کلسترول خون بالا درمان کلسترول خون بالا بهترین درمان


کلسترول خون درمان کلسترول خون بالا

احتمالاً وقتی به متخصص قلب مراجعه می کنید این مشکل را دارید وقتی آزمایش به شما می گوید که کلسترول خون شما بالا است ، و شما نیاز به درمان دارید ، و همچنین بسیار نگران هستید.

اما نگران نباشید ، اضطراب زمانی است که شما در معرض آن قرار ندارید ، و این کلسترول بالا باقی می ماند. اما اگر از رژیم غذایی خود پیروی کنید ، شیوه زندگی خود را تغییر دهید ، کلسترول شما قطعاً کاهش می یابد ، خطر ابتلا به بیماری های قلبی کاهش می یابد.

در بسیاری از موارد ، ممکن است پزشک برای درمان کلسترول شما دارویی تجویز نکند ، اما شما باید رژیم غذایی خود را دنبال کنید و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید تا بتوانید این کلسترول بالا را کنترل کنید تا قلب سالم تری داشته باشید. در این مقاله ، ما نکاتی را به شما ارائه می دهیم که به شما کمک می کند سطح کلسترول خود را متعادل کنید.

کلسترول خون

اما کلسترول چیست؟

کلسترول یک ماده چربی است که کبد در بدن تولید می کند. از اعصاب محافظت می کند ، به ساخت بافت سلولی کمک می کند و گروه های خاصی را تولید می کند.

مصرف بیش از حد کلسترول برای بدن مضر است و سلامت شما را به خطر می اندازد. بدن چربی های خود را از غذاهای خاصی مانند تخم مرغ ، گوشت و محصولات لبنی که حاوی کلسترول هستند دریافت می کند.

اما در شرایط بد ما کلسترول بد “خود” داریم ، که در ادامه این مقاله به طور کامل توضیح خواهیم داد.

کلسترول خوب و بد چیست؟

نوعی کلسترول به نام LDL وجود دارد که باعث تجمع پلاک در عروق بدن ما می شود و منجر به بیماری های قلبی عروقی می شود. این نوع کلسترول “کلسترول بد” نامیده می شود. اما برخلاف این کلسترول ، ما همچنین کلسترول خوبی داریم که به عنوان HDL می شناسیم. HDL به بدن ما کمک می کند کلسترول بد یا LDL را در خون پاک کند.

خوب ، احتمالاً متوجه شده اید که باید کلسترول بد خود را کاهش دهید و کلسترول خوب خود را افزایش دهید. اما چگونه می توانیم LDL را کاهش دهیم و HDL را افزایش دهیم؟ اگر به این موضوع فکر می کنید ، باید بتوانید رژیم غذایی مناسبی را شروع کنید.

همانطور که می دانید ، بدن انسان برای عملکرد صحیح به مقدار کمی کلسترول نیاز دارد. اما ما می توانیم سطح کلسترول LDL خود را با خوردن غذاهای خاص ، چربی های اشباع و ورود کلسترول به بدن افزایش دهیم. به همین دلیل رژیم غذایی در تعادل کلسترول خوب و بد نقش اساسی دارد.

نوع مناسب کلسترول خون

کلسترول خون من باید چقدر باشد؟

اگر سطح کلسترول خون کلی شما زیر 200 باشد ، هیچ چیز عالی نیست هیچ جای نگرانی نیست و می توانید بگویید که بدن شما کلسترول بهتری دارد.

اگر کلسترول بد بدن شما زیر 130 باشد عالی است ، اما با خطر بیماری قلبی در ارتباط است.

• اگر کلسترول خوب شما 60 یا بیشتر است ، باید بگویم نگران بیماری های قلبی نباشید ، زیرا این امر خطر ابتلا به این بیماری را کاهش می دهد.

نکته مهمی که باید در اینجا به آن توجه شود این است که سطح تری گلیسیرید باید کمتر از 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

اما شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توان با اندازه گیری درست غذا میزان کلسترول موجود در رژیم غذایی خود را اندازه گیری کرد.

برای کنترل میزان غذایی که می خورید کمک بگیرید

بسیاری از ما در مورد خوردن و آشامیدن نوشیدنی آرام داریم.

آمریکایی ها دقیقاً همین کار را می کنند ، آنها دو برابر بیشتر از آنچه باید غذا می خورند ، که باعث افزایش وزن ما می شود و در نهایت کلسترول بالا می گیریم ، در حالی که مشکلات قلبی زیادی داریم.

اما چگونه به اندازه سلامتی خود غذا بخوریم؟ ما راهی بسیار آسان برای کنترل میزان غذایی که می خورید به شما ارائه می دهیم.
به راحتی می توانید تمام مواد غذایی را با دست اندازه گیری کنید. به عنوان مثال ، اگر در رژیم غذایی به شما گفته می شد که گوشت قرمز یا ماهی به اندازه یک کف دست است یا اگر 30 گرم نان می خورید ، به اندازه یک کف دست می شود. دست شما یک اونس میوه تازه به اندازه یک مشت است.

علت افزایش کلسترول خون

چه چیزی باعث افزایش کلسترول خون می شود؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، کبد کلسترول در بدن تولید می کند ، وظیفه آن محافظت از بافت ها و سلول ها است ، اما ما با خوردن غذاهای خاص کلسترول را وارد بدن خود می کنیم.

به عنوان مثال ، خوردن غذاهای پرچرب می تواند سطح کلسترول شما را کاهش دهد.
اگر شما یکی از افرادی هستید که اضافه وزن دارید ، احتمالاً تری گلیسیرید خون شما بالا است ، که می توانید با آزمایش متوجه شوید.

انتظار نداشته باشید که سطح کلسترول خوب شما تغییر کند مگر اینکه فعالیت بدنی خود را افزایش دهید. از آنجا که تری گلیسیرید خون بالا باز می شود عدم فعالیت بدنی باعث کاهش سطح کلسترول خوب در بدن می شود.

کلسترول خون نیز می تواند ارثی باشد. این بدان معناست که اگر یکی از اعضای خانواده شما (عضو درجه یک) سابقه چربی خون بالا داشته باشد ، ممکن است چربی خون شما نیز بالا باشد.

علاوه بر این ، استفاده از دخانیات ، مانند دخانیات و الکل ، کلسترول خوب را در بدن کاهش می دهد و باعث می شود از این اختلال رنج ببرید.


ممکن است این مورد را مفید بدانید: علائم و پیامدهای هایپرلیپیدمی

علائم کلسترول خون بالا

علائم و نشانه های کلسترول بالا چیست؟

خبر بد این است که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد. به عنوان مثال ، ممکن است فردی دارای کلسترول خون بالا باشد ، اما به هیچ وجه آن را نمی داند. اگر کلسترول خون شما بالا است ، بدن شما مقدار زیادی چربی در عروق ذخیره می کند که بسیار خطرناک است.

شریان ها شریان هایی هستند که خون را از قلب به سایر قسمت های بدن ما منتقل می کنند. هنگامی که کلسترول در عروق ما ذخیره می شود ، به آن صفحه می گویند.

با گذشت زمان ، هنگامی که این پلاک ها در جریان خون ما تجمع می یابند ، سفت می شوند ، عروق را تنگ کرده و آنها را برای مدت طولانی مسدود می کنند. آنها مانند سنگ های خرد شده در داخل شریان جمع می شوند و وقتی انباشته شوند ، شریان به طور کامل بسته می شود.

تجمع کلسترول در بدن می تواند تجزیه شود. وقتی صفحات خراب می شوند ، تبدیل به لخته خون می شوند که جریان خون را متوقف می کند.

گرفتگی یا مسدود شدن عروق بسیار نگران کننده و خطرناک است زیرا می توانند مسدود شوند یک مورد حمله قلبی در انسان افزایش می یابد ، همانطور که در مورد گرفتگی عروق ، خون ممکن است به درستی به مغز نرسد ، ممکن است باعث سکته شود. احتمالاً شنیده اید که می گویند سکته یا حمله قلبی رخ داده است.

اما همانطور که گفته شد ، کلسترول بالا نشانه این نیست که فرد متوجه می شود زودتر شروع به درمان می کند ، تنها در صورتی که متوجه شود به یکی از بیماریهای فوق مبتلا است.

بنابراین برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است افراد هر شش ماه یکبار یا هر سال برای بررسی خودشان آزمایش شوند. همچنین بهترین راه پیشگیری ، رعایت رژیم غذایی مناسب ، ورزش منظم و اجتناب از تنبلی است.

کلسترول بالا چگونه تشخیص داده می شود؟

خوب ، ما در بالا گفتیم که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد. آیا برای سکته مغزی یا حمله قلبی باید دستان خود را روی هم بگذاریم تا متوجه شویم سطح کلسترول خون ما بالاست؟ خیر
تشخیص کلسترول بالا بدون آزمایش امکان پذیر نیست. یک آزمایش خون ساده می تواند میزان کلسترول خون شما را مشخص کند. مردان بالای 35 سال: زنان بالای 45 سال باید سطح کلسترول خون خود را به طور مرتب بررسی کنند و هر شش ماه تا یک بار در سال آزمایش خون انجام دهند.

——- این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد. سوالات متداول و پاسخ به بازرسی های دوره ای

همچنین ، اگر شما بیش از 20 سال سن دارید ، اعضای خانواده نزدیک شما مبتلا به بیماری قلبی هستند ، همچنین باید آزمایش چربی خون بالا انجام دهید. حال ، اگر شما یک نوجوان زیر 20 سال هستید ، اما داروهای خاصی مصرف می کنید یا دارای فشار خون ارثی هستید ، همچنین باید تحت نظر باشید.

وقتی به پزشک مراجعه می کنید و متوجه می شوید که چربی خون بالایی دارید ، حتماً از پزشک خود بپرسید که چند وقت یکبار باید آزمایش بدهید. در اینجا برخی از دلایل شایع کلسترول بالا ذکر شده است:

• سیگار کشیدن

• فشار خون بالا

پیری Ag و پیری

• وراثت

• اضافه وزن

• عدم فعالیت بدنی

درمان و کنترل کلسترول خون بالا

کلسترول بالا چگونه درمان می شود؟

اما اگر کلسترول بالا دارید ، چگونه باید این اختلال را درمان کنید؟ برای حل این مشکل ، باید تغییراتی در شیوه زندگی خود ایجاد کنید. اگر سیگار و الکل مصرف می کنید ، باید ترک کنید و یک برنامه ورزشی روزانه داشته باشید.

اگر اضافه وزن دارید ، باید برای کاهش وزن با متخصص تغذیه مشورت کنید تا خطر بیماری قلبی را کاهش دهید. این امر سطح کلسترول خون شما را متعادل می کند. همچنین ، خوردن میوه ، سبزیجات ، ماهی و غلات را فراموش نکنید.

برای آزمایش لیپید خون به کجا مراجعه کنیم؟

ممکن است فکر کنید که آزمایش خون و اطلاعات مربوط به چربی خون را می توان با مراجعه به آزمایشگاه به راحتی انجام داد. اما این همه ماجرا نیست.

اندازه گیری چربی خون و سطوح کلسترول باید با رژیم غذایی پیشگیرانه همراه باشد ، گاهی اوقات با درمان. بنابراین ، اگر این نوع چربی زیاد است ، باید با متخصص تغذیه و پزشک مشورت کنید.

مرکز اکسیر قلب و دیابت در حال حاضر نیازهای افرادی را که به دنبال راه هایی برای کاهش چربی خون با تمرکز بر بیماری های قلبی عروقی هستند ، برآورده می کند. می توانید از این مرکز و: برنامه رژیم بگیرید برای کاهش این نوع چربی خون اقدامات خاصی را انجام دهید.

مشاوره رایگان با پزشکان مجرب جهت ملاقات با مرکز اکسیر و دیابت الان تماس بگیر.️:

آدرس شعبه اول یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ 10:

01-88067175:

001-88557601-3:

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید.

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید