کمک نظامی بریتانیا به جناح شرقی ناتو “برنده” شد – سپتامبر Mag


یک کارشناس نظامی لهستانی به Express.co.uk گفت که استقرار نظامی بریتانیا در شرق اروپا ثابت می‌کند که یک «برد-برد» است زیرا نیروهای ناتو درس‌های ارزشمندی را پیش از درگیری منطقه‌ای احتمالی آینده می‌آموزند. نیروهای مسلح بریتانیا در حال حاضر در کنار یک نیروی چند ملیتی مستقر در بالتیک به عنوان بخشی از “حضور رو به جلوی پیشرفته” ناتو عمل می کنند.

دکتر Jacek Raubow به Express.co.uk گفت که سربازان کشورهای خط مقدم مانند استونی و لهستان توانستند درس های ارزشمندی را به ارتش بریتانیا منتقل کنند.

برای سربازان بریتانیایی، حضور در سمت شرقی نیز بسیار مهم است، زیرا از استونی تا لهستان، درس‌های زیادی دریافت می‌کنند که برای ایجاد نیروی بهتر و درک بهتر نیروهای آینده در این کشور مهم است. او به یک خبرنگار در دفاتر Defence24 در ورشو گفت.

این کارشناس دفاعی افزود: جنگ کنونی اوکراین باعث شده است که ارتش انگلیس از نیرویی که برای عملیات خارج از اروپا طراحی شده است به نیرویی تبدیل شود که بتواند در این قاره در کنار کشورهای هم پیمان بهتر بجنگد.

آقای Raubow توضیح داد: “زیرا همانطور که ما به خوبی می دانیم قبل از این جنگ، مسیر اصلی بیشتر برای نیروهای اعزامی، تفنگداران دریایی سلطنتی و گروه های جنگی ناوهایی بود که فرصت دور شدن از اروپا را داشتند.” شاید در اقیانوس آرام، جایی که بریتانیا در تلاش برای تقویت حضور خود است.

او به Express.co.uk گفت که از زمانی که حمایت های گسترده از اوکراین در سال ۲۰۲۱ آغاز شد، اعضای ناتو نیاز به همکاری و ارائه قابلیت های چند دامنه ای را برای مقابله بهتر با روسیه بیدار کردند.

«بنابراین من فکر می‌کنم که این یک وضعیت برد-برد است، زیرا بریتانیا به‌طور استراتژیک از طرف شرقی حمایت می‌کند، البته از طریق هسته ناتو و همچنین با کمک نظامی به اوکراین.

اما از سوی دیگر، چیزی وجود دارد [eastern NATO states] این می تواند توسط استونی، لیتوانی، لتونی، لهستان، رومانی، بلغارستان و اوکراین به بریتانیا ارائه شود، زیرا من فکر می کنم ارتش آنها ارائه دهنده عالی این مفاهیم جدید هستند.

زیرا آنها می توانند چیزی در مورد میدان نبرد چند دامنه ای که اکنون در اوکراین اتفاق می افتد بیاموزند، شاید در آینده، امیدوارم نه، اما شاید مطمئناً در منطقه دیگری.”

زیرا این همان کاری است که آنها باید به طور ناگهانی، همین الان، همین جا انجام دهند.

وی افزود: این یک دکترین نیست. آنها سعی می کنند برخی از شکاف ها را پر کنند.

روسیه درس های مهمی از خط مقدم جبهه در جبهه های مختلف خواهد داشت، اما آنها به خوبی برای حمله به اوکراین آماده شده بودند و فکر می کنم هنوز هم به این دلیل این شکست ها را می پذیرند.

لینک منبعرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر