چگونه یک خانه دوستدار محیط زیست بسازیم – سپ مگ


پایداری در زمینه مدرن معانی زیادی دارد، اما در چند دهه گذشته مترادف با اصطلاح “دوستانه محیط زیست” شده است. کل مفهوم ثبات حول محور داشتن توانایی ادامه کار یا حضور برای مدت زمان نامحدود می چرخد. زندگی پایدار یعنی زندگی به گونه ای که بتواند برای دهه ها و نسل ها دوام بیاورد.

به طور کلی دارای سه سطح زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی است.

امروزه پایداری زیست محیطی با برجسته ترین چالش ها مانند تغییرات آب و هوایی، صید بی رویه و کشاورزی، از بین رفتن تنوع زیستی، آلودگی و جنگل زدایی مواجه است. پایداری اجتماعی به سبک زندگی فردی افراد یک جامعه، به ویژه از نظر مصرف اخلاقی، اشاره دارد و گاهی از آن به عنوان زندگی پایدار یاد می شود.

پایداری اقتصادی مفهومی است که با رشد و توسعه نوع بشر بدون قربانی کردن سلامت افراد یا کره زمین سروکار دارد. راه های مختلفی وجود دارد که می توانید این مفاهیم را در سبک زندگی و الگوهای ساختمانی خود اعمال کنید تا محیطی امن تر و سبزتر ایجاد کنید.

2-ecohomes.jpg

خانه پایدار چیست؟

یک خانه ثابت می تواند شبیه هر خانه دیگری باشد. مسکن پایدار همه چیز در مورد عملی بودن و به حداقل رساندن زباله است، بنابراین مصالح ساختمانی بازیافتی یا بازیافتی ویژگی مشترک خانه های پایدار است. این مواد همچنین سبک وزن هستند و ساخت آنها آسان است زیرا ساخت و ساز را برای تولیدکنندگان سرعت می بخشد و ردپای کربن تولید را کاهش می دهد.

4-ecohomes.jpg

یک خانه دوستدار محیط زیست باید با طراحی آب و هوای هوشمند که نیاز به خدمات گرمایش یا سرمایش مصنوعی را کاهش می دهد انرژی کارآمد باشد. میانگین هزینه ساخت یک خانه دوستدار محیط زیست (در Net Zero) در استرالیا حدود ۲۷۴۰۰۰ دلار است، اگرچه قیمت ها می تواند از ۱۹۳۰۰۰ تا ۲۷۴۰۰۰ دلار متغیر باشد.

با این حال، یک خانه NetZero با مقداری که در هزینه های غیرضروری آب و برق یک خانه ناکارآمد صرفه جویی می کنید، خیلی سریع بازمی گردد.

5-ecohomes.jpg

مزایای بی پایانی برای ساختن یک خانه پایدار یا حتی بازسازی خانه فعلی شما با طراحی سازگار با محیط زیست وجود دارد.

نکته نهایی، البته، مزیت زیست‌محیطی است – دانستن اینکه شما سهم خود را برای کاهش ضایعات و التیام سیاره انجام می‌دهید، اطمینان‌بخش است، و اگر افراد کافی به خانه‌های دوستدار محیط زیست روی آورند، می‌توانیم تفاوت واقعی ایجاد کنیم. اگرچه این قانع‌کننده‌ترین استدلال از دیدگاه اخلاقی است، اما مطمئناً تنها مزیت ساخت خانه‌ای کارآمد در مصرف انرژی نیست.

3-ecohomes.jpg

انگیزه های مالی حداقل نیست. یک خانه سبز می تواند مقدار دقیق انرژی مورد نیاز برای کار را تولید کند و در طول زمان در قبض های برق بی شماری صرفه جویی کند. خانه های کربن مثبت در واقع تولید می کنند بیشتر برق بیشتر از نیاز خانه شما، که می توانید آن را دوباره به شبکه بفروشید.

یکی دیگر از دلایل سرمایه گذاری در معماری پایدار، مزایای سلامت شخصی است. مواد طبیعی که معمولا در ساخت و ساز استفاده می شود نیز غیر سمی و بدون مواد شیمیایی هستند که خطر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض مواد مضر را کاهش می دهد. خانه‌های سازگار با محیط زیست نیز با در نظر گرفتن محیط طبیعی ساخته می‌شوند و از ویژگی‌های منظره مانند باد، ارتفاع یا قرار گرفتن در معرض آفتاب اغلب برای اطلاع از چیدمان خانه استفاده می‌شود.

6-ecohomes.jpg

چه چیزی یک خانه را پایدار می کند؟ ۵ ایده برای ساخت یک خانه پایدار

۴. گیاهان بومی

7-ecohomes1.jpg

گیاهان بومی و بومی برای سلامت محیط طبیعی اطراف خانه شما حیاتی هستند. کاشت گیاهان بومی ممکن است در مواجهه با چنین چالش بزرگی مانند تغییرات آب و هوایی ژست بزرگ یا قهرمانانه به نظر نرسد، اما تفاوت زیادی در منطقه خاص شما و حیات وحشی که در آن زندگی می کنید ایجاد می کند.

8-ecohomes1.jpg

گیاهان بومی نیز به آبیاری کمتر و هدر رفتن آب کمتری نیاز دارند. همچنین در برابر آتش مقاوم‌تر است و می‌تواند به جلوگیری از گسترش سایر گونه‌های گیاهی مهاجم که تنوع زیستی استرالیا را تهدید می‌کنند، کمک کند. اگر پول لازم برای انجام یک بازسازی اساسی را ندارید، این یک راه کوچک برای ایجاد تفاوت بزرگ است.

۱. امکانات سازگار با محیط زیست

9-ecohomes2.jpg

تعدادی چیز وجود دارد که می توانید برای صرفه جویی در مصرف انرژی در خانه خود نصب کنید. در اینجا لیستی از ساده ترین اقلامی است که می توانید برای بهبود مصرف انرژی خود خریداری کنید.

ایده های مسکن پایدار: ویژگی های مشترک خانه های کم مصرف

10-ecohomes.jpg

  • درها یا پنجره های بلند (شیشه ای).
  • سیستم های آبیاری قطره ای
  • دستکاری کننده
  • توالت های کم آب
  • دریچه های قفل شونده
  • مخازن آب
  • چراغ های انرژی هوشمند
  • لوازم مورد تایید (مانند ماشین ظرفشویی یا ماشین لباسشویی)

۳. مواد

11-ecohomes3.jpg

مصالح ساختمانی بازیافتی راهی عالی برای کاهش ردپای کربن و استفاده مجدد از موادی هستند که ممکن است در محل دفن زباله آلوده شوند.

12-ecohomes3.jpg

سایر مصالح ساختمانی گلخانه عبارتند از: بامبو، خاک مالچ شده، پلاستیک بازیافتی، چوب پنبه، چوب/فولاد احیا شده و بتن پیش ساخته. برای بررسی دقیق ۱۰ بهترین مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست، اینجا را کلیک کنید.

۲. طراحی آگاهانه

13-ecohomes4.jpg

طراحی هوشمند می تواند میزان انرژی مورد نیاز خانه برای تنظیم دما را کاهش دهد. معروف ترین معمار استرالیا، گلن مرکات، به دلیل علاقه اش به محوطه سازی و روشی که عناصر می توانند بر طراحی خانه تاثیر بگذارند، شهرت دارد.

14-ecohomes4.jpg

خانه کوتاه مری نمونه بسیار خوبی برای این امر است زیرا بر روی ازاره ها ساخته شده است و از پنجره های فولادی برای کنترل جریان طبیعی هوا استفاده می کند. صحبت با یک معمار آگاه از محیط زیست را در مورد خواسته های خود برای یک خانه مستقل در نظر بگیرید. آنها احتمالاً ایده های کلیدی زیادی برای افزایش عملکرد دارند که ممکن است برنامه های خانه شما را تغییر دهد.

درباره گلن مرکات و رویکرد نمادین “زمین را لمس کنید” برای ایجاد پایداری بیشتر بخوانید.

۱. تغییر به سمت انرژی های تجدیدپذیر

15-ecohomes5.jpg

بهترین کاری که می توانید برای کاهش انتشار کربن و سبزتر کردن خانه خود انجام دهید، روی آوردن به انرژی های تجدیدپذیر است. این برای ساختمان های جدید و قدیمی به همان اندازه صادق است، زیرا منابع زیادی برای کسانی که می خواهند خانه های قدیمی را به انرژی پاک تبدیل کنند وجود دارد.

گام های کوچکی که می توانید برای رسیدن به این نقطه بردارید شامل نصب یک توربین بادی کوچک و سبک وزن یا یک سیستم آب کوچک است. ساده‌ترین راه (هرچند گران‌قیمت) برای دریافت NetZero این است که منبع برق اولیه خود را با انرژی خورشیدی جایگزین کنید. 16-ecohomes5.jpg

شما می توانید این کار را با تماس با یک شرکت نصب و راه اندازی خورشیدی انجام دهید که به شما در مورد مکان ایده آل برای پانل های خورشیدی شما مشاوره می دهد و قیمت را اعلام می کند. دولت حتی برای انواع خاصی از تاسیسات خورشیدی تخفیف هایی ارائه می دهد – اگر واجد شرایط هستید می توانید اینجا را بررسی کنید. هزینه به اندازه سیستم شما بستگی دارد، اما به طور متوسط ​​یک سیستم خورشیدی ۵ کیلوواتی حدود ۵۱۴۰ دلار برای شما هزینه خواهد داشت.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر