کمبود ویتامین چگونه می تواند بر وزن عروق کرونر تأثیر بگذارد؟


تاثیر کمبود ویتامین بر روی تاج

موج بعدی عروسی ها تقریبا به پایان رسیده است ، اگرچه در برخی از شهرهای ایران موارد ناگهانی عروق کرونر افزایش می یابد. موج دوم کشور را ویران کرد و همه را به نوعی از نظر مالی یا احساسی یا هر دو تحت تأثیر قرار داد.

اما اکنون تقریباً به جایی رسیده ایم که موارد کمی وجود دارد. اما این بدان معنا نیست که ما در امان هستیم. مبارزه هنوز تمام نشده است. MHA و بسیاری از دانشمندان هشدار داده اند که احتمال دارد سومین موج کرونا در اکتبر برسد. هیچ ایده روشنی درباره اینکه این موج چگونه خواهد بود ، آیا خطرناک تر از موج دوم خواهد بود و برای چه مدت وجود ندارد.

وقت آن نرسیده است که احتیاط را کنار بگذاریم ، مانند قبل از فوران کووید -19 زندگی کنیم. در واقع زمان آن فرا رسیده است که خود را آماده کنیم: تمام تلاش خود را کنیم تا موج سوم را متوقف کنیم.

ارتباط بین بیماری عروق کرونر و کمبود ویتامین

با پیشرفت اپیدمی ، بسیاری از چیزهای جدید ظاهر می شوند. ارتباط مستقیمی بین شدت COVID-19 و سطوح ویتامین D و وجود دارد. ویتامین D معمولاً در غذا یافت نمی شود ، منبع اصلی این ویتامین خون است.

اما متأسفانه این همه گیری همه ما را مجبور کرد در خانه بمانیم. مردم فقط می توانند برای خرید وسایل خانه بیرون بروند ، نه همیشه در طول روز. این بدان معناست که اکثر ما برای اطاعت از نور روز مشکل داریم. این امر منجر به کاهش سریع ویتامین D در بسیاری از افراد شده است.

افراد مبتلا به کمبود ویتامین D همچنین علائم شدیدتری از COVID دارند. یکی از دلایل این امر می تواند این واقعیت باشد که ویتامین D برای ایمنی بدن بسیار مهم است ؛ در صورت فقدان ویتامین D کافی ، بدن نمی تواند به شدت به کرونا واکنش نشان دهد.

به طور مشابه ، کمبود ویتامین B12 با عفونت های جدی تر COVID-19 مرتبط است. کمبود ویتامین B12 می تواند باعث کم خونی ، ضعف و مشکلات عصبی شود.

برخی از محققان همچنین پیشنهاد می کنند که ویتامین B12 ممکن است به پروتئین های ویروسی متصل شود تا از گسترش ویروس جلوگیری کند.

بنابراین ، اگر به اندازه کافی این ویتامین را در سیستم خود ندارید ، می توانید به شدت بیمار شوید. افرادی که از آنتی هیستامین ها ، دیابت یا سوزش سر دل استفاده می کنند ، سطح ویتامین B12 پایینی دارند.

کمبود ویتامین D و B12 به ویژه خطر اختلالات تنفسی را در بیماران مبتلا به بیماری ایسکمیک قلبی افزایش می دهد.

چگونه سطح ویتامین D و ویتامین B12 را افزایش دهیم؟

خبر خوب این است که افزایش سطح این دو ویتامین واقعاً آسان است.

هنوز هم خروج از خانه برای شما ایمن نیست مگر اینکه دلیل خوبی برای این کار داشته باشید. اما هنوز می توانید به اندازه کافی ویتامین D خود را دریافت کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر روز صبح به پشت بام خانه یا آپارتمان خود بروید و حدود سی دقیقه زیر نور آفتاب باشید.

آیا ویتامین D می تواند از تاجگذاری جلوگیری کند؟

سه منبع اصلی ویتامین D عبارتند از:

 • تخم مرغ
 • پنیر:
 • فرنی غنی شده با ویتامین D
 • ماهی چرب

همچنین ممکن است نیاز به مصرف مکمل های ویتامین D داشته باشید.

غذاهای حاوی ویتامین B12 عبارتند از:

 • لئو
 • پنیر:
 • ماهی
 • گوشت

اکثر مردم با علائمی مانند خستگی ، مشکلات حافظه ، اضطراب ، افسردگی ، درد استخوان و مفاصل و درد پا دست و پنجه نرم می کنند ، اما هیچ شواهدی مبنی بر کمبود عمده ویتامین وجود ندارد که می تواند باعث این امر شود. می توانید از یک آزمایش خون ساده برای بررسی میزان طبیعی میزان ویتامین خود استفاده کنید.

برای ایمن ماندن چه کار دیگری می توانید انجام دهید؟

علاوه بر افزایش سطح ویتامین D و B12 ، شما باید موارد زیر را نیز انجام دهید تا از موج سوم COVID-19 در امان باشید

 • واکسن بزن
 • پروتکل COVID را دنبال کنید
 • مدیریت دیابت
 • ایمنی خود را تقویت کنید

فقط به دلیل تعداد موارد کمتر ، ما نمی توانیم تصور کنیم که همه گیری تمام شده است. امواج بیشتری ممکن است در راه باشد. نحوه رفتار ما در حال حاضر تعیین می کند که چقدر خطرناک خواهد بود. همه ما باید نگران سلامتی عزیزانمان باشیمبه


بیشتر بدانید.

فشار خون بالا و واکسن کرونا ، خطرناک یا بی ضرر
آیا ماساژ محل تزریق واکسن کرونا اشکالی ندارد؟
سه نشانه دلتا کرونا را بشناسید

دیدگاهتان را بنویسید