چگونه موهای خود را عالی نگه دارید – ۱۰۰ تار


دسته گل مو
تصویر از وب سایت NDTV است.

وقتی نوبت به مراقبت از مو می رسد، تغذیه مو و پوست سر از داخل به بیرون برای بازگرداندن درخشندگی و جهش به موهای ما در هر شرایط آب و هوایی ضروری است. از آنجایی که هنگام خشک کردن، سشوار کشیدن و رنگ کردن موهای خود دائماً تحت شکنجه گرما و مواد شیمیایی قرار می گیریم، مهم است که تارهای زیبای خود را پرورش دهیم و نوازش کنیم، به خصوص اکنون که تابستان فرا رسیده و گرما به اوج خود رسیده است.

تابستان به ویژه روی موهای ما تأثیر می گذارد. اشعه ماوراء بنفش خورشید به موها آسیب می رساند و آنها را خشک و زبر می کند. اگر به اندازه کافی از آن مراقبت نکنیم، موهایمان قرمز شده و پوست سرمان خشک می شود.

آدیتیا آریا، یکی از بنیانگذاران شرکت زیبایی و سلامت Yes Madam، فهرستی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا موهایتان را حتی در آن روزهای گرم تابستان براق نگه دارید، تهیه کرده است.

از استفاده از ابزار داغ خودداری کنید

با گرمای زیاد موجود در هوا، افزودن حرارت بیشتر به مخلوط به مو آسیب می رساند و پوست سر را خشک می کند. یک یا دو بار در هفته از وسایل گرم کن استفاده کنید. بعد از شستن موها آن را ببافید تا حالت مجعدی داشته باشد.

شامپو و نرم کننده با مرطوب کننده را امتحان کنید

به دلیل تعریق شدید و گرما، رژیم شستشوی مو در نهایت بالا می رود و در نتیجه پوست سر خشک می شود. شامپوی شفاف کننده را امتحان کنید و فراموش نکنید که به موهایتان نرم کننده بزنید تا آن را مرطوب نگه دارید.

استفاده از محافظ مو را شروع کنید

در حالی که صورت خود را با ضد آفتاب می پوشانید، باید همین کار را برای موهای خود نیز انجام دهید. زیرا موهای شما نیز جزء حساس بدن شما هستند. استفاده از ضد آفتاب را به صورت ژل، لوسیون یا اسپری شروع کنید. از موهای شما در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت می کند و باعث می شود در تمام طول روز براق به نظر برسند.

کلاه بپوش

اگر مجبورید برای مدت طولانی زیر نور مستقیم خورشید بمانید، شروع به پوشیدن کلاه کنید. کلاه بهترین راه برای حفظ سلامت موهای شماست. آنها به سادگی از موهای شما محافظت نمی کنند. همچنین از گوش و گردن شما محافظت می کند. کلاه خاصی در بازار وجود ندارد. شما همیشه می توانید یکی را انتخاب کنید که ظاهر شما را تحسین کند.

روغن کاری را فراموش نکنید

بسیاری از مردم فکر می کنند که روغن کاری فقط در زمستان ضروری است، اما این رایج ترین تصور غلط است. در تابستان باید هفته ای یکبار موهای خود را نرم کنید. روغن های مو، مانند روغن نارگیل یا زیتون، موهای شما را تغذیه کرده و به رشد آن کمک می کند.

Vivek Gautam، مدیرعامل و مدیر عامل سالن زیبایی NS4، به لیست اضافه شده است:

۱. تابستان را شروع کنید با برش برای جلوگیری از ترک های ترمینال و طراحی. مو در تابستان به سرعت رشد می کند.

۲. موهای خود را به مدل های شل و راحت ببافید قیطان موها را در جای خود نگه می دارد و قرار گرفتن در معرض نور خورشید را کاهش می دهد. مدل موی تنگ می تواند باعث آسیب شود، به خصوص اگر موهای شما از گرمای تابستان خشک شده باشد.

۳. مقدار حرارتی که استفاده می کنید را کاهش دهید سعی کنید موهای خود را تا حد امکان کمتر خشک کنید. به سرعت خشک می شود زیرا در تابستان هر روز در معرض گرما قرار می گیرد. همچنین اگر موهایتان از قبل خشک شده است، باید از اتوی صاف کننده استفاده نکنید.

۴. به جای برس از شانه دندان پهن استفاده کنید از برس زدن موهای خیس خودداری کنید زیرا بیشتر در معرض شکستگی هستند. اگر موها تارها را بگیرند، آنها را صاف می کنند و پاره می کنند، بنابراین شانه های دندانه پهن برای باز کردن موها بهترین است.

۵. مصرف مواد مغذی حیاتی خوردن غذای سالم برای سلامتی ضروری است. غذاهای سالم بر حسب ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز برای سلامتی تعریف می شوند. غذاهای سرشار از پروتئین و آهن بخورید. سبزیجات و میوه ها باید بخش بزرگی از رژیم غذایی شما باشند.

بنابراین، وقتی در تابستان از صورت خود مراقبت می کنید، باید از موهای خود نیز مراقبت کنید، زیرا موهای سالم می توانند شما را از سایرین متمایز کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر