کشتی گیران آزاد ایران در قزاقستان ۴ مدال کسب کردند – ساحل نیوز


در مسابقات جام بولات تورلیخانوف ۲۰۲۲ در آلماتی قزاقستان که از دوم ژوئن آغاز شد، حسن یزدانی، کامران قاسم پور و امیرحسین زار در اوزان ۸۶، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم مدال طلا و امیرحسین فیروزپور به مدال نقره دست یافتند. وزن ۹۷ کیلوگرم

در وزن ۸۶- کیلوگرم حسن یزدانی در دور اول ۱۲ بر صفر فاتح اردان از ترکیه را شکست داد و در دور دوم در مرحله نیمه نهایی دولات بیکوف قزاقستانی را با نتیجه ۱۲ بر یک شکست داد و راهی جام حذفی شد. به اوج رسیدن

یزدانی به مصاف بوریس ماکایف از اسلواکی رفت و با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که به صورت دوره ای با ۶ کشتی گیر در دو گروه ۳ تایی برگزار شد، کامران قاسم پور در کشتی اول ویکی از هند را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد.

قاسم پور در دومین دیدار خود با نتیجه ۱۰ بر صفر بک الیاسوف از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

قاسم پور با نتیجه ۱۱ بر صفر عبدی مناف بیانی قزاق را شکست داد و راهی فینال شد.

آنها در فینال ۱۱-۰ آدلیت دولبایف از قزاقستان را شکست دادند و سومین مدال طلای کشتی آزاد خود را در جام بولات تورلیخانوف ۲۰۲۲ کسب کردند.

پیش از این امیرحسین زر در وزن ۱۲۵ کیلوگرم مدال طلا و امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند.

این در حالی است که تیم های یونان و یونان-ایرانی در رقابت های بین المللی کشتی جام تورلیخانف قزاقستان چهار مدال طلا، چهار نقره و دو برنز کسب کردند.

پویا دادمرس (طلا، ۵۵ کیلوگرم)، علی رضا نگاتی (طلا، ۶۰ کیلوگرم)، محمدرضا گری (طلا، ۷۲ کیلوگرم)، رامین طاهری (طلا، ۸۷ کیلوگرم)، پویا نصیرپور (نقره، ۶۰ کیلوگرم)، بیگمان پشتم ( نقره ای )) بودند. ۸۲ کیلوگرم، مهدی فلاح (نقره ۹۷ کیلوگرم)، امین میرزازاده (نقره ۱۳۰ کیلوگرم)، محمدرضا مختاری (برنز ۷۷ کیلوگرم) و علی اکبر یوسفی (برنز ۱۳۰ کیلوگرم).

تیم ایران با ۱۸۵ امتیاز اول شد و قزاقستان با ۱۶۵ امتیاز و ازبکستان با ۱۰۸ امتیاز در رده های بعدی قرار گرفتند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر