چگونه می توان اعتیاد به قند را رها کرد؟


امروز ما در مورد اعتیاد به قند و ترک آن صحبت خواهیم کرد. دلیل انتخاب این موضوع این است که امروز ، طی مشورت من ، یکی از مراجعین اشاره کرد که هر بار که در موقعیت استرس زا قرار می گیرد ، هوس شیرینی می کند ، به یک دور باطل تبدیل شده است ، احساس گناه می کند.

قبل از شروع ، بیایید با درک اینکه اعتیاد به قند چیست شروع کنیم. برای احساس بهتر ، وابستگی احساسی یا روانی به قند یا غذاهای شیرین دارید. خوردن قند در بدن ما مواد مخدر و دوپامین را آزاد می کند. دوپامین یک انتقال دهنده عصبی است که نقش مهمی در چرخه پاداش رفتارهای اعتیادآور دارد. هنگامی که یک رفتار خاص باعث ترشح دوپامین اضافی می شود ، سطح بالایی دلپذیر را احساس می کنید ، که باعث می شود دوباره احساس مشابهی داشته باشید. بنابراین شما رفتار را بارها و بارها تکرار می کنید ، در نتیجه حلقه را تقویت می کنید.

شکر همه سلول های مغز را تغذیه می کند. مغز شما همچنین قند را به عنوان یک هدیه می بیند ، که باعث می شود بیشتر بخواهید. اگر اغلب شکر زیادی مصرف می کنید ، این پاداش را تقویت می کنید. ترک عادت برای شما دشوار است ، اما غیر ممکن نیست.

چگونه قند موجود در غذا را تعیین کنیم؟

شکر در بسیاری از تخم مرغ ها یافت می شود. دفعه بعد که برچسب غذا را می خوانید ، لطفاً کمی وقت بگذارید تا برچسب را بخوانید. متوجه خواهید شد که دو ستون وجود دارد ، یعنی: قندهای رایگان و قندهای اضافی. قندهای رایگان شامل هر دو قند در عسل و آب میوه و همچنین قندها در غذا و نوشیدنی ها هستند ، در حالی که قندهای اضافه شده شامل کلماتی مانند گلوکز ، شربت ذرت ، شکر قهوه ای ، دکستروز ، ماهون ، دکستروز است: این قندهای اضافه شده در ستون مواد تشکیل دهنده محصول ذکر شده است.

برخی از غذاهای دارای قند شامل نوشیدنی های انرژی زا ، نوشیدنی های الکلی ، نوشابه ، نوشیدنی های میوه ای ، قهوه شیرین و چای است. سایر منابع آشنا تنقلات هستند. فقط لازم نیست اینها واضح باشند ، مانند کلوچه ، کوکی ، کوکی و بستنی. همچنین می توانید آنها را به مقدار زیاد در محصولاتی مانند نان ، سس سالاد ، میله گرانول و حتی ماست کم چرب پیدا کنید. بنابراین ، می توان ترفندهای تبلیغاتی را در نظر گرفت. بدون چربی به معنای بدون شکر نیست و حتی بدون قند نیز به این معنا نیست. این بدان معناست که اگرچه ممکن است حاوی شکر نباشد ، اما حاوی شیرین کننده های مصنوعی است که به اندازه قند مضر هستند ، اگر نه بیشتر.

عوارض جانبی وابستگی به قند

اعتیاد به قند شیرین می تواند پیامدهای منفی زیادی برای سلامتی شما داشته باشد ، مانند اسیدیته ، التهاب ، نفخ ، گاز ، مه مغزی ، فاجعه شدید انرژی و تحریک پذیری. سایر عوارض جانبی ممکن است شامل نوسانات خلقی ، عصبی بودن ، دیس بیوزیس ، پیری سریع پوست ، آکنه و رنگدانه پوست ، رنگدانه شدن پوست ، آلرژی ، بثورات و عدم تعادل هورمونی باشد. در صورت عدم مدیریت ، می توانند گمراه شوند و راه درست را از دست بدهند. بنابراین سیگنال های بدن خود را هنگامی که می خواهد از شما بخواهد قند خون خود را کم کنید ، درک کنید. آنچه امروز فقط یک نشانه است ممکن است فردا زنگ خطر باشد.

راههای ترک قند.

 • نسبت به روزه داری متناوب واکنش نشان دهید
  ما مشتریان زیادی داریم که در حال حاضر ریتم سیرک را دنبال می کنند و نتیجه ای که در روزه داری دیده اند چیزی جز یک معجزه نیست. در طول روزه داری ، گرلین کاهش می یابد و لپتین افزایش می یابد. گرلین یک هورمون گرسنگی است که به شما می گوید وقتی گرسنه هستید. لپتین یک هورمون سیری است که به شما می گوید چه زمانی سیر هستید.
 • ریشه های سلیقه خود را تربیت کنید
  بسیاری از اوقات به دلیل وابستگی بیش از حد به طعم و مزه آنها ، به سراغ شیرینی ها می رویم. احتمالاً شنیده اید که بسیاری از مردم بعد از غذا خوردن چیزی شیرین می خواهند. این به این دلیل است که ما خیلی به آن عادت کرده ایم. به همین ترتیب ، برای غلبه بر اعتیاد ، باید جوانه های چشایی خود را آموزش دهیم تا از چیزهای شیرین کمتر لذت ببرند. وقتی به خوردن چیزهای فوق العاده شیرین عادت می کنید ، کمتر هوس آنها را می کنید.
 • دور از چشم انداز ، دور از اندیشه
  احتمالاً قبلاً این را شنیده اید ، به من اعتماد کنید ، برای از بین بردن قند معجزه می کند. وسوسه نشوید شیرینی ، شیرینی ، سایر غذاهای شیرین را در کمد ها ، یخچال ها و سایر غذاهای شیرین ذخیره کنید.
 • مراقب مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده خود باشید
  کربوهیدراتهای ساده به سرعت وارد جریان خون می شوند که به سرعت سطح قند خون و متعاقباً سطح انسولین را افزایش می دهد. بدون فیبر ، پروتئین و چربی در رژیم غذایی ، کربوهیدراتهای ساده شما را سیر و سیر نمی کند و به زودی مقدار بیشتری از آن را دریافت خواهید کرد. کربوهیدراتهای مناسب را انتخاب کنید – کربوهیدراتهای پیچیده برای فیبر ، چربیهای خوب و پروتئینهای با کیفیت را در رژیم غذایی خود بگنجانید. برخی از نمونه های کربوهیدرات ساده شامل آرد تصفیه شده ، شیرینی ، شکر روی میز ، نوشابه و غیره است. نمونه هایی از کربوهیدراتهای پیچیده عبارتند از آجیل ، دانه ها ، لوبیا ، غلات ، غلات کامل و موارد دیگر.
 • تفاوت بین گرسنگی جسمی و احساسی را درک کنید
  ما همیشه برای رفع گرسنگی غذا نمی خوریم. بسیاری از ما هنگام تسکین استرس یا احساسات ناخوشایند مانند غم ، تنهایی ، اضطراب یا کسالت ، رویکردی آرام داریم. گاهی اوقات خوردن یا دریافت غذا به عنوان هدیه لزوما چیز بدی نیست. اما وقتی غذا خوردن به مکانیسم اصلی غلبه تبدیل می شود ، شما در یک چرخه ناسالم گیر می کنید که در آن احساس یا مشکل طبیعی هرگز حل نمی شود. گرسنگی ما نمی تواند با غذا ارضا شود. ممکن است در حال حاضر غذا خوردن احساس خوبی داشته باشد ، اما احساساتی که غذا خوردن ایجاد کرده است هنوز وجود دارد. بنابراین ، ما همیشه باید با یک اقدام محتاطانه روی یک دلیل منطقی کار کنیم.
 • خواب با کیفیت داشته باشید
  کمبود خواب باعث تغییرات هورمونی می شود. گرلین ، هورمون کنترل گرسنگی ، افزایش می یابد و باعث می شود بیشتر غذا بخورید. علاوه بر این ، ما سطح انرژی پایینی در طول روز داریم ، که ما را مجبور به خوردن غذاهای شیرین می کند در حالی که بدن ما به خواب کافی نیاز دارد.
 • آن را توسعه دهید
  ورزش خوب به ترشح هورمون های شادی مانند سروتونین کمک می کند ، بنابراین به ما کمک می کند تا بر اعتیاد غلبه کنیم و خود را مشغول کنیم.
 • کمبود مواد معدنی را بررسی کنید
  وقتی به رژیم های دمدمی مزاج روی می آوریم ، باعث کمبود مواد معدنی در بدن می شود. هنگام رژیم گرفتن ، می خواهید غذاهایی مانند شکر ، چیپس یا namkeens:، ممکن است باعث شود رژیم خود را به طور کامل کنار بگذارید و به خوردن بازگردید. مواد معدنی قوی شامل روی ، منیزیم ، کروم و کلسیم است. گاهی اوقات می توان خستگی ناشی از فقر آهن را با شکر اشتباه گرفت.
 • روغنهای معطر را بو کنید یا پخش کنید
  برخی از روغنهای ضروری که به اعتیاد به قند کمک می کنند ، نعنا و شوید هستند که هورمون سیری مغز را تحریک می کنند ، شوید و دارچین اشتها را سرکوب می کنند و علف اسطوخودوس و لیموترش سطح استرس را بهبود می بخشد.
 • چالش ها را بر عهده بگیرید
  شرکت در یک چالش هفتگی یا دو هفته ای بدون قند با خانواده و دوستان شما ممکن است به شما انگیزه دهد تا با هم ادامه دهید.

جایگزین های قند را امتحان کنید: دستور العمل ها

لازم نیست شیرینی را کنار بگذارید. ما باید سعی کنیم جایگزین های طبیعی جایگزین شکر مانند عسل ، جعفری ، شکر نارگیل را انتخاب کنیم. دفعه بعد ، وقتی شکر می خواهید ، این دستور العمل های وبلاگ ما را که مخصوص دندان شیرین شما طراحی شده است ، امتحان کنید. به یاد داشته باشید که از آن کم لذت ببرید ، زیرا همه چیز اضافی بد است.

YouCare همه چیز درباره شماست:

نمی توانید از لیوان خالی بریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان ابتدا خود را بسازید. You Care به شما مربوط است. – لوک کوتینیو

ما تیمی از متخصصان تغذیه بالینی بسیار آموزش دیده ، متخصصان تغذیه معتبر ، مربیان مجرب زندگی ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان ماهر آلوپاتیک و پزشکان هومیوپاتی هستیم. به ما روی مراقبت های پیشگیرانه و توانبخشی کامل کار می کنیم ، با تأکید بر چهار رکن سلامت: تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین ، هنگامی که در محدوده قوانین طبیعت عمل می کنیم ، بهترین رشد را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، حرکت ، خوابیدن ، فکر کردن ، نگاه دلسوزانه ما است که همه آنها از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

ما به علت اصلی اعتقاد داریم ، بازتاب فردی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد. بهبودی زمانی آغاز می شود که به دارو احترام بگذاریم و روی آن تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسب را ایجاد کنید که به بدن شما اجازه دهد در هوش نفوذ کند و پیشگیری ، بهبود و درمان را ارتقا دهد.

برنامه های سبک زندگی ادغام و پیشگیری ما به صدها هزار نفر کمک کرده است تا شرایطی مانند سرطان ، دیابت ، تیروئید ، اختلالات قلبی و عروقی و خود ایمنی و ایمنی پایین در برابر سایر سندرم های نادر را مدیریت کنند.

در اینجا می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی را بخوانید شهادت های قدرتمند افرادی که از سراسر جهان سرازیر شده اندبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا یا سفارش مشاوره در جهت مناسب ، بخشی از برنامه های سلامت ادغام ما باشید. با ما به شماره 18001020253 تماس بگیرید یا برای ما در [email protected] بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید