چرا زیاد غذا می خورم؟ 5 مورد از رایج ترین دلایل


آیا تا به حال فکر کرده اید که علاقه دارید؟ “چرا من زیاد غذا می خورم؟”

اگر تا به حال یک قسمت پرخوری را تجربه کرده اید ، وقتی احساس می کنید کنترل ندارید یا نمی توانید غذا را متوقف کنید ، احتمالاً این فکر را داشته اید.

در دوران مربیگری ، برایم روشن شد که پرخوری بسیار بیشتر از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می کنند.

خوردن زیاد یکی از رایج ترین چالش هایی است که بسیاری از اعضای ما قبل از اقدام به روش تغذیه قبل از پیوستن به آن توجه دارند. چه آن را به صورت هفتگی احساس کنند یا در موقعیت های خاص ، آنها گیج شده اند ، غرق شده اند ، مطمئن نیستند که دقیقاً چه اتفاقی می افتد ، چرا این اتفاق می افتد ، چگونه می توانند به جلو حرکت کنند تا رابطه خود را با غذا متعادل کنند.

هنگامی که بهتر می توانید بفهمید چه چیزی باعث می شود بخواهید غذا بخورید ، می توانید قدم هایی برای جلوگیری از آن بردارید ، رابطه خود را با غذا درمان کنید و تعادل مورد نظر خود را بازیابی کنید.

Binge Eating چیست؟

قبل از اینکه در مورد علل ایجاد آن صحبت کنیم ، باید ببینیم واقعاً چگونه است و چه چیزی نیست.

اول از همه ، دو سطح غذا وجود دارد. ما یک اختلال بدخیمی در خوردن داریم و سپس عادات ، عادات یا گرایش های غذایی را داریم.

اختلالات اشتها

بر اساس گزارش NEDA ، اختلال پرخوری به عنوان “یک دوره مکرر خوردن مقدار زیادی غذا ، از دست دادن کنترل بر نوشیدن ، به دنبال شرم ، اضطراب یا احساس گناه” تعریف می شود.

به طور خاص ، با خوردن بیش از حد و مقدار قابل توجهی غذا بیشتر از آنچه معمولاً به عنوان یک وعده غذایی معمولی به مدت 2 ساعت یا کمتر در نظر گرفته می شود ، مشخص می شود. در طول این قسمت ها ، افراد همچنین احساس عدم کنترل می کنند. آنها ممکن است احساس کنند که نمی توانند جلوی خود را بگیرند یا عمداً غذا نمی خورند.

به گفته NEDA ، این قسمت ها به طور متوسط ​​، حداقل هفته ای یک بار به مدت 3 ماه ، به عنوان “اختلال خوردن شیطان” در نظر گرفته می شوند.

علاوه بر این ، اختلال پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. مطالعات نشان می دهد که 1.25 درصد زنان و 42 درصد مردان از اختلالات خوردن رنج می برند.

قسمت های پرخوری:

حال فرض کنید شما در حال تجربه برخی از علائمی هستید که ما به تازگی تجربه کرده ایم. شما از دوزهای بالاتر از حد متوسط ​​استفاده می کنید ، احساس از دست دادن کنترل و احساس می کنید ، احتمالاً بعد از آن احساس اضطراب یا گناه می کنید.

اما در مقابل ، شما این قسمت ها را کمتر از آنچه در بالا توضیح داده شد ، یا شاید با شدت کمتر تجربه می کنید.

حتی اگر اختلال پرخوری ندارید ، باز هم قسمت هایی از پرخوری را تجربه می کنید.

چرا اینقدر غذا می خورم؟

پس چرا این اتفاق می افتد؟ دلایل مختلفی برای این قسمت ها وجود دارد. شما می توانید به این دلیل به ترکیبی از یک یا چند دلیل دلخواه غذا بخورید.

بیایید در مورد شایع ترین علل پرخوری صحبت کنیم که من آنها را به عنوان مربی سلامتی و متخصص تغذیه ثبت شده می بینم.

5 دلیل برای پرخوری

1. به اندازه کافی غذا نخوردن

یکی از رایج ترین دلایلی که افراد با پرخوری مواجه می شوند این است که به اندازه کافی غذا نمی خورند یا غذای خود را محدود نمی کنند.

محدودیت عمدی

محدودیت می تواند در شرایط مختلف بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، ممکن است شامل محدودیت در غذاهای کامل ، غذاهای خاص یا محدودیت بخشی باشد.

این اغلب نتیجه رژیم غذایی مزمن است که منجر به چرخه ای می شود که شروع یا به پایان می رسد. این امر معمولاً در نتیجه قوانین خودنمایی غذا اتفاق می افتد.

برای اینکه کمی بیشتر به شما بگویم ، وقتی بدن به طور منظم تغذیه کافی دریافت نمی کند ، در نهایت به نقطه شکست می رسد. برای محدود کردن بدن به مواد مغذی مورد نیاز ، به اراده نیاز است. به عنوان نهایی بودن اراده ، این اراده در نهایت تمام می شود ، دروازه های سیل باز می شود.

ابعاد قطعات از پشت بام کشیده می شود و خودکنترلی به کنار جاده می رود. بدن سعی می کند کمبود غذایی را که دارد جبران کند.

در پایان این قسمت ها ، مردم اغلب بیش از حد پر ، متورم ، گیج ، ناامید می مانند. این امر آنها را مجبور می کند تا به شیوه ای اشتباه به “جبران” یا “اصلاح” آخرین قسمت Binging به محدودیت ها بازگردند.

محدودیت غیر ارادی

همچنین باید توجه داشت که برخی افراد به اشتباه به اندازه کافی غذا نمی خورند.

یکی از اعضای ما برای امتحانات حقوقی خود درس می خواند که شب ها پرخوری می کرد. پس از آشنایی با عادات او ، متوجه شدیم استرسی که احساس می کند اشتهای او را سرکوب می کند ، که باعث شد او در طول روز به جز لایه پروتئینی چیزی نخورد. هنگامی که سرانجام یک روز بعد از کتابخانه به خانه بازگشت ، او شیطان بود و بدن او جبران می کرد آنچه را دریافت نکرده بود.

همانطور که جلو می رفت ، غذا را با خود بسته بندی کرد و به او یادآوری کرد که غذا بخورد تا مطمئن شود غذای مورد نیاز خود را در طول روز دریافت می کند.

2. اختصاص اخلاق به غذا در طرز فکر کمبود

چه شما آن را محدود کنید یا نه ، وقتی اخلاق در خطر است ، غذا خوردن اغلب با آن همراه است.

وقتی می گویم نسبت دادن اخلاق به غذا ، منظور من اشاره به غذا به عنوان خوب یا بد ، درست یا غلط ، درست یا غلط است.

کسانی که به غذا اخلاق می دهند ، اغلب غذا را به غذای خوب تبدیل می کنند و از استفاده از آن احساس غرور می کنند. آنها به نوبه خود بیشتر به غذاهای مبتنی بر لذت اشاره می کنند که ارزش غذایی کمتری نسبت به غذاهای بد دارند. سپس با خوردن این غذاهای خوشمزه احساس گناه یا شرم می کنند.

وقتی این اخلاق را به غذا می دهیم ، دسته “بد” غذا بسیار وسوسه انگیز است. وقتی این غذا مصرف می شود ، ممکن است احساس کمیابی یا فوریت وجود داشته باشد. ذهنیت کمبود ممکن است باعث شود شما باور کنید که چون “نباید” این غذا را داشته باشید ، آنها باید سریعتر یا در وعده های بزرگتر از آنچه معمولاً می خورند بخورند.

منطقی بودن آن ناشی از این ایده است که این ممکن است “تنها فرصت” شما برای خوردن غذا باشد. یا ، آنها ممکن است بگویند این آخرین بار است که آنها از این محصولات استفاده می کنند ، بنابراین آنها باید مقدار زیادی داشته باشند تا واقعاً “بیشترین بهره را ببرند” از این تجربه.

این طرز فکر می تواند ناخواسته منجر به اختلالات خوردن یا اختلال پرخوری در طول زمان شود.

3. عدم رعایت رژیم متعادل

ما همیشه در مورد غذاهای متعادل و مغذی در اینجا در Nutrition Stripped صحبت می کنیم! ما از پنج سیستم صندوق خود برای توصیف و انتقال این وعده های غذایی استفاده می کنیم. تو می توانی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید که شما را از طریق پنج سیستم بنیاد ما برای ایجاد غذاهای متعادل همراهی می کند که می توانید این هفته برای پخت یا طبخ تازه از آنها استفاده کنید.

پنج غذای اصلی عمدتاً از پروتئین ، نشاسته و کربوهیدراتهای قند ، کربوهیدراتهای نشاسته ای ، چربیها و عوامل مزه تشکیل شده است.

هر یک از اجزاء بدن را به شیوه ای متفاوت و حیاتی تغذیه می کند. وقتی گروه های غذایی خاصی را (خواسته یا ناخواسته) از دست می دهیم ، این می تواند منجر به پرخوری در قسمت ها شود.

بدن این مواد را هوس می کند زیرا به بدن اجازه می دهد احساس انرژی کند. آنها به بدن اجازه می دهند در بهترین حالت کار کند.

هنگامی که رژیم غذایی یک فرد عمدتاً شامل غذاهای فرآوری شده است یا برخی از این مواد به طور دائم وجود ندارد ، ممکن است کنترل غذا را از دست بدهند و منجر به پرخوری شود.

گاهی اوقات می تواند در اثر گرسنگی ایجاد شود ، اما اغلب هنگامی که از نقطه گرسنگی عبور می کنید ، ادامه می یابد. این امر آن را در رده قسمت پرخوری قرار می دهد.

4. احساسات یا استرس های بی رویه

وقتی مکانیسم های قوی و موفقی برای کنار آمدن با احساسات قوی یا استرس ایجاد نشود ، افراد می توانند به جای غذا به غذا روی آورند.

استرس و خوردن احساسی کاملاً متداول است ، اما اگر برای مدت طولانی بدون رسیدگی باقی بماند ، می تواند تبدیل به یک گلوله برفی شود.

در این سناریو ، غذا خوردن راهی برای منحرف کردن خود از احساسات و استرس هایی است که آنها تجربه می کنند. آنها لزوماً به دلیل گرسنگی غذا نمی خورند ، بنابراین علائم سیری را نادیده می گیرند. تقریبا شبیه مواد مخدر است.

وقتی گرسنگی و سیری کاملاً نادیده گرفته شود ، می توان در مدت زمان کوتاهی غذای زیادی مصرف کرد. علاوه بر این ، ممکن است عدم کنترل وجود داشته باشد زیرا ارتباط ذهن و بدن اساساً قطع شده است.

اگر احساس می کنید مکانیسم هایی برای کار در برابر استرس و احساسات قوی ندارید ، شاید به همین دلیل است که اینگونه غذا می خورید.

5. عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیف

بسیار معمول است کسانی که در این قسمت ها شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا تصویر بدنی ضعیفی هستند. ارتباط بین این دو اغلب نتیجه درجه ای از خود فریبی است.

اگر متوجه شدید که سعی می کنید غذا بخورید ، با خود چیزهایی مانند: “من از بدنم ناراضی هستم ، بنابراین می توانم بیشتر بخورم” ، “همه چیز در حال حاضر وحشتناک است ، پس چه کسی اهمیت می دهد؟” ، اگر من زیاد غذا بخورم به “یا” تغذیه سالم هرگز تفاوتی نمی کند ، بنابراین من باید آنچه را که می خواهم بخورم ، تا آنجا که می خواهم بخورم. ”

غلبه بر پرخوری

اولین قدم برای توقف پرخوری درمان رابطه خود با غذا است.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما امکان می دهد غذای مغذی و متعادل بخورید و بر استرس و احساسات غلبه کنید. این به شما این امکان را می دهد تا سیگنال های گرسنگی و سیری خود را بشنوید ، و همچنین خارج از چرخه رژیم غذایی. شما حتی احساس قوی از ارزش خود و شفقت نسبت به بدن خود را ایجاد خواهید کرد.

این دقیقاً همان چیزی است که ما به افراد می آموزیم که چگونه با روش تغذیه ذهنی خود رفتار کنند. ما شما را با گام هایی برای بهبود رابطه شما با غذا همراهی می کنیم. ما به شما می آموزیم که چگونه روابط جدیدی ایجاد کنید که امکان رشد ، ثبات و حمایت را فراهم کند.

شما می توانید آموزش رایگان ما را مشاهده کنید تا یاد بگیرید چگونه در انتخاب های غذایی خود متعادل تر باشید تا بتوانید از شر وسواس غذایی و رژیم غذایی خلاص شوید ، وزن متعادلی داشته باشید ، رابطه مثبت با غذا و بدن خود برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید