پوتین به آنچه که نمی خواست می رسد: ارتش اوکراین به غرب نزدیک تر است – WSVN 7News


واشنگتن (AP) – هر چه ارتش اوکراین طولانی‌تر از روس‌های متجاوز دفاع کند، بیشتر مزایای تسلیحات و آموزش‌های غربی را جذب می‌کند – دقیقاً تحولی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در وهله اول می‌خواست با تهاجم از آن جلوگیری کند.

فهرست اسلحه‌هایی که به اوکراین می‌روند طولانی است و در حال افزایش است. این شامل پهپادهای جدید میدان نبرد آمریکایی و مدرن ترین توپخانه ایالات متحده و کانادا است. همچنین، سلاح های ضد تانک از نروژ و دیگران. خودروهای زرهی و موشک های ضد کشتی از بریتانیا؛ و موشک های ضد هوایی استینگر از آمریکا، دانمارک و سایر کشورها.

اگر اوکراین بتواند جلوی روس ها را بگیرد، زرادخانه انباشته تسلیحات غربی آن می تواند تأثیری دگرگون کننده در کشوری داشته باشد که مانند دیگر جمهوری های شوروی سابق، عمدتاً به تسلیحات و تجهیزات دوران شوروی متکی بوده است.

اما حفظ این کمک نظامی آسان نخواهد بود. این امر پرهزینه است و برای برخی از کشورهای تامین کننده، از نظر سیاسی خطرناک است. همچنین از ذخایر غربی خارج می شود که در برخی مواقع باید دوباره پر شوند. به همین دلیل است که لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، روز سه‌شنبه در پایگاه هوایی رامشتاین آلمان جلسه‌ای تشکیل می‌دهد تا راه‌هایی را برای ادامه آن، اکنون و برای درازمدت، بررسی کند. وزرای دفاع و رهبران ارشد نظامی از تقریباً ۴۰ کشور جهان در آن شرکت خواهند کرد.

آستین گفت که هدف فقط حمایت از دفاع اوکراین نیست، بلکه کمک به آنها برای غلبه بر یک نیروی مهاجم بزرگتر است.

آستین روز دوشنبه در لهستان پس از بازگشت از دیدار با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه از کیف که شامل بحث در مورد نیازهای نظامی اوکراین بود، گفت: “ما معتقدیم که آنها می توانند پیروز شوند اگر تجهیزات مناسب و پشتیبانی مناسب را داشته باشند.” او همچنین گفت که هدف این است که “تضعیف روسیه به حدی باشد که نتواند کارهایی را که در حمله به اوکراین انجام داده است انجام دهد.”

علیرغم ناکامی‌های اولیه، ارتش روسیه هنوز دارای مزایایی است که در منطقه شرقی دونباس مورد آزمایش قرار می‌گیرد، جایی که آنها در حال جمع‌آوری نیروهای رزمی و قدرت آتش هستند، حتی در حالی که ایالات متحده و متحدان ناتو آن برای به دست آوردن توپخانه و سایر تسلیحات سنگین تلاش می‌کنند. به آن منطقه در زمان برای ایجاد تفاوت.

در حالی که نتیجه جنگ پس از دو ماه درگیری در هاله ای از ابهام قرار دارد، پنتاگون ۹۰ تا از مدرن ترین هویتزرهای ارتش ایالات متحده را به همراه ۱۸۳۰۰۰ گلوله توپ – و سایر تسلیحات پیشرفته که می تواند به اوکراینی ها در نبردهای پیش رو برتری مهمی بدهد، ارائه می دهد. ایالات متحده همچنین آموزش های بیشتری را برای اوکراینی ها در مورد تسلیحات کلیدی از جمله هویتزر و حداقل دو نوع هواپیمای بدون سرنشین مسلح ترتیب می دهد.

روز دوشنبه، آستین و بلینکن ۷۱۳ میلیون دلار بودجه نظامی خارجی برای اوکراین و ۱۵ کشور متحد و شریک در اروپا اعلام کردند. حدود ۳۲۲ میلیون دلار برای کیف در نظر گرفته شده است، تا حدی برای کمک به انتقال اوکراین به سلاح های پیشرفته تر و سیستم های دفاع هوایی. به گفته مقامات، مابقی بین اعضای ناتو و سایر کشورهایی که از زمان آغاز جنگ با روسیه، تجهیزات نظامی حیاتی را به اوکراین ارائه کرده‌اند، تقسیم خواهد شد.

چنین تأمین مالی با کمک های نظامی قبلی ایالات متحده به اوکراین متفاوت است. این یک اهدای تسلیحات و تجهیزات از ذخایر پنتاگون نیست، بلکه پول نقدی است که کشورها می توانند برای خرید تجهیزات مورد نیاز خود استفاده کنند.

اوکراینی‌ها می‌گویند که به سیستم‌های دفاع هوایی دوربرد، جت‌های جنگنده، تانک‌ها و سامانه‌های موشکی چندپرتابی هم نیاز دارند.

دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین گفت: «این درست است که بگوییم ایالات متحده اکنون تلاش ها را برای تضمین انتقال اوکراین به سلاح های غربی و ترتیب دادن آموزش برای سربازان اوکراینی رهبری می کند. این یک یا دو ماه پیش از همان آغاز جنگ اتفاق نیفتاد.

فیلیپ بریدلاو، ژنرال بازنشسته آمریکایی که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ ناتو را در اروپا رهبری کرد، می‌گوید خلاصه‌ای از آنچه پوتین در اوکراین و سایر نقاط پیرامون روسیه می‌خواهد این است: «سلاح‌ها بیرون، ناتو برمی‌گردد، و نه آمریکا».

«آنچه اتفاق افتاده این است که آقای. پوتین دقیقاً همان چیزی را می‌گیرد که نمی‌خواست. بریدلاو در مصاحبه ای گفت: او سلاح های بیشتری را به جلو می برد، ناتو را بیشتر می کند و آمریکا را در اروپا بیشتر می کند.

پیچیدگی حفظ کمک های نظامی غرب به اوکراین، حتی در شرایطی که سربازان این کشور به طور کامل درگیر یک جنگ وحشیانه هستند، یادآور چیزی است که در خطر است. پوتین قبل از شروع حمله گفت که مسکو نمی تواند آنچه را که به عنوان تلاش غرب برای تبدیل اوکراین به عضویت واقعی ناتو می دانست، تحمل کند. او استدلال کرد که علاقه اوکراین به غربی شدن و باقی ماندن در خارج از مدار روسیه به دلیل “نیروهای خارجی” مانند فشار ایالات متحده است.

پوتین خواستار لغو عضویت اوکراین در ائتلاف ناتو شده است، و فراتر از آن، او اصرار دارد که زمان را به سال ۱۹۹۷ برگرداند، قبل از اینکه ناتو شروع به اضافه کردن کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق و اتحاد جماهیر شوروی به صفوف خود کند.

چشم‌انداز کمی برای پیوستن اوکراین به ناتو وجود دارد، اما جنگ روسیه در واقع ناتو را به اوکراین نزدیک‌تر کرده است. نتیجه این امر، تقویت چشم‌انداز اوکراین برای ایجاد یک دفاع موفق بوده است، حتی در منطقه شرقی دونباس، جایی که روس‌ها از مزایای خاصی برخوردار هستند و جدایی‌طلبان مورد حمایت روسیه از سال ۲۰۱۴ می‌جنگند.

___

متیو لی، نویسنده دیپلماتیک AP در این گزارش مشارکت داشت.

حق چاپ ۲۰۲۲ آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب نباید منتشر، پخش، بازنویسی یا توزیع مجدد شود.

به خبرنامه ما بپیوندید تا آخرین اخبار را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر