چرا موز در خانه خیلی زود خراب می شود: چرا موز به سرعت سیاه می شود؟


دلیل فساد زودرس موز در خانه

من تازه میوه را از میوه فروشی خریدم. تصمیم گرفتم تا دو سه روز آینده در خانه میوه بخورم، بنابراین میوه زیادی خریدم. اما یک دقیقه صبر کنید! من خودم همیشه مشکل داشتم اگر مهمان دارید، می توانید میوه ای را که دو یا سه روز مانده است انتخاب کنید. از طرفی به دلیل مشغله کاری نمی توانید در همان روز جشن بگیرید! راه حل چیست؟ میوه هایی که می خرید به اندازه روز اول تازه به نظر نمی رسند. علاوه بر این، رنگ آنها کدر می شود! چگونه میوه های تازه در مدت کوتاهی سیاه می شوند؟ علاوه بر این، چرا پس از ورود به خانه ما ناگهان رنگ خود را از دست می دهند؟ خبرنامه امروز با شما و مقاله ای با عنوان «چرا موز در خانه بد می شود» است. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دلیل فساد زودرس موز در خانه

بیشتر بخوانید: موز، میوه ضد افسردگی: ۶ بهترین خواص موز برای سلامتی کلی

چرا موز: چرا موز به سرعت در خانه خراب می شود؟

متأسفانه، این دیدگاه اغلب باعث می شود که وقتی زمان شروع یک پروژه فرا می رسد، احساس سردرگمی کنیم. این میوه پس از دو روز خرید بلافاصله سیاه می شود. به خصوص موز یکی از میوه هایی است که سریع ترین خراب شدن و تیره شدن را دارد. بسیاری از میوه های تیره به دلیل تغییر در ترکیبات آنزیمی به نام فنل ایجاد می شوند. اما این تنها دلیل نیست. همانطور که موز از سرزمین های دور به دست ما می رسد، این آنزیم ها ممکن است تغییر کنند. اما اینطور نیست و آنزیم ها تغییر نمی کنند، زیرا سفر موز آن چیزی نیست که ما فکر می کردیم.

دلیل فساد زودرس موز در خانه

بیشتر بخوانید: با دانستن خواص شگفت انگیز پوست موز، آن را دور نریزید!

سفر موز

موزی که از اکوادور وارد کشور ما می شود پس از مدت طولانی حداقل ۲۰-۲۵ روزه وارد کشور ما نمی شود بلکه در مدت زمان کوتاهی مانند یک هفته وارد کشور ما می شود. دلیل تیره نشدن آن در این فرآیند این است که وقتی سبز باقی می ماند، از شاخه جدا می شود. یعنی هنوز نیامده اند. این روش معمولا برای انتقال میوه به مکان های دور استفاده می شود. عامل دیگر این است که موز در طول پرواز نور خورشید را دریافت نمی کند. اما به محض اینکه موز در معرض نور خورشید قرار می گیرد، شروع به تغییر می کند.

چگونه از سیاه شدن موز جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از لک شدن سریع موز، آن را نباید در یخچال قرار داد.

از موز در برابر نور خورشید محافظت کنید.

ساقه ها را با فویل قلع یا فیلم چسبناک بپیچید. به این ترتیب از ورود هوا به داخل موز جلوگیری می کنید.

دلیل فساد زودرس موز در خانه