چهار نکته برای چربی سوزی بهتر – نکات تغذیه تلفن


در اینجا چهار نکته برای کمک به چربی سوزی بهتر آورده شده است

بهبود سلامت کلی همراه با سوزاندن چربی کار دشواری است. این مقاله به شما چهار روش برای چربی سوزی سریعتر و کاهش وزن بهتر ارائه می دهد.

آیا تا به حال به شما گفته شده است که برای سوزاندن چربی بیشتر باید کمتر غذا بخورید و بیشتر ورزش کنید؟ این معادله به عنوان تراز انرژی شناخته می شود. علیرغم موفقیت شما (یا فقدان آن) در ورزش های سنگین و رژیم کم کالری ، علم این نظریه را کنار می گذارد. قانون ترمودینامیک می گوید که نمی توان انرژی ایجاد یا از بین برد. بنابراین ، اگر انرژی زیادی دریافت شود ، این تغییرات در بافت های بدن ذخیره می شود. در صورت کمبود ، بدن از بافت ماهیچه ای یا چربی انرژی دریافت می کند.

با این حال ، تمرین ساعت های طولانی بدنسازی همیشه عملی نیست ، زیرا بدن شما سوخت بسیار کمی دارد. انجام این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی سوزاندن چربی تأثیر می گذارد. هدف ما بهینه سازی هر یک از این اجزا برای افزایش هزینه کلی انرژی برای سوزاندن چربی است. بیایید هر کدام را بررسی کنیم تا ببینیم چگونه می توانیم عملکرد متابولیک بدن را بهبود بخشیم.

1- میزان متابولیسم پایه (BMR) نشان دهنده انرژی مورد نیاز برای حفظ عملکرد اولیه انسان است. این گزینه تحت تأثیر سن ، جنس ، قد و وزن شما قرار می گیرد. مصرف کمتر از 1000 کالری در روز توصیه نمی شود ، زیرا به طور کلی حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای عملکردهای اساسی بدن است – کاملاً ضروری است. آیا امکان افزایش BMR وجود دارد؟ البته. اما چگونه! انجام تمرینات قدرتی با وزنه امکان پذیر است. ساختن ماهیچه های فعال متابولیک ، متابولیسم استراحت شما را افزایش می دهد. این ماهیچه ها تشنه انرژی هستند.

2- متابولیسم اوقات فراغت (RMR) شباهت زیادی به BMR شما دارد ، پس از اندازه گیری BMR حدود 10 درصد انرژی مورد نیاز بیشتری خواهید داشت. و این برای زمانی است که شما باید استراحت کنید و در رختخواب باشید. این عدد تعداد کالری مورد نیاز بدن شما را نشان می دهد وقتی که تمام روز را در خانه می نشینید و هیچ کاری انجام نمی دهید.

تأثیر ارزش کالری غذا (TEF) ، که به تأثیر هضم بر متابولیسم ما اشاره دارد. بدن ما برای هضم غذایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. مواد مغذی که مصرف می کنیم تأثیر انرژی را بر بدن ما تعیین می کند. آیا می توان TEF خود را افزایش داد؟ بله پروتئین برای هضم به انرژی بیشتری احتیاج دارد ، بنابراین بیشترین تأثیر را بر متابولیسم دارد. بنابراین زمان آن رسیده است که مرغ ، ماست یونانی و لوبیا را در بدن خود نگه دارید.

Erc Exercise (EA) انرژی مورد استفاده برای تمرینات بدنی منظم است. این بسته به نحوه کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برای کسی که بیشتر وقت خود را نشسته یا نسبتاً بیکار می گذراند ، EA حدود 10-15٪ از انرژی دریافتی روزانه آن فرد را تشکیل می دهد. اما خبر خوب چیست؟ هرچه فعال تر باشید ، ارزش انرژی بالاتری خواهید داشت. برای اکثر افرادی که به طور معمول ورزش می کنند ، EA آنها ممکن است 30 or یا بیشتر باشد. ترکیبی از تمرینات با شدت بالا و کم توصیه می شود.

5. قبل از ذکر فاکتور نهایی ، اجازه دهید سناریو و برنامه روزانه شما را پیش بینی کنیم. از ساعت 8 صبح تا 9 شب به محل کار برسید و پشت میز خود بنشینید. تا ظهر در زمان ناهار ، که حدود 30 دقیقه وقت می گذارید. بعد از ناهار به میز خود برگردید 4-5 تا 4-5 ساعت را به این ترتیب بگذرانید. احتمالاً بلافاصله بعد از کار به باشگاه می روید و یک ساعت تمرین می کنید. آیا با این برنامه آشنایی دارید؟ علیرغم ورزش ، متابولیسم شما تحت تأثیر حرارت غیر ورزشی (NEAT) قرار می گیرد. Examples (NEAT) شامل بالا و پایین رفتن از پله رفتن به محل کار است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل مهم در متابولیسم شما است که بخش کوچکی از انرژی دریافتی روزانه شما است ، اما همچنین شاخص خوبی برای افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است به جای ارسال نامه با همکاران خود ملاقات کنید. ماشین خود را برای مسافتهای طولانی تر دورتر پارک کنید.

در نهایت ، این 4 کار مهم را فراموش نکنید که برای افزایش متابولیسم ، چربی سوزی و چربی سوزی باید انجام دهید.

1- تمرینات قدرتی با وزنه

2- افزایش میزان مصرف پروتئین

3- افزایش حجم فعالیت بدنی

4- افزایش تحرک

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: عضله و عملکرد

دیدگاهتان را بنویسید