چرا این پرونده دیوان عالی می تواند منجر به “بزرگترین از دست دادن آزادی مذهبی در نسل ها” شود.


یک مربی فوتبال دبیرستان دولتی در ایالت واشنگتن بازیکنان را در خط ۵۰ یاردی جمع کرد تا زانو بزنند، سر خود را خم کنند و دعا کنند. ناحیه مدرسه مکرراً از او می‌خواست که نمازش را به جایی که کمتر به چشم می‌آید منتقل کند، تا از تأیید نظر مذهبی مدرسه جلوگیری شود.

او نپذیرفت و استدلال کرد که مدرسه آزادی مذهبی او را نقض می‌کند، و یک گروه حقوقی راست‌گرای برجسته پرونده او را که اکنون در دادگاه عالی ایالات متحده مطرح است، آغاز کرد.

مورد از کندی در ناحیه مدرسه برمرتون می تواند عواقب گسترده ای فراتر از زمین فوتبال داشته باشد، به طور بالقوه کاهش حمایت های اصلی متمم اول قانون اساسی که دولت را از تحمیل دیدگاه های مذهبی باز می دارد.

پرونده جو کندی، که توسط وکلای مؤسسه محافظه کار First Liberty ارائه می شود، سؤالاتی را در مورد حقوق کارکنان دولت برای آزادی بیان و اعمال آزادانه مذهب آنها در برابر سابقه طولانی مدتی که مانع از فشار دادن آن سخنرانی به دانشجویان و دیگران برای پیوستن می شود، ایجاد می کند.

طبق حکم دادگاه در سال ۱۹۹۲ در لی علیه ویزمن، دادگاه عالی به طور کلی فعالیت مذهبی تحت حمایت مدارس دولتی را به عنوان اجباری غیرقانونی رد کرده است، زیرا مدارس و مقامات مدارس نفوذ زیادی بر دانش آموزان دارند، چه “ظریف و غیرمستقیم” و چه غیرمستقیم.

اما اکثریت محافظه‌کار جدید در دادگاه عالی کشور نشان داده است که پس از شنیدن بحث‌های آغازین در ۲۵ آوریل، به نفع مربی تصمیم می‌گیرد.

ریچل لیزر، رئیس آمریکایی ها متحد برای جدایی کلیسا و دولت، یک گروه مدافع آزادی مذهبی در تیم حقوقی مدافع منطقه مدرسه، در بیانیه ای گفت که اگر دادگاه عالی «این پرونده را اشتباه بگیرد، می توانیم شاهد بزرگ ترین ضرر و زیان باشیم. آزادی مذهبی در نسل ها.

او گفت: «اگر دادگاه در نظر دارد چندین دهه قانون تثبیت شده را که مانع از فشار دادن کارمندان دولت به دانش‌آموزان برای خواندن نماز در مدارس دولتی می‌شود، در نظر بگیرد، بسیار خطرناک هستیم. حقایق پرونده، قوانین کشور ما و آمریکایی‌های مذهبی و غیرمذهبی به طور یکسان در طرف حمایت از آزادی مذهبی دانشجویان هستند.

«بند تأسیس» متمم اول، دولت را از تحمیل یا ناامید کردن اعتقادات مذهبی منع می کند.

اویدا براون، مشاور کلی کلیسای اسقفی متدیست مسیحی، در طی یک جلسه توجیهی در حمایت از مدرسه در روز دوشنبه گفت که چنین حمایت‌هایی تضمین می‌کند که «دولت نمی‌تواند به ما بگوید که چگونه ایمان خود را عمل کنیم یا اینکه آیا شما اصلاً باید هر دینی را انجام دهید. ”

ما باید آزاد باشیم تا هر طور که انتخاب می کنیم باور کنیم، تا زمانی که به دیگران آسیبی نرساند. ما واقعاً آزاد نیستیم مگر اینکه بتوانیم درباره مذهب خود تصمیم بگیریم.»

جو کندی، دستیار مربی فوتبال، در حالی که بازیکنان فوتبال پس از بازی در سال ۲۰۱۵ با او در زمین زانو زده و دعا می کنند، احاطه شده است.

(AP)

دستورالعمل نماز مدرسه که در سال ۲۰۲۰ توسط وزارت آموزش ایالات متحده در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا صادر شد، بیان می کند که “کارمندان مدارس طبق متمم اول از تشویق یا دلسرد کردن نماز و شرکت فعالانه در چنین فعالیت هایی با دانش آموزان منع شده اند.”

آقای کندی در سال ۲۰۰۸ به کادر مربیگری تیم فوتبال دانشگاهی دبیرستان برمرتون در ایالت واشنگتن ملحق شد. او در نهایت به دلیل امتناع از اقامت مدرسه برای نماز عمومی خود به مرخصی اداری منتقل شد. وقتی قراردادش تمام شد، بعد از فصل فوتبال ۲۰۱۵ دوباره درخواست نداد.

او شکایتی را در دادگاه منطقه ای ایالات متحده تنظیم کرد، اگرچه اعتراض او در احکام دادگاه بدوی رد شد که استدلال می کرد او نمی تواند حمایت های متمم اول را درخواست کند زیرا در حین کار به عنوان یک کارمند دولتی عمل می کرد.

استدلال او همچنین نماز مدارس عمومی را به عنوان یک سخنرانی محافظت شده توسط معلمان – که در صورت محدود شدن از انجام آن به عنوان قربانیان تبعیض مذهبی معرفی می شوند – به جای اینکه به عنوان شکلی از سخنرانی مورد تایید دولت بر دانش آموزان تحمیل شود، بازخوانی می کند.

او روز دوشنبه در خارج از دادگاه به خبرنگاران گفت که خوشبین است که دادگاه “دقیقاً حقایق را مشخص خواهد کرد و قانون را بدون هیچ گونه سوگیری در آنجا اعمال خواهد کرد.”

استدلال‌های او باعث شده است که یک سری پرونده‌هایی در حمایت از ناحیه مدرسه از سوی روحانیون و سازمان‌های مذهبی، اعضای کنگره، گروه‌های حقوق مدنی، اتحادیه‌های معلمان، مناطق مدارس و کارمندان عمومی، و ۱۳ دادستان کل ایالت، در میان دیگران، به چالش کشیدن نسخه او بپردازند. از وقایع، که یک قاضی دادگاه بدوی آن را “کاذب” و “روایت فریبکارانه” نامید.

وکلا و احکام دادگاه بدوی استدلال کرده اند که آقای کندی و وکلای او – که استدلال می کردند که او فقط یک “دعای مختصر و آرام” را اقامه کرده است – اقدامات او را نادرست معرفی کرده اند.

قاضی استفان بریر گفت: «یکی از مشکلات من در این پرونده این است که به نظر می رسد طرفین دیدگاه های متفاوتی نسبت به حقایق دارند.

لحظات حضور در زمین به تماشای رسانه ای تبدیل شد. او از اعضای مطبوعات و مجلس قانونگذاری ایالتی دعوت کرد تا در این مراسم شرکت کنند، در برنامه های تلویزیون ملی برای دفاع از اقدامات خود ظاهر شد و حامیانش در جایگاه ها چنان بر هم زدند که دادگاه تجدیدنظر فدرال هجوم به زمین مسابقه در یک بازی را “ازدحام” نامید. که اعضای گروه راهپیمایی را کوبید.

حکم دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم استدلال می‌کند که مربی «اصرار داشت که صحبت‌هایش در حالی انجام می‌شد که بازیکنان در کنار او ایستاده بودند، هواداران از روی سکوها تماشا می‌کردند، و او در مرکز زمین ایستاده بود».

بر اساس پرونده های دادگاه، حداقل یک دانش آموز ورزشکار احساس می کرد که برای شرکت در نماز تحت فشار قرار می گیرد، زیرا از ترس این که نمی تواند «اگر شرکت نمی کند آنقدر بازی کند».

کشاندن دانش‌آموزان ورزشکار به نماز در طی یک رویداد مجاز مدرسه تحت رهبری مربی خود «به نوعی ناروا است. [pressure] به گفته قاضی النا کاگان، از دانش آموزان برای شرکت در زمانی که ممکن است مایل نباشند.

او در جریان بحث های آغازین در ۲۵ آوریل گفت: «آنها احساس می کنند باید به مشاهدات مذهبی بپیوندند که نمی خواهند به آنها بپیوندند.

تظاهرکنندگان حامی مربی سابق فوتبال دبیرستان جوزف کندی در ۲۵ آوریل در مقابل دادگاه عالی ایالات متحده تجمع کردند

(گتی ایماژ)

در یک جلسه توجیهی در خارج از دادگاه عالی، کشیش کاتلین کینگزلایت از کلیسای اسقفی سنت پل برمرتون گفت: «اگر او زانو را بگیرد، آنها زانو را خواهند گرفت. اگر او در خط ۵۰ یاردی نماز بخواند، نماد قدرتمندی است… آنها هم همین کار را خواهند کرد.»

“بچه ها به دلیل قدرت و نفوذ مربی از رهبری او پیروی می کنند. اگر باوری متفاوت داشته باشند… آیا آن بچه ها ایمان خود را رها می کنند تا بتوانند از مربی حمایت کنند؟ او گفت.

کشیش گرگوری رفنر، کشیش در کلیسای متدیست متحد براونزویل در برمرتون، گفت: «این امکان وجود دارد که دانش‌آموزان دبیرستانی دولتی متعجب شوند که آیا در صورت عدم شرکت در جمع و دعای بعد از بازی، عواقبی خواهند داشت یا خیر. که جدایی کلیسا از دولت ممنوع است.»

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا استدلال می‌کند که مدرسه، در مذاکره برای تنظیم مناسب‌تر برای نماز او، «فقط آنچه را که متمم اول از آنها خواسته بود، انجام داد: آنها از آزادی مذهبی دانش‌آموزان با محافظت از آنها در برابر تمرین‌های مذهبی تحت حمایت مدرسه محافظت کردند.»

دیوان عالی ابتدا در سال ۲۰۱۹ پرونده را در حالی که راه خود را به دادگاه ها باز کرد، بررسی کرد، اگرچه چهار قاضی محافظه کار – ساموئل آلیتو، کلارنس توماس، نیل گورسوچ و برت کاوانا – استدلال کردند که دادگاه تجدید نظر “درک آزادی بیان در مدارس دولتی را دارد.” معلمان نگران کننده است و ممکن است در آینده بازبینی را توجیه کند.

در دو ساعت بحث شفاهی در روز دوشنبه، قضات محافظه‌کار دیوان عالی نشان دادند که می‌توانند در کنار آقای کندی قرار بگیرند، در حالی که قاضی ساموئل آلیتو نیز ظاهراً پیشنهاد می‌کند که منطقه آقای کندی را به دلایل “غیرقانونی” اخراج کرده است.

قاضی آلیتو پیشنهاد کرد که مدارس با بیان مذهبی معلمان تفاوتی با بیان دیدگاه های سیاسی آنها نداشته باشند.

فرض کنید مربی کندی بعد از بازی به میدان رفت و پرچم اوکراین را تکان داد؟ او پرسید.

قاضی گورسوچ گفت یکی از “مشکلات” در این پرونده “دستیابی به منطق مصرف” است.

برت کاوانا، قاضی محافظه کار، نسبت به بازیکنی که برای پیوستن به او تحت فشار بود ابراز نگرانی کرد و معتقد بود “اگر در این مسابقه شرکت نکنم، هفته آینده شروع نخواهم کرد.”

او گفت: «هر بازیکنی نگران زمان بازی است.

پل کلمنت، وکیل آقای کندی، استدلال می کند که این پرونده موردی نیست که مدرسه به دلیل نگرانی از “اجبار” دانش آموزان به نماز اقدام کند.

او گفت: «سابقه کاملاً واضح است که آنها نگران تأیید بودند. وقتی مربی تنها در خط هافبک است و ۱۵ ثانیه دعای زودگذر می کند… اگر آن را اجبار بنامید، اشتباه دسته بندی مهمی را مرتکب شده اید.

جاستیس کاوانو همچنین یک فرضیه را مطرح کرد که در آن یک مربی در حین بازی علامت صلیب را نشان می دهد و پیشنهاد می کند که نماز گروهی به طور مشابه محافظت می شود.

ریچارد کاتسکی، وکیلی که نماینده منطقه مدرسه و مدیر حقوقی Americans United است، به قضات استدلال کرد که بیان شخصی مانند علامت زدن صلیب با بازی کردن خود به عنوان “مرکز توجه” در وسط داستان بسیار متفاوت است. رشته.

جاستیس کاوانا گفت: «نمی‌دانم چگونه می‌توانیم نظری بنویسیم که بر اساس این که خودتان را به‌عنوان سرمربی یک بازی در مرکز توجه قرار ندهید، خط بکشیم.»

انتظار می رود دادگاه در تابستان امسال حکمی در این مورد صادر کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر