پیشرفت قابل توجهی در مذاکرات اخیر وین و ساحل الخبر حاصل شده است


ناصر کنعانی امروز دوشنبه در نشست خبری گفت: تیم مذاکره کننده ایران با عزم قوی برای دستیابی به یک توافق خوب، محکم و باثبات که منافع اساسی ملت را تامین کند و تحریم های سرکوبگرانه اعمال شده علیه ایران و ایران را رفع کند، در مذاکرات شرکت خواهد کرد. ایران. من مردم را انجام دادم.”

وی افزود: پس از مذاکرات فشرده و حساس، در صورت رعایت خطوط قرمز ایران، زمینه برای توافق مهیا است.

همانطور که سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در برخی زمینه ها همانطور که ما درخواست کرده ایم پیشرفت نسبی در وین حاصل شده و انتظارات ما تا حدودی برآورده شده است.

وی خاطرنشان کرد: تحولات به طور کامل پاسخگوی خواسته های قانونی ایران نبوده و انتظارات دیگری از طرف های دیگر داریم که معتقدیم باید محقق شود.

وی تاکید کرد: دستیابی به توافق نهایی پس از پایان این دور از مذاکرات در گرو دستیابی به “انتظارات مشروع” ایران از سایر طرف ها به ویژه ایالات متحده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در عین حال با اشاره به سالگرد خروج بی رویه نیروهای آمریکایی از افغانستان در سال ۲۰۲۱ گفت: اشغال غیرقانونی و نظامی سازی غیرقانونی چیزی جز کشتار و تخریب زیرساخت ها ندارد.

وی تاکید کرد که ثبات، صلح و امنیت تنها از طریق تشکیل یک دولت فراگیر که تمام اقوام و احزاب سیاسی به نمایندگی از مردم را پوشش می دهد، به افغانستان باز می گردد.

الکنانی با اشاره به همکاری‌های ایران و روسیه گفت: این همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف در حال انجام است و دو کشور در حوزه‌های فناوری همکاری‌های جدی دارند. وی گفت: ماهواره خیام که اخیرا به مدار زمین پرتاب شد نمونه ای از تلاش های مشترک بود.

سخنگوی ایران تصریح کرد که همکاری تهران و مسکو هیچ ارتباطی با تحولات اخیر منطقه ندارد و ظاهراً به جنگ روسیه علیه اوکراین اشاره کرد.

الکنانی در خصوص سفر شامگاه یکشنبه هیئتی از کنگره آمریکا به تایوان پس از سفر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در اوایل ماه اوت، گفت: ما شاهد تکرار اقدامات غیرمسئولانه و غیرمسئولانه هستیم. رفتار تحریک آمیز ایالات متحده در نقاط مختلف جغرافیایی.

وی تصریح کرد: ایران اعلام کرد که از سیاست چین واحد که تایوان را بخشی از چین به رسمیت می شناسد، حمایت می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر