چقدر درباره ویتامین D – متخصص تغذیه می دانیم؟


سفید شدن مو تاثیر تغذیه مناسب است

02-07-2019:

زبان گاو گل دمنوش

02-07-2019:

امروز می خواهیم در مورد ویتامین D صحبت کنیم ، یک ویتامین محلول در چربی که برای بدن ما بسیار مهم است. این یک ویتامین است که از نور خورشید و غذاهای ما به دست می آید. امروزه مشخص شده است که نارسایی آن با بیماری های مختلف به ویژه ام اس همراه است.

دلیل اصلی افزایش ام اس در ایران به دلیل کمبود این ویتامین در اقوام ایرانی است که البته منشأ ژنتیکی دارد ، در غیر این صورت وضعیت ما خوب است.

به یاد داشته باشید که ویتامین D اضافه وزن یا چاق وارد بافت چربی ما می شود و به دام می افتد. ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم. حتی اگر فردی را با وزن 110 کیلوگرم می بینید ، نتایج آزمایش او را بررسی می کنیم. ویتامین آن 10 میکروگرم و بسیار کم است.

ما شروع به کمک وی با ویتامین D می کنیم. ما به او کمک می کنیم و حتی ویتامین D را تزریق می کند. ده روز بعد ، می بینیم که هنوز سطح ویتامین D پایینی دارد زیرا بافت چربی را در بدن ما ایجاد می کند. آنها اجازه نمی دهند ویتامین D به بافت های فعال ما ، ماهیچه ها ، استخوان ها و کار خود برسد ، بنابراین یکی از مواردی که برای جلوگیری از MS مورد نیاز است اولین افزایش مصرف و دومین کاهش وزن است.

دکتر احمد ساعدی ، متخصص تغذیه و مشاور تغذیه ، می تواند با ارائه روشهای اساسی تغذیه ای: خوردن مقدار و تخم مرغ ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید