به تشخیص مواد شیمیایی اختصاص دارد. وقتی چیزی نزدیک می شود به ما سیگنال می دهد، این همان کاری است که حس بویایی ما انجام می دهد. این توانایی به جز حقایق شگفت انگیز بدن ماندگاری و یادآوری خاطرات گذشته بسیار مهم است.

مطالب جالب دیگر: ۱۲ راه برای کاهش وزن بدون رژیم: با این روش ها به تناسب اندام و تناسب اندام سریع برسید

  1. سردرد می تواند به ما بگوید که با نزدیک شدن به آب و هوای بد به دنبال سرپناه باشیم.

فقط عالی

برای برخی افراد، سردرد فقط نشانه خستگی مفرط یا فرسودگی نیست. اما می تواند در مورد پیش بینی و تغییر شرایط آب و هوایی نیز باشد. در واقع، تحقیقات تأیید کرده است که برخی از انواع سردرد، از خفیف تا شدید، ناشی از تغییرات آب و هوایی است. دلیل این امر تغییر دمای بدن انسان است.

برخی از سردردها ممکن است به دلیل افزایش سریع دما یا فشار ایجاد شوند. که معمولا در هنگام طوفان رخ می دهد. در طوفان، هوای سرد و گرم با هم مخلوط می شوند و باعث تغییراتی در فشار هوا می شوند که به آن (بارومتریک) نیز می گویند. زیرا رعد و برق، باران و باد با هم تشکیل می شوند. این نوع فشار هوا در واقع به ناحیه خاصی از مغز نیرو یا فشار وارد می کند و باعث سردرد می شود.

مطالب مرتبط: مرد اروتیک; ۸ نشانه که مردی با شما بازی می کند!

  1. ما می توانیم فردی را بلند کنیم که ۴۵ کیلوگرم وزن دارد نه ۴۵ کیلوگرم

حقایق شگفت انگیز در مورد بدن 2

بزرگ کردن یک “فرد زنده” آسان تر است زیرا یک فرد می تواند خود را با گرانش زمین وفق دهد. و وزن خود را در جهات مختلف و بیشتر تقسیم کنید. به عنوان مثال، اگر شخصی بخواهد، می تواند دست های خود را دور شما بپیچد و کار را آسان تر کند. هنگام بلند کردن یک جسم یا جسم، مانند یک سنگ، نمی توانند گرانش و وزن آن را تقسیم کنند. جاذبه به طور پیش فرض روشن است، که بلند کردن آن را دشوارتر می کند.

مطالب مرتبط: ماجرای پناهگاه های عجیب بی خانمان ها در لندن در دوران انقلاب صنعتی!

  1. کوچک کردن مغز زنان در دوران بارداری!

جذاب

تحقیقات نشان می دهد که مغز یک زن در دوره بارداری کوچک می شود/کوچک می شود، اما این یک چیز منفی نیست. با کوچک شدن مغز، زن کارآمدتر می شود و برای مادر شدن آماده می شود.

مطالب مرتبط: عجیب ترین حقایق نینجا که قطعا نمی دانستید!

در واقع، با از دست رفتن بخشی از مغز، درک زنان از باورها، احساسات و نشانه های غیرکلامی دیگران افزایش می یابد. این تغییرات توانایی مادر را برای پیوند با فرزندش افزایش می دهد. او را از تهدیدهای بیش از حد آگاه می کند. تا بتواند سریعتر از کودک و خودش محافظت کند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر