کاراته‌کاهای ایران به ۲ مدال برنز رسیدندبه گزارش ایرتا، دوشنبه و در نخستین روز المپیک ناشنوایان برزیل، در مسابقات بخش کومیته (مبارزه) حسین تبرته فراهانی در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم که با حضور ۹ کاراته‌کا پیگیری می‌شد، ابتدا به مصاف حریف برزیلی خود رفت و  وی را ۶ بر صفر شکست داد.

تبرته در دیدار دومش مقابل حریف اوکراینی ۴ بر ۳ شکست را پذیرفت و راهی جدول شانس شد و در این مرحله با برد ۸ بر صفر برابر کاراته‌کای آلمانی برنز این وزن را از آن خود کرد.

ابراهیم پورکاشانی دیگر ورزشکار ایرانی در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم که با حضور ۱۱ کاراته کا برگزار شد، در گام نخست حریف اهل شیلی را ۵ بر صفر شکست دادو سپس در مصاف با ورزشکار اهل مالزی شکست ۴ بر صفر را پذیرفت و به جدول شانس مجدد راه یافت.

در بخش مسابقات کومیته زنان، سارا ادریا در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم در گروهی پنج نفره قرار گرفت، که پس از یک دور استراحت مقابل حریفی از اوکراین سه بر صفر باخت و به مدال برنز رسید.

با مدال سارا ادریا تعدا مدال های ایران در روز اول به چهار مدال رسید که همگی برنزی هستند.

پیش از این نیز مژده مردانی در بخش کاتای انفرادی به نخستین مدال برنز کاروان ایران دست یافته بود. مسابقات کاراته المپیک ناشنوایان برزیل فردا هم ادامه دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر