کره شمالی نسبت به واکنش هسته ای در صورت تحریک جنوب – و بیش از یک نفر – هشدار می دهد


برای دومین بار در سه روز گذشته، خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، کره جنوبی را به دلیل افزایش قابلیت های حمله پیشگیرانه احتمالی خود علیه کره شمالی سرزنش کرد و گفت در صورت تحریک نیروهای متعارف کره، نیروهای هسته ای این کشور باید تحریک شوند. جنوب.

کیم جونگ اون در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه توسط خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شد، اظهارات اخیر سو ووک، وزیر دفاع کره جنوبی درباره حملات پیشگیرانه را “رویایی خارق‌العاده” و “هیستری جنون آمیز” توصیف کرد.

وی تأکید کرد که کره شمالی خواهان جنگ دیگری در شبه جزیره کره نیست، اما هشدار داد که اگر جنوب حمله پیشگیرانه یا هر حمله دیگری را انتخاب کند، با تسلیحات هسته‌ای مقابله خواهد کرد و ارتش جنوب را “کاملاً فروپاشیده” خواهد گذاشت. “

در بیانیه دیگری به سو در روز یکشنبه، او او را یک “مرد تفاله” خواند و هشدار داد که جنوب ممکن است به دلیل اظهارات او با “تهدید جدی” روبرو شود.

اظهارات او در بحبوحه تنش‌ها بر سر آزمایش‌های تسلیحاتی کره شمالی در سال جاری، از جمله اولین آزمایش موشکی دوربرد این کشور از سال ۲۰۱۷ در ۲۴ مارس، که در آن برادرش بسته‌های هسته‌ای را با هدف تحت فشار قرار دادن واشنگتن برای پذیرش کره احیا کرد، بیان شد. حذف. مجازات های فلج کننده

برخی کارشناسان می گویند کره شمالی ممکن است موشک های آزمایشی را بر فراز ژاپن پرتاب کند یا آزمایش های هسته ای خود را در ماه های آینده از سر بگیرد زیرا به دنبال پاسخی از سوی دولت بایدن است که از تهاجم روسیه و تشدید تنش ها به اوکراین حواسش پرت شده است. رقابت چین

تنش‌های جدید شکست بزرگ مون جائه این، رئیس‌جمهور مستعفی کره‌جنوبی، یک لیبرال شرور بود که ریاست‌جمهوری خود را به خاطر جاه‌طلبی‌های خود برای نزدیکی به خطر انداخت.

سوه در جریان بازدید از فرماندهی موشکی راهبردی این کشور در هفته گذشته گفت که کره جنوبی توانایی و آمادگی دارد تا در صورتی که متوجه شود کره شمالی قصد شلیک موشک به کره جنوبی را دارد، حملات دقیقی به کره شمالی انجام دهد.

سئول همیشه این استراتژی حمله پیشگیرانه را برای مقابله با تهدیدات موشکی و هسته ای فزاینده کره شمالی حفظ کرده است، اما برای یک مقام ارشد سئول تحت دولت ما غیرعادی بود که صریح در مورد آن صحبت کند.

اگر (کره جنوبی) رویارویی نظامی با ما را انتخاب کند، نیروی هسته ای رزمی ما ناگزیر باید کار خود را انجام دهد… حمله وحشتناکی رخ خواهد داد و ارتش (کره جنوبی) باید با سرنوشتی وحشتناک روبرو شود. کیم در آخرین بیانیه خود گفت: “ویرانی کامل”. “حمله پیشگیرانه” برای کشوری که دارای سلاح هسته ای است؟ “این یک رویای شگفت انگیز است و هیستری دیوانه کننده است.”

مون سه بار در سال ۲۰۱۸ با کیم جونگ اون ملاقات کرد و به شدت برای کمک به برگزاری اولین دیدار کیم با دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا در ژوئن همان سال، لابی کرد.

اما دیپلماسی از زمان شکست دومین نشست کیم-ترامپ در سال ۲۰۱۹ در ویتنام، که در آن آمریکایی‌ها درخواست کره شمالی برای لغو تحریم‌های بزرگ در ازای تسلیم محدود توانایی‌های هسته‌ای این کشور را رد کردند، هرگز بهبود نیافته است.

کره شمالی همچنین تمامی روابط خود را با دولت ما قطع کرده و در عین حال خشم خود را نسبت به مانورهای نظامی آمریکا و کره جنوبی و ناتوانی سئول در سود بردن از واشنگتن ابراز کرده است.

ریاست جمهوری مون در ماه مه به پایان می رسد، زمانی که یون سوک یول محافظه کار جایگزین او می شود، کسی که علناً در مورد استراتژی حمله پیشگیرانه علیه کره شمالی در طول مبارزات انتخاباتی خود صحبت کرده است. مخالفان لیبرال او از او به دلیل تحریک بی مورد کره شمالی انتقاد کردند، اما یون گفت که رویکردی اصولی در قبال پیونگ یانگ اتخاذ خواهد کرد.

در حالی که دولت بایدن مذاکرات بی پایانی را پیشنهاد کرد، کره شمالی این پیشنهاد را رد کرد و از واشنگتن خواست ابتدا سیاست «خصمانه» خود را حذف کند، اصطلاحی که کره شمالی در درجه اول برای اشاره به تمرینات نظامی مشترک آمریکا و کره و تحریم های آمریکا و جنوب استفاده می کند. درباره برنامه تسلیحات هسته ای آن

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر