چه چیزی سوزش سر دل را بهبود می بخشد؟ (6 درمان خانگی)


سوزش سر دل واقعاً ناخوشایند است ، و اگر شما نیز مانند بسیاری دیگر این مشکل را داشته باشید ، ما شما را درک می کنیم. این می تواند لذت غذای مورد علاقه و عصبی بودن آن را برای شما غیرممکن کند. خوب ، خوشبختانه غذاهای سالم وجود دارد که می توانید برای کاهش سوزش سر دل به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

در این مقاله به بررسی دقیق درمان های خانگی برای سوزش سر دل می پردازیم امیدواریم بتوانیم به شما در حل این مشکل تا حدی کمک کنیم.

سوزش سردل. چرا این اتفاق می افتد؟

سوزش سر دل به دلایل مختلفی از جمله GERD ، استرس ، چاقی ، بارداری و موارد دیگر رخ می دهد. هنگامی که اسید معده در جهت مخالف حرکت می کند و وارد مری می شود ، صفرا را وارد دهان می کند و احساس سوزش سر دل می کنید.

غذایی که می خوریم در معده ما اسید تولید می کند. بنابراین ، داشتن رژیم غذایی مناسب و منظم نه تنها از احساس سوزش در معده جلوگیری می کند ، بلکه سلامت ما را نیز بهبود می بخشد.

علائم و علل اسید معده 5 5 روش طبیعی درمان

داروهای خانگی برای سوزش سر دل

حالا بیایید به غذاهایی که سوزش سر دل را کاهش می دهند نگاه کنیم.

1- موز

یکی از بهترین راه های مقابله با اسید معده ، خوردن موز است. موز می تواند احساس سوزش در معده را کاهش دهد. موز سرشار از فیبر ، آنتی اسیدها است ، از اسیدیته معده ، نفخ جلوگیری کرده و در نتیجه سوزش سر دل را کاهش می دهد.

2- آب لیمو

نوشیدن یک لیوان آب ولرم با آب لیمو علائم GERD را پس از خوردن زیاد غذا کاهش می دهد و همچنین سوزش سر دل و درد شکم را کاهش می دهد.

3- سرکه سیب

اگر از نفخ ، اسیدیته یا سوزش سر دل رنج می برید ، سه قاشق چای خوری سرکه سیب را به یک لیوان آب ولرم اضافه کرده و قورت دهید. این در درمان مشکلات سوزش معده مشکلات معده مرتبط با رفلاکس اسید مفید است.

سرکه سیب

4- ژل آلوئه ورا

خوردن ژل آلوئه ورا قبل از غذا همراه با سوزش سر دل علائم سوزش معده را کاهش می دهد. آلوئه ورا به دلیل داشتن آنتراکینون خاصیت ملین دارد و برای روده ها بسیار مفید است. علاوه بر این ، آلوئه ورا میزان آب در معده و روده را افزایش می دهد ، که باعث هیدراتاسیون بدن می شود ، اجابت مزاج را تسهیل می کند.

ژل آلوئه ورا

5- چای سبز

برای درمان سوزش سر دل ، می توانید کمی عسل را در یک فنجان چای سبز حل کنید. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است و خواص مفید زیادی برای بدن دارد. علاوه بر این ، چای سبز دارای خواص ضد التهابی است و بنابراین علائم تخلیه معده را کاهش می دهد.

9 داروی گیاهی برتر برای گرفتگی معده

6- ماست

خوردن ماست به خلاص شدن از شر هرگونه ناراحتی در مخاط معده کمک می کند. ماست پروبیوتیک طبیعی با افزایش باکتری های خوب در روده ، ایمنی و سلامت معده را تضمین می کند. علاوه بر این ، ماست حاوی مقدار زیادی پروتئین است که توانایی بدن شما را در هضم غذا افزایش می دهد.

مواردی که باید از آن جلوگیری کرد تا از سوزش سر دل جلوگیری شود

اکنون که می دانید چه غذاهایی برای سوزش سر دل مفید هستند ، بیایید به برخی عادات غذایی ناسالم بپردازیم که باید از آنها اجتناب کرد.

در صورت داشتن هرگونه حساسیت غذایی یا رفلاکس معده (GERD) یا اسید معده مزمن ، باید از غذاهای حساسیت زای زیر اجتناب کنید:

  • شیر و محصولات لبنی
  • غذای بدون گلوتن
  • الکل
  • غذای سرخ شده
  • کافئین
  • شکلات
  • مرکبات مرکبات

علاوه بر اجتناب از این غذاها ، باید سعی کنید با نخوردن غذا در اواخر شب استرس و اضطراب را کاهش دهید. در عوض ، از انتهای لیست کار کنید و مسائلی را که ارزش جنگیدن ندارند از بین ببرید.

منبع 1 منبع 2:

فیلم درمان سریع سوزش سر دل

دیدگاهتان را بنویسید