چرا شما سزاوار بدن امروز هستید؟


زمان خواندن. 4: دقیقه

آیا می دانید چه چیزی نگرانم می کند؟ این ایده که شخص باید بدن خود را تغییر دهد تا با ایده آل های دیگری مطابقت داشته باشد. این “کسی” می تواند همسر / شریک ، دوست ، غریبه یا به طور کلی جامعه باشد. نقل قول سونیا رنه تیلور ، یا به ویژه عنوان کتاب شگفت انگیز او ، بدن شما معذرت خواهی نیست.

من به تعدادی از گروه های حرفه ای فیس بوک مربوط به تغذیه بصری (HAES) تعلق دارم. من به وضوح یک پست از رژیم غذایی همکار خود را به یاد می آورم که با یک مشتری که با اختلالات غذا و تصویر بدن مبارزه می کرد کار می کرد. مشتری برای اینکه برای خودش سالم باشد وزن زیادی اضافه کرده بود یا این وزن “از نظر فرهنگی قابل قبول” بود. مشتری شکایت کرد که افراد دیگر با این وزن بسیار بهتر با آنها رفتار کردند. به عبارت دیگر ، آنها با انگ دیگری از تبعیض وزنی روبرو شدند.

این حسی است که من از بسیاری از مشتریان خود شنیده ام. اختلال در خوردن غذا و نارسایی بدن می تواند در هر اندازه بدن یا اسب رخ دهد. با این حال ، هرچه از آرمان های زیبایی شناختی جامعه فاصله بگیرید یا از مفهوم ظاهر “سالم” دورتر شوید ، نه تنها بیشتر با انگ داخلی وزن ، بلکه با انگ وزن وزن خارجی نیز برخورد خواهید کرد.

درگیری با بدن یک چیز است ، اما وقتی به سختی می توانید در صندلی هواپیمایی یا تئاتر جا دهید ، یا نگران این هستید که صندلی نشسته رستوران شما را نگه دارد ، این احساس اضافه وزن بیشتری پیدا می کند. منظور از کلمات غم انگیز بود.

تخریب انگ وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. مشکلات مزمن سلامتی که با وزن بیشتر “مرتبط” است. جانبداری ، انگ و تبعیض افراد دارای اضافه وزن تا حدودی مسئول این امر است. این امر به ویژه در صورتی صادق است که مردم این انگ را درونی کنند. (وقتی استیگمای وزن داخلی را استنشاق می کنید ، فکر می کنید لیاقت کمتری دارید زیرا “وزن زیادی دارید” یا فکر می کنید لیاقت انجام یا انجام کاری را ندارید زیرا “بیش از حد” هستید):

متأسفانه ، ننگ وزن بسیاری از افراد را وادار می کند تا برای کاهش وزن قدم های جدی بردارند تلاش برای مطابقت با ایده آل باریک این شامل همه چیز از رژیم های غذایی بسیار محدود تا برداشتن بخشی از معده (یا) روده ها می شود. متأسفانه جراحی کاهش وزن می تواند عوارض جدی داشته باشد. رژیم چطور؟ تلاش برای رژیم گرفتن در زیر نقطه محافظت شده بدن دستورالعمل افزایش وزن است. در حقیقت ، بسیاری از افرادی که رژیم می گیرند وزن بیشتری نسبت به زمانی که هرگز رژیم نداشتند افزایش می دهند. (من مصاحبه پادکست ربکا استیچفیلد متخصص تغذیه با ساندرا آمودت ، “چرا رژیم ها ما را چاق می کند” را توصیه می کنم).

سازمان بهداشت جهانی: آیا باید تغییر کند؟

همه مواردی که تا کنون ذکر کردم بسیار نگران کننده است که من بارها در مورد ننگ وزن برای نشریات مختلف ، نه فقط برای این وبلاگ ، نوشته ام. یکی از آنها مقاله طولانی در مورد انگ وزن است متخصص تغذیه امروز مجله من اخیراً در مورد انگ وزن نوشتم روزنامه سیاتل تایمز: و برای: واشنگتن پست: اینجا و اینجا اما آنچه در واقع به زنبور عسل در کلاه من برخورد می کند ، مقایسه ای نگران کننده است که مدتی پیش در سرم ظاهر شد.

کسی که وزن یا ظاهر بدن خود را تغییر می دهد تا از انگ زدن و تبعیض جلوگیری شود ، کمی شبیه یک شوهر بدسرپرست است که سعی می کند رفتار خود را تغییر دهد تا میزان سوء استفاده خود را کاهش دهد.

چه در مورد انگ یا سوء استفاده صحبت کنیم ، بدهی هرگز نباید به قربانی تغییر کندبه مجرم (اعم از فرد ، فرهنگ یا جامعه) باید تغییر کند.

هر یک از ما ذاتاً ارزشمند و شایسته احترامی هستیم که می توان برای هر انسان دیگری قائل شد. سلامت و وزن ما (بخوانید: این باعث می شود ما کمتر سالم باشیم: بدبخت. باید متوقف شود.

کمی بیشتر از صابون من

من هر روز سهم خود را با اولین مشتریانم انجام می دهم تا به آنها در ایجاد ارتباط متعادل با غذا و بدن کمک کنم در حالی که سلامت را به شیوه های معنی دار و پایدار بهبود می بخشد. تغذیه بصری (HAES) اساس خوردن بصری اصولی است که من از آنها استفاده می کنم ، زیرا تضاد منطقی با رژیم جنون دارند. اینها موضوعاتی است که من به طور گسترده در مورد آنها نوشته ام ، از جمله:

و البته ، شما همچنان به مشاهده پست هایی در مورد HAES ، ننگ وزن و تبعیض ، خوردن بصری و مسائل مرتبط مانند تصویر بدن و پذیرش بدن ادامه خواهید داد.

این پست حاوی پیوندهای وابسته به آمازون است. من به عنوان همکار آمازون خریدهای با کیفیتی انجام می دهم.


چاپ این پست: چاپ این پست:

دیدگاهتان را بنویسید